Strona 20 z 41 PierwszyPierwszy ... 101112131415161718192021222324252627282930 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 408

Temat: Z 2 strefowego klimatronika na 3 strefowego

  1. #191
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Będę miał jedynie dostęp do panelu poliftowego, czytałem że może być z tym problem... Mam wielką prośbę, dasz radę pomięrzyć napięcie na wtyczce przy panelu? Oraz czy silniczek ten nowy jak wepne np. We wtyczkę od innego silniczka na chwilę to powinien on normalnie działać? Jak wpinam silniczek w obieg to automatycznie napięcie delikatnie spada przy wtyczce w panelu, więc wychodzi że powinno działać. Zastanawia mnie również czy przy tej pierwszej wtyczce, oryginalnej na oryginalnych pinach powinien być prąd czy jeden kabel to masa...
    PS. Może jest ktoś z okolic Iławy (warmińsko-mazurskie) żeby spojrzeć czy wszystko jest dobrze podpięte... Ewentualnie na chwilę podmienić panel na próbę.

    Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka

  2. #192
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał MikeDraven Zobacz post
    Może sam panel jest uszkodzony. Proponuję podmienić panel na inny
    wtedy by pokazywał tylko błąd panela, jak pokjazuje mu pozostałe silniczki obstawiam że kolega tytanowy jednak spierdolił kolejność kabli.

    [MENTION=27249]Tytanowy[/MENTION] wrzuć zdjęcia gdzie lepiej widać kolory

  3. #193
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Wywalę dzisiaj jeszcze raz tunel cały środkowy, mam tylko nadzieję że nic się nie spaliło kabel po kabelku będę sprawdzał i robił zdjęcia. Tylko teraz pytanie w gwoli ścisłości - jeżeli w starej wtyczce dołożyłem dolny rząd pinów, to przy nowym silniczku patrząc od góry, to gdzie je wpinam? W dolny czy górny rząd? Przekładałem je i tak i tak ale bez reakcji w sumie żadnej... Narysuję jeszcse później mniej więcej jak ja to podłączyłem a po południu porobię zdjęcia.

    Pytanie... Czy da radę może jakoś na krótko podłączyć panel żeby zobaczyć czy zadziała? Czy w każdym z pinów ma być prąd? Bo u mnie wychodzi jakby na jednym pinie była masa, czyli 0V, w środkowym jest prąd o mniejszym Voltarzu i na jednym ze skrajnych jest jakieś 12V.
    Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Tytanowy ; 11-10-2018 o 08:27

  4. #194
    Użytkownik Świeżak Avatar M A R I O
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS, Alfa Romeo 159 2,4
    Postów
    203

    Domyślnie

    Tak musisz podłączyć wszystko razem

    Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  5. #195
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    No już jaśniej chyba się nie da.. Dzięki Mario. Najgorsze, że wydaje mi się że tak to właśnie mam polutowane i połączone.. Zdejmę dzisiaj jeszcse raz cały tunel, i będę leciał kabel po kabelku..

    Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka

  6. #196
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytanowy Zobacz post
    Wywalę dzisiaj jeszcze raz tunel cały środkowy, mam tylko nadzieję że nic się nie spaliło kabel po kabelku będę sprawdzał i robił zdjęcia. Tylko teraz pytanie w gwoli ścisłości - jeżeli w starej wtyczce dołożyłem dolny rząd pinów, to przy nowym silniczku patrząc od góry, to gdzie je wpinam? W dolny czy górny rząd? Przekładałem je i tak i tak ale bez reakcji w sumie żadnej... Narysuję jeszcse później mniej więcej jak ja to podłączyłem a po południu porobię zdjęcia.

    Pytanie... Czy da radę może jakoś na krótko podłączyć panel żeby zobaczyć czy zadziała? Czy w każdym z pinów ma być prąd? Bo u mnie wychodzi jakby na jednym pinie była masa, czyli 0V, w środkowym jest prąd o mniejszym Voltarzu i na jednym ze skrajnych jest jakieś 12V.
    Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka
    Wg tego samego schematu ja połączyłem w swojej starej alfie. W nowej 3 strefe miałem w serii.

    2 skrajne piny to zasilanie i powinieneś mieć koło 12 V, jeden masa drugi +, W środku jest LIN i jak podłączysz miernik do środkowego i do masy powinieneś mieć ok 8V

  7. #197
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Dobra, sprawa chyba wyjaśniona. Zadzwoniłem do sprzedawcy tego zestawu który kupiłem, okazało się że ma jeszcze jedną.. Poprosiłem żeby sprawdził jak u Niego te silniczki wyglądają i co się okazało ja mam jakiś chyba inny niż powinien być. Na moim brak oznaczeń Delphi... Podejrzewam że przez to sypie błędy. Czy przez zły silniczek może nie startować panel? Poniżej zdjęcia silniczków, ma mi dosłać oba, mam nadzieję że jutro paczka dojdzie.

    Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka

  8. #198
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    A gdzieś ty zamontowął ten nowy silniczek? Montuje sie go od strony kierowcy a mi wygląda jakby to było od strony pasażera

  9. #199
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Oczywiście montowałem od strony kierowcy. To jest akurat zdjęcie tego, co mi sprzedawał cały zestaw... Zestaw jest z anglika, strona kierowcy. Zadzwoniłem jeszcse przed chwilą się upewnić. Mój silniczek, ten który dostałem, nie ma w ogóle oznaczeń Delphi...

    Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka

  10. #200
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Chyba, że w angliku trzeba odkręcić silniczek od strony pasażera?[emoji52]

    Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Aktywacja climatronica dwu strefowego
    Utworzone przez johnyb w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-03-2015, 10:11
  2. użytkowanie klimatronika
    Utworzone przez jaro1984 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-08-2013, 12:04
  3. [155] silniczek klimatronika
    Utworzone przez rafal_155 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-11-2010, 19:12
  4. Wyświetlacz klimatronika.
    Utworzone przez Miłosz w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-03-2007, 14:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory