Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 77

Temat: Rodzaje radia/nawigacji

  1. #1
    boober
    Gość

    Domyślnie Rodzaje radia/nawigacji

    Witam.
    Jako że zamierzam kupić 159 chcę zgłębić większość tematów aby uniknąć rozczarowań na przyszłość. Odnotowałem dwa rodzaje radia. Z dużym wyświetlaczem oraz bez niego. Poza tym wiem, że istnieje coś takiego jak blue&me. Czy ktoś może mi mniej więcej podać link lub opisać pokrótce różnice w funkcjonalności obu modeli? Czy warto dopłacić do tego lepszego? Jak z brzmieniem ogólnie systemu w tym aucie? Jak wygląda dostępność i jakość map do nawigacji? Czy można kontrolować ipoda z poziomu radia fabrycznego? Niech ktoś będzie łaskawy rzucić trochę światła na sprawę audio/navi w tym pięknym pojeździe. Z góry dzięki.

    P. S. Czy jak podam vin, ktoś jest w stanie określić jakiego rodzaju sprzęt w aucie jest zamontowany?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    1. Radio z dużym wyświetlaczem, czyli ten kolorowy iluśtam calowy to nawigacja/telefon/komputer pokładowy, mały wyświetlacz wskazuje na zwykłe radio.
    2. Same nawigacje dzielą się na NIT G1 i NIT G2 - zależy z jakiego roku szukasz 159.
    3. Blue&Me to możliwość podłączenia telefonu via BT, nie musi być w parze z navi
    4. Funkcjonalność navi - sterowanie głosem, także po polsku, telefon ze slotem na kartę sim, nawigowanie plus radio, a wszystko to także wyświetlane na zegarach między prędkościomierzem a obrotomierzem.
    5. Mapa na Polskę najnowsza jest obecnie dwa lata do tyłu - Polska 2010
    6. ipoda podłączysz albo przez emulator zmieniarki, albo kombinując z kablem niebieskiej wtyczki - tu nie ma różnicy czy zwykłe radio czy navi,
    no ale ipoda radiem nie będziesz kontrolował. Utwory zmieniasz w ipodzie.
    7. Po Vinie można czasem rozstrzygnąć jaka navi siedzi w środku (który rodzaj)

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Wadowice
    Auto
    Była156 TS 1999,była147jtdm 150KM 2005,159 TiQ4 2010 159 ti 2,4 Q4 201
    Postów
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuoreventi Zobacz post
    5. Mapa na Polskę najnowsza jest obecnie dwa lata do tyłu - Polska 2010
    Jest już w obiegu mapa Europa 2012,zawierająca również Polskę. Mam ją i działa bardzo dobrze przy wyszukiwaniu pokrętłem,ale zmuszenie jej głosem do współpracy jest dla mnie trudne.
    Dotyczy to niestety również obsługi głosowej telefonu(tj: wybieranie głosowe,odczyt wiadomości). Poza tym współpraca telefonu Nokia z B&M i BT rownież b.dobra .Polecam.
    Ostatnio edytowane przez otto ; 07-02-2012 o 05:45

  4. #4
    boober
    Gość

    Domyślnie

    A jak wygląda współpraca z telefonem z Androidem? Jak wrażenia słuchowe całego systemu? Gra dość zacnie? Widziałem ogłoszenia gdzie sprzedający piszą coś o Bose. Ma to coś wspólnego z rzeczywistością?

    dzięki

  5. #5
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał otto Zobacz post
    Jest już w obiegu mapa Europa 2012,zawierająca również Polskę. Mam ją i działa bardzo dobrze przy wyszukiwaniu pokrętłem,ale zmuszenie jej głosem do współpracy jest dla mnie trudne.
    Dotyczy to niestety również obsługi głosowej telefonu(tj: wybieranie głosowe,odczyt wiadomości). Poza tym współpraca telefonu Nokia z B&M i BT rownież b.dobra .Polecam.
    Otto, a skąd wziąłeś tę mapę?

  6. #6
    boober
    Gość

    Domyślnie

    Panowie, jeśli chodzi o ten VIN, możecie mi coś powiedzieć nt audio/nawigacji systemu ogólnie jak najwięcej?

    ZAR93900007203215

  7. #7
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    Mam Bose w Alfie i gra calkiem przyjaznie

  8. #8
    boober
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał BURATINO Zobacz post
    Mam Bose w Alfie i gra calkiem przyjaznie
    Po czym poznać że to BOSE? Spójrz na to ogłoszenie i powiedz mi co za system może tam być zamontowany, ok?
    http://sauto.cz/detail-inzeratu/osob...eo/159/9370076

  9. #9
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    Na glosnikach wysokotonowych,na podszybiu sa naklejone chromowane napisy Bose.W bagazniku po lewej stronie masz wzmacniacz i tube

  10. #10
    boober
    Gość

    Domyślnie

    A po tych fotkach widzisz że to może być to?

Podobne wątki

  1. [159] Alfa 159 i montaż nawigacji zamiast radia
    Utworzone przez Adoil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 594
    Ostatni post / autor: 18-03-2021, 12:21
  2. [159] jakiej firmy i jaki model nawigacji do wbudowania w miejsce radia polecacie?
    Utworzone przez Alfalover w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 19-07-2015, 18:15
  3. Wyciąganie nawigacji/radia CD
    Utworzone przez MatiMatteo w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-04-2015, 18:25
  4. Dostrajanie radia do nawigacji (Transmiter FM)
    Utworzone przez Halil w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-01-2012, 13:29
  5. [155] Rodzaje przepływomierzy 2.0 TS
    Utworzone przez Dawid2605 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-06-2010, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory