Strona 38 z 60 PierwszyPierwszy ... 282930313233343536373839404142434445464748 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 371 do 380 z 595

Temat: Alfa 159 i montaż nawigacji zamiast radia

  1. #371
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa 159 SW 2.4 JTDM
    Postów
    16

    Domyślnie

    Witam kolegów! Od jakiegoś czasu też myślę o wymianie oryginalnego radia. Mam wersję z navi i systemem BOSE. Początkowo myślałem o GMS 6323. Sprzedawca poinformował, że muszę do tego dokupić kieszeń,ramkę, kabel do sterowania z kierownicy i do systemu BOSE. Ostatnio przyuważyłem niedrogie chińskie radia na allegro z androidem 6.0, wszystkim co potrzeba i kamerą cofania gratis, niestety jestem za świeży na forum i nie mogę dodać linka.
    Ten sprzedawca twierdzi, że wszystkie kabelki są w zestawie i nawet sterowania z kierownicy radio można "nauczyć", ale nie jestem pewien czy ma rację, w dodatku co z BOSE ? Jak myślicie, do tego też powinienem dokupić to wszystko co do GMS?
    Pozdrawiam.

  2. #372
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    co do bose to nie wiem i nie mam teraz mozliwosci sprawdzic w elearnie na schematach, zgaduje ze tu raczej nie ma problemu. co do sterowania z kiery to lata po can, dlayego osobny modul jest potrzebny pomiedzy can a radio w przypadku 99% oferowanych 2din (poza jednym drogim dedykowanym chinczykiem do 159/brera). ramki itp tez trzeba do tych 99% dokupic a jeszcze troche je dopasowac bo nie pasuja 100%

  3. #373
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa 159 SW 2.4 JTDM
    Postów
    16

    Domyślnie

    No właśnie. Sprzedawca twierdzi że od sterowania kierownicy są 2 kable Key1 oraz Key 2. Ale to chyba właśnie nie jest sterowanie po can-ie. A jak jest z tą kieszenią? Radio ma 100x178mm czyli tyle co fabryczne.

  4. #374
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    wklej linka bo ciezko sie odniesc, skoro nie mozesz jeszcze dodawac dzialajacych URLi to wklej go w text po prostu (najwyzej utnij jakies http czy html czy cos takiego jakby nie przechodzilo, tak zeby latwo skopiowac/uzupelnic link i otworzyc).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #375
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa 159 SW 2.4 JTDM
    Postów
    16

    Domyślnie

    Coś takiego:
    allegro.pl/radio-samochodowe-2-din-android-wifi-navi-2gb-ram-i6903495641.html?reco_id=ac51daa8-71ee-11e7-b25b-02795437d2de&ars_rule_id=201
    lub:
    allegro.pl/radio-samochodowe-2-din-android-6-gps-wifi-nowosc-i6895176805.html

  6. #376
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    wyglada dosc ciekawie jsk za takie pieniadze. ciekawe czy jest to dobre jakościowo.

    potrzebujesz ramke do alfy (sa 2 rozmiary w zaleznosci czy miales navi czy nie) no i raczej na pewno dekoder sygnalow przyciskow kierownicy

  7. #377
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 Tjdm 8v 2008 r
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cześć,

    kupiłem radio Chińczyka na androidzie oraz adapter do sterowania z kierownicy ze strony car-tronic dedykowany do alfy 159
    Po podłączeniu kostek do adaptera i do radia jest problem, radio się resetuje gdzieś po 10 sekundach.
    Podłączyłem radio do innego samochodu i wszystko działa super. Może ktoś montował radio z adapterem i coś podpowie?

  8. #378
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa 159 SW 2.4 JTDM
    Postów
    16

    Domyślnie

    Radio dotarło, wygląda nieźle, zajmę się nim najwcześniej w sobotę ale już je nieco obejrzałem. Ma wyjścia na głośniki i wyjścia sygnałowe (gniazda RCA) więc z BOSE nie powinno być problemu. Natomiast jeśli chodzi o sterowanie z kierownicy ma też wyjścia na can. Ciekawe jak to wyjdzie w praktyce.

  9. #379
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 8v Sedan
    Postów
    5

    Domyślnie

    Czesc,

    daj znac jak poszedl montaz, ja tez mysle nad zakupem podobnego chinczyka.

  10. #380
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa 159 SW 2.4 JTDM
    Postów
    16

    Domyślnie

    Podłączyłem tak trochę prowizorycznie na razie. Trzeba polutować sobie kabelek. Gniazdo ISO podwójne połączyć z odpowiednimi przewodami dołączonymi do zestawu. Wszystko jest ładnie opisane. Dodatkowo jeśli jest BOSE trzeba podłączyć jeden przewodziłk do wtyczki C +12v załączające wzmacniacz. Wrażenia bardzo pozytywne. Gra jak należy, łączy się z telefonem, Wi-Fi, kamera cofania działa, GPS też.
    Radio nie mieści się w fabryczną kieszeń, więc pewnie trzeba dokupić kieszeń i ramkę. Jest jeszcze sprawa sterowania z kierownicy. Są w radiu wyprowadzenia key1 i key2/CAN-TX. W ustawieniach radia programuje się przyciski. Standardowo key 1 i 2 to wejścia rezystancyjne. Natomiast jeśli jest reż oznaczenie can-tx i ciekawe czy mogłoby się połączyć bez dodatkowego modułu. Linie can są dwie we wtyczce ISO-A, pytanie czy można to podłączyć i do której linii?

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Montaż fabrycznej nawigacji do Giulietty, porady.
    Utworzone przez rado084 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22-07-2019, 11:06
  2. [159] Rodzaje radia/nawigacji
    Utworzone przez boober w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 17-03-2017, 16:56
  3. Wyciąganie nawigacji/radia CD
    Utworzone przez MatiMatteo w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-04-2015, 18:25
  4. [159] Zestaw multimedialny zamiast ori radia
    Utworzone przez czapel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-04-2014, 20:39
  5. Dostrajanie radia do nawigacji (Transmiter FM)
    Utworzone przez Halil w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-01-2012, 13:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory