Strona 7 z 60 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161757 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 595

Temat: Alfa 159 i montaż nawigacji zamiast radia

  1. #61
    Użytkownik Świeżak Avatar Mr_Kain
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    POZnan*
    Auto
    Brera 2.4jtdm Q-Tronic 12'2010 czarna, z tabaczkową skórą :D
    Postów
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Tak to oznaczają w urządzeniach przenośnych - 800x480 przy ekranach 6-7 cali to jest High Definition

    OK - nie ma się to nijak jednak do HD, ale może tak jak w niektórych tabletach jest możliwość wyprowadzenia sygnału w jakości HD (HDMI, miniHDMI, or sth.)




    Cytat Napisał KuASY Zobacz post
    Czy bose w 159 tak słabo naprawdę gra? Już słyszałem kilka razy że lepiej gra zwykłe audio niż bose?

    Zdań tyle, co badaczy dźwięku. To moja subiektywna ocena 159.
    Przypominam sobie jednak - czytałem o tym, że Bose w 159 było poprawiane, ponieważ były skargi klientów na jakość dźwięku.
    Jak już wspomniałem, w Lybrze Bose było doskonałe (jak na taki rozmiar auta), tak więc nie jest to krytyka Bose.




    Pozdrawiam
    == Mr_Kain ==
    Chłopcy to są w agencji towarzyskiej, my jesteśmy Młode Wilki (umiarkowanie młode hehe)
    HW: AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 10'2007 + Loudlink | ThinkPad T440s i5 12G 256G | iPhone 4 | E55

  2. #62
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar sebsob
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    DW
    Auto
    jest: Lancia Ypsilon 1.2 16V, Ford S-Max 2.0 TDCi, była: Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm
    Postów
    292

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mr_Kain Zobacz post
    Jak już wspomniałem, w Lybrze Bose było doskonałe (jak na taki rozmiar auta), tak więc nie jest to krytyka Bose.
    Ja też poprzednio miałem Lybrę z tym udogodnieniem (w sensie Bose) Na moje sloniowate ucho obydwa zestawy (Lybra, 159) grają tak samo dobrze. Może trafiłem na wypoczetą zmianę w fabryce ;-)

  3. #63
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Evo666
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    159 2.0 JTDm 09r
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebsob Zobacz post
    Ja też poprzednio miałem Lybrę z tym udogodnieniem (w sensie Bose) Na moje sloniowate ucho obydwa zestawy (Lybra, 159) grają tak samo dobrze. Może trafiłem na wypoczetą zmianę w fabryce ;-)
    Ja w swoim mam standardowy zestaw i generalnie nie mogę narzekać na jakość dzwięku, radio i CD odtwarza rewelacyjne. Słychać wyraźny spadek jakości przy odtwarzaniu mp3, ale to juz wina kompresji.

  4. #64
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar sothis
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Pawłowice/Jastrzębie Zdr
    Auto
    była 156 1,9 JTD, teraz 159 2.0 JTDm 170KM '09r
    Postów
    109

    Domyślnie

    Standard gra całkiem przyzwoicie- co potwierdzają różni pasażerowie nie do końca entuzjaści AR. Słyszałem już mnóstwo opinii użytkowników, że BOSE jest zdecydowanie przereklamowane- zamiast dopłacać przy kupnie do BOSE lepiej we własnym zakresie zamontować jakiś dobry sprzęt i mieć rzeczywiści dobre brzmienie.

  5. #65
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał KuASY Zobacz post
    Czy bose w 159 tak słabo naprawdę gra? Już słyszałem kilka razy że lepiej gra zwykłe audio niż bose?
    Moim zdaniem gra naprawdę dobrze. Mam porównanie do audio chociażby w mojej poprzedniej AR 156.
    Jedynie do czego można się przyczepić to do słabego tunera, w górzystym terenie gubi sygnał i ciężko słucha się stacji radiowych.
    Nie wiem co Mr_Kain ma na myśli pisząc, że to katastrofa. Audiofilem nie jestem, ale jak na ponadprzeciętnego słuchacza muzyki uważam, że Bose wyrabia.

    Cytat Napisał djstefan Zobacz post

    A mam głupie pytanie a propos bose, jak mam sprawdzić czy mam ten system? Czy jest on specjalnie oznaczony logiem na głośnikach, ew. jakiś dodatkowy wzmacniacz/sub w bagażniku? Pytam bo kiedyś oglądałem parę aukcji gdzie było info o systemie bose a 'wizualnie' nic na to nie wskazywało. A mój system gra naprawdę dobrze i jeśli to nie bose a zwykły 'seryjniak' to mimo wszystko jestem mile zaskoczony.
    Były wersje z Bose z oznaczeniami na głośnikach na podszybiu i były wersje Bose bez takich oznaczeń...
    Zobacz czy masz subwoofer w bagażniku, na nim powinien być napis Bose, lub na głośnikach, ale żeby to sprawdzić musiałbyś demontować boczek drzwi. Możesz też sprawdzić po VINie.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  6. #66
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    .
    Postów
    1,281

    Domyślnie

    Czy ktoś orientuje się czy audio w alfie jest standardowe i bose? Czy różnią się czymś jeszcze w poszczególnych wersjach?

  7. #67
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał KuASY Zobacz post
    Czy ktoś orientuje się czy audio w alfie jest standardowe i bose? Czy różnią się czymś jeszcze w poszczególnych wersjach?
    Wg ePera w przedliftowych 159 występują tylko dwa typy głośników – zwykły i BOSE. W poliftowych jest trochę więcej, ale wynika to ze zmiany dostawcy głośników, a nie z tego, że inne głośniki były w bogatszych wersjach.

    BTW – czy ktoś ma BOSE i nie ma naklejek na głośnikach przednich w desce? Kiedyś widziałem taki egzemplarz i nie wiem czy to była pomyłki sprzedającego, czy te naklejki zostały odklejone, czy jeszcze jakiś inny powód?

  8. #68
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    .
    Postów
    1,281

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Wg ePera w przedliftowych 159 występują tylko dwa typy głośników – zwykły i BOSE. W poliftowych jest trochę więcej, ale wynika to ze zmiany dostawcy głośników, a nie z tego, że inne głośniki były w bogatszych wersjach.
    Dziękuje za informację.

  9. #69
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Wg ePera w przedliftowych 159 występują tylko dwa typy głośników – zwykły i BOSE. W poliftowych jest trochę więcej, ale wynika to ze zmiany dostawcy głośników, a nie z tego, że inne głośniki były w bogatszych wersjach.

    BTW – czy ktoś ma BOSE i nie ma naklejek na głośnikach przednich w desce? Kiedyś widziałem taki egzemplarz i nie wiem czy to była pomyłki sprzedającego, czy te naklejki zostały odklejone, czy jeszcze jakiś inny powód?
    Miałem takie wersje.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  10. #70
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    BTW – czy ktoś ma BOSE i nie ma naklejek na głośnikach przednich w desce?
    ja.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Montaż fabrycznej nawigacji do Giulietty, porady.
    Utworzone przez rado084 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22-07-2019, 11:06
  2. [159] Rodzaje radia/nawigacji
    Utworzone przez boober w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 17-03-2017, 16:56
  3. Wyciąganie nawigacji/radia CD
    Utworzone przez MatiMatteo w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-04-2015, 18:25
  4. [159] Zestaw multimedialny zamiast ori radia
    Utworzone przez czapel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-04-2014, 20:39
  5. Dostrajanie radia do nawigacji (Transmiter FM)
    Utworzone przez Halil w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-01-2012, 13:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory