Strona 22 z 41 PierwszyPierwszy ... 121314151617181920212223242526272829303132 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 408

Temat: Z 2 strefowego klimatronika na 3 strefowego

  1. #211
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał MikeDraven Zobacz post
    Dziwna sytuacja, drugi panel i nie działa. A panele są przedliftowe, czy poliftowe? bo jak już wcześniej wspominałem jeden z kolegów w tym temacie miał problem z aktywacją trzeciej strefy w aucie poliftowym z panelem przedliftowym. Dopiero jak wrzucił pozyczony z innego auta poliftowy i dokonał aktywacji, to później już panel przedliftowy hulał bez problemu.
    To bylem ja i jak sie okazalo mialem zjebany panel. Sama elektronika w panelu jest identyczna jedyna roznica to obudowa strzalki i pokretla.

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  2. #212
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Mam dwa panele. Jeden przedliftowy (auto mam przedliftem), drugi mam poliftowy... Żaden nie daje oznak życia. Prąd na wtyczce jest, 12v, 8v i 0 czyli masa. Silniczki jak miałem na wierzchu to normalnie działały, bo widziałem jak w jednym kręci się ten klin a w drugim poruszyło się z góry na dół te cięgno które jest przy silniczku.

    Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka

  3. #213
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Dobra, jestem po podłączeniu MESem i wywala dwa błędy, widoczne na dwóch pierwszych zdjęciach.
    Pierwszy błąd to oczywiście błąd silniczka, tylko którego? Tego dokładnego? Może być przyczyną to, że jest nie odpowiedni, w sensie nie jest on tak jakby od 3ciej strefy? Chyba, że to jakiś inny, może to ten do którego wpinamy się z trzema nowymi pinami? Drugi błąd to błąd panelu tylnej strefy, błąd wyrzuca na dwóch różnych panelach, mimo że prąd jest na wyjściowej wtyczce.
    Kolejna rzecz która mnie zastanawia, dlaczego nie mogę zmienić temperatury nawiewu z lewej strony od kierowcy? Wieje cały czas ciepłe powietrze, tak samo z tylnych nawiewów. Może wynika to z tego błędu od silniczka?
    Nowy dokładny silniczek, jak miałem wyjęty to widać było że działa, w sensie reagował on na zmiany kierunku nadmuchu sekcji kierowcy. Tak powinno być?
    Ostatnie co mnie zastanawia, to jest to, że na dokładanym silniczku, są numery które niby zgadzają sie z numerami silniczka który dodał ktoś w manualu w formie pdf. Jest tam zdjęcie silniczka, na którym jest oznaczenie "FT 4". Na moim dołożonym jest oznaczenie "FT 3", poza tym numery pasują. Na ostatnim zdjęciu mój dołożony motoreduktor. Posiadam komplet z wersji angielskiej z oryginalną 3cią strefą, może ma znaczenie że silniczek jest z anglika?

    Dzięki za jakąkolwiek pomoc, może razem rozwiążemy problem.

    Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka

  4. #214
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytanowy Zobacz post
    Dobra, jestem po podłączeniu MESem i wywala dwa błędy, widoczne na dwóch pierwszych zdjęciach.
    Pierwszy błąd to oczywiście błąd silniczka, tylko którego? Tego dokładnego? Może być przyczyną to, że jest nie odpowiedni, w sensie nie jest on tak jakby od 3ciej strefy? Chyba, że to jakiś inny, może to ten do którego wpinamy się z trzema nowymi pinami? Drugi błąd to błąd panelu tylnej strefy, błąd wyrzuca na dwóch różnych panelach, mimo że prąd jest na wyjściowej wtyczce.
    Kolejna rzecz która mnie zastanawia, dlaczego nie mogę zmienić temperatury nawiewu z lewej strony od kierowcy? Wieje cały czas ciepłe powietrze, tak samo z tylnych nawiewów. Może wynika to z tego błędu od silniczka?
    Nowy dokładny silniczek, jak miałem wyjęty to widać było że działa, w sensie reagował on na zmiany kierunku nadmuchu sekcji kierowcy. Tak powinno być?
    Ostatnie co mnie zastanawia, to jest to, że na dokładanym silniczku, są numery które niby zgadzają sie z numerami silniczka który dodał ktoś w manualu w formie pdf. Jest tam zdjęcie silniczka, na którym jest oznaczenie "FT 4". Na moim dołożonym jest oznaczenie "FT 3", poza tym numery pasują. Na ostatnim zdjęciu mój dołożony motoreduktor. Posiadam komplet z wersji angielskiej z oryginalną 3cią strefą, może ma znaczenie że silniczek jest z anglika?

    Dzięki za jakąkolwiek pomoc, może razem rozwiążemy problem.

    Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka
    Mieszalnik lewy po aktywacji 3 strefy to ten silniczek ktory dolozyles w miejsce dzwigni. Albo jest nieodpowiedni albo zjebales polaczenie i zamieniles bieguny + z -. Najpierw wyeliminuj ten blad potem zabierz sie za panel

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  5. #215
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Bardziej bym się skłaniał ku temu, że jest nie odpowiedni... Zerknij w poradnik ten w formie pdf, na oznaczenie silniczka jaki powinien być, a później zerknij na ten mój z ostatniego zdjęcia... Różnią się oznaczeniem "FT", więc może tędy droga? Czyli jesteś pewny, że to jest błąd od dokładnego silniczka? + z - nie mogłem zamienić, bo inaczej silniczek by nie reagował, a tak jak pisałem, gdy mam go wyjętego i zmieniam kierunek nadmuchu od strony kierowcy, to ten klin który wchodzi w dziurę po zaślepce zwyczajnie się kręci, więc wniosek prosty że działa.

    Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka

  6. #216
    Użytkownik Świeżak Avatar M A R I O
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS, Alfa Romeo 159 2,4
    Postów
    203

    Domyślnie

    Oznaczeniami się nie sugeruj może mieć dokładnie takie same oznaczenia A i tak nie będzie pasował

    Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  7. #217
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Napisałem do znajomego od którego brałem zestaw, ma szukać jeszcze innego silniczka. Czy może być tak, że to właśnie zły silniczek daje nieprawidłowy sygnał na panel, przez co wywala jego błąd i nie startuje mimo że na wtyczce jest prąd?

    Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka

  8. #218
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Tak jak wcześniej pisałem, błędy uniemożliwiają aktywację 3 strefy. Poza tym, tak jak koledzy wyżej wspomnieli, silniczek musi być typowo od trzeciej strefy bo ma on specyficzne programowanie tylko dla tej funkcji. Każdy inny może chodzić, ale nie będzie współpracował z całą magistralą. Obudowa nie ma tu nic do rzeczy. Silniczki mogą wyglądać identycznie ale maja inną funkcję. Ja swój zamawiałem nowy po nr. oryginału, więc miałem pewność, że na 100 procent to ten silniczek.
    "Nie możesz nazywać siebie prawdziwym miłośnikiem motoryzacji jeśli nigdy nie miałeś Alfy Romeo" - Jeremy Clarkson

    Pomogłem? Dodaj punkt reputacji (gwiazdka pod postem)

  9. #219
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał MikeDraven Zobacz post
    Tak jak wcześniej pisałem, błędy uniemożliwiają aktywację 3 strefy. Poza tym, tak jak koledzy wyżej wspomnieli, silniczek musi być typowo od trzeciej strefy bo ma on specyficzne programowanie tylko dla tej funkcji. Każdy inny może chodzić, ale nie będzie współpracował z całą magistralą. Obudowa nie ma tu nic do rzeczy. Silniczki mogą wyglądać identycznie ale maja inną funkcję. Ja swój zamawiałem nowy po nr. oryginału, więc miałem pewność, że na 100 procent to ten silniczek.
    Trzecia strefe ma aktywowana o czym swiadczy blad tylnej centralki i lewego silniczka

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  10. #220
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Czyli morał z tego taki, że dopóki nie załatwię silniczka, typowo od 3ciej strefy to nic nie wystartuje... Panowie widziałem, że w razie ostateczności macie dostęp do nowego? Jaki pieniądz za to?

    Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Aktywacja climatronica dwu strefowego
    Utworzone przez johnyb w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-03-2015, 10:11
  2. użytkowanie klimatronika
    Utworzone przez jaro1984 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-08-2013, 12:04
  3. [155] silniczek klimatronika
    Utworzone przez rafal_155 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-11-2010, 19:12
  4. Wyświetlacz klimatronika.
    Utworzone przez Miłosz w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-03-2007, 14:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory