Strona 9 z 41 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 408

Temat: Z 2 strefowego klimatronika na 3 strefowego

  1. #81
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcino20 Zobacz post
    Ok czyli nówka silniczek osiągalny, wiązka pewno ze stówkę.
    Czy ten silniczek to to samo co DELPHI nr 52421940 z allegro (silniczek nagrzewnicy?)
    Co do centralki to szukam i ani ebay ani allegro, nigdzie tego nie mogę znaleźć!
    Silniczki są takie same, ale mają różne wsady pamięci, więc numer to nie wszystko i kupno na allegro w praktyce nie wchodzi w grę. Wsad pamięci określa rolę tego silniczka i miejsce w którym pracuje. Silniczek odczytuje z magistrali informacje i przetwarza tylko te, które są przeznaczone dla niego. Dlatego jak kupisz losowy silniczek to będzie on pracował np. jako silniczek obiegu zamkniętego a nie silniczek tylnej strefy. Tak ja to rozumiem.
    Za to piny i kostki z tych silniczków bardzo się przydadzą.

    Kabel za 160 zł – kupiłem i uważam, że to przegięcie – z tego kabla jesteś w stanie wykorzystać tylko jedną wtyczkę. Sama wtyczka bez kabla jest nieosiągalna, ale można próbować coś samemu wyrzeźbić. Z drugiej strony rzeźba to rzeźba, a oryginalnej wtyczki nikt źle nie podłączy jak kiedyś komuś zlecisz jakąś naprawę w tunelu środkowym.

    Do centralki warto dokupić plastikową listwę przykrywającą śruby, ok. 40-50 zł (można ze starej rzeźbić, ale moim zdaniem wychodzi brzydko).

    Zamiast zapalniczki polecam gniazdo USB, takie jak poniżej bardzo ładnie się komponuje bez tej zaślepki gumowej. Ładuje dość szybko nowe androidowe telefony.
    http://allegro.pl/motocyklowe-gniazd...234973745.html
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 26-05-2017 o 14:26

  2. #82
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    wtyczka jest osiagalna na ebay ale trzeba kupic ja w usa. kosztami przesylki wychodzi tak samo jak wiazka

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  3. #83
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasio79 Zobacz post
    wtyczka jest osiagalna na ebay ale trzeba kupic ja w usa. kosztami przesylki wychodzi tak samo jak wiazka

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
    Ma ktoś foto tej wtyczki. Powiedzmy może jestem w stanie zorganizować

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  4. #84
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    ja mam. po weekendzie poszukam

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  5. #85
    Użytkownik Świeżak Avatar M A R I O
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS, Alfa Romeo 159 2,4
    Postów
    203

    Domyślnie

    Ja ma wtyczki silniczka mogę oddać za free

  6. #86
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał M A R I O Zobacz post
    Ja ma wtyczki silniczka mogę oddać za free
    Możesz zrobić zdjęcie jakie są potrzebne

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  7. #87
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo_84 Zobacz post
    Możesz zrobić zdjęcie jakie są potrzebne
    W tym pliku jest wszystko opisane:
    http://www.forum.alfaholicy.org/zala...wego-3zone.pdf

    Poniżej jeszcze moje refleksje po montażu, post numer #43 w tym wątku, toczyła się też tam dyskusja nt. kompatybilności paneli w przed- i po-liftach:

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Zamontowałem panel, pełen sukces, ale nie wiem czy drugi raz bym się tego podjął. Strasznie dużo czasu na to poświęciłem, może dlatego, że działałem na parkingu pod blokiem, co trochę utrudnia pracę. Części w sumie chyba z 600 zł kosztowały. A i tak jeszcze parę rzeczy brakuje (zaślepka do panelu z tyłu i ładowarka USB zamiast gniazda zapalniczki). Niemniej jednak efekt funkcjonalny jest fajny, bo u siebie zawsze miałem problem ze zrozumieniem jak działa nawiew na tył. I przyznam, że auto zyskało dużo na tym (jak ktoś zimą jeździ z pasażerami).

    Kilka uwag dla osób, które będą chciały montować:

    1. Niezbędna jest centralka dostępna na ebay za ~250 zł oraz motoreduktor/aktywator, numery części dostępne w instrukcji w PDF.

    2. Ja dokupiłem jeszcze kabel od sterownika klimatyzacji. Ale z tego kabla można wykorzystać od niego tylko jedną wtyczkę (tą do sterownika), drugą trzeba obciąć i dorobić resztę instalacji (nie można kupić samego gniazda do tej wtyczki, która jest w tym kablu). Sam kabel okazał się u mnie za krótki i musiałem go przedłużyć o jakieś 40 cm. Generalnie bez wtyczki do sterownika byłoby trudno, ale dałoby się. Generalnie dziwią mnie ceny, bo stówa za kabel z wtyczką to sporo. Może ktoś wie, gdzie można dostać taką wtyczkę osobno? http://www.159ownersclub.it/public/f...?photoid=28155 To byłaby spora oszczędność.

    3. Niezbędna jest dodatkowa wtyczka do motoredutkra (najlepiej z 6 kablami, ale nie zawsze się taką trafi). Ja kupiłem wysyłkowo na allegro z demontażu. Podobno nie da się kupić nowej. Ciężko dopasować od czegoś innego.

    4. Niezbędne są piny do wpięcia w istniejącą instalację (3 piny do wtyczki, która już jest w aucie, która ma miejsca na 6 pinów, a wykorzystane tylko 3, dodatkowe 3 trzeba dodać i od tego miejsca prowadzi się dalszą instalację) i odpowiednia ilość do wtyczki z punktu 3 (jeśli brakuje). Ja dostałem od kolegi elektryka, który ma każdy typ samochodowych konektorków. Bez tego nic nie da się zrobić.

    5. 2 śrubki do montażu motoroduktora (słynna śruba z nasadką 5,5) – dostałem na szrocie, choć pewnie dałoby się coś dopasować innego.

    6. 2 śrubki z blaszkami do montażu panelu klimatyzacji (wymontowane na szrocie, nie wiem z czego, ale nie mogłem tego znaleźć w castoramie). Bez tego trzeba by jakiegoś grubego wkrętu.

    Całe lutowanie i sztukowanie instalacji można zrobić spokojnie w domu i przyjść do auta z kablami zakończonymi pinami i je w aucie wpiąć w istniejącą wtyczkę. Jest przy tym trochę roboty dla kogoś kto robi takie rzeczy pierwszy raz.

    Ja wyciągałem tunel środkowy, chciałem go dokładnie umyć po awarii z wylaną kawą, z tym jest mnóstwo roboty dla kogoś kto robi to pierwszy raz (4 śruby pod ramką od skrzyni biegów, 4 śruby przy szynach foteli). Słaby dostęp. Ale da się bez wyjęcia tunelu – kabel można poprowadzić bokiem pod tunelem i jakoś przeciągnąć.

    Dostęp do motoreduktorów jest trudny, trzeba sobie wykręcić kawałek nawiewu na nogi i położyć się głową między pedałem sprzęgła i hamulca. Ja te motoreduktory wyciągałem chyba z 10 razy w ciągu tygodnia i do teraz jeszcze mnie plecy bolą.

    Aktywacja w MES to najpierw wprowadzenie 3 strefy, a potem dodatkowo jeszcze proxy alignment.

    Całą robotę teraz zrobiłbym pewnie w 3-4 godziny, ale dużo rzeczy się uczyłem i pewnie łącznie z 8 godzin poświęciłem + jakaś godzinka na studiowanie instrukcji, eLearn i schematów.

    Podziękowania dla jasio79 za pomoc w zakupie, samemu chyba by mi się nie chciało ogarniać zakupów i wysyłek. Podziękowania dla Kali_33 – autora poradnika w PDF. Bez tego w ogóle bym się nie zabierał do roboty.
    Załączam zdjęcie złącza USB, niestety słabe, nocne i źle doświetlone:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0883.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	38.5 KB
ID:	229281
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 29-05-2017 o 09:53

  8. #88
    Użytkownik Świeżak Avatar M A R I O
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS, Alfa Romeo 159 2,4
    Postów
    203

    Domyślnie

    Też wrzucę coś od siebie
    Tak wygląda wtyczka silniczka
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0705.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	111.5 KB
ID:	229994
    Zdjęcie nagrzewnicy i gdzie montujemy silniczek
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	small121.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	153.0 KB
ID:	229995
    A takie gniazdo usb założyłem ja
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0707.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	18.6 KB
ID:	229996

  9. #89
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    jak ktos potrzebuje mam piny do kostki aktywatora

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  10. #90
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 120
    Postów
    22

    Domyślnie

    Witajcie, wiecie może gdzie aktualnie można kupić tylny panel klimatyzacji?

    Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Aktywacja climatronica dwu strefowego
    Utworzone przez johnyb w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-03-2015, 10:11
  2. użytkowanie klimatronika
    Utworzone przez jaro1984 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-08-2013, 12:04
  3. [155] silniczek klimatronika
    Utworzone przez rafal_155 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-11-2010, 19:12
  4. Wyświetlacz klimatronika.
    Utworzone przez Miłosz w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-03-2007, 14:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory