Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 98

Temat: Wskaźnik temperatury oleju.

  1. #21
    Użytkownik Romeo Avatar YonasH
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Brerrrrra V6
    Postów
    1,201

    Domyślnie

    Cytat Napisał janio Zobacz post
    Zastanawiam się, czy ten parametr temperatury oleju, w jakikolwiek sposób na coś wpływa, tzn. czy jest w jakikolwiek sposób analizowany przez komputer, a jeśli tak, to do czego, czy może ten wskaźnik zrobili jedynie po to, żeby zapełnić miejsce po wskaźniku doładowania w dieslu
    Kupiłem Brerę z uszkodzonym czujnikiem i jeżdżę tak już 2 lata. Czujnik zdobyłem w dobrej cenie, ale wymienię dopiero przy okazji. Za dużo roboty dla samego czujnika.

    ...brzmienie V6 - bezcenne!

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał janio Zobacz post
    Akurat z tym sportowym autem, to bym nie przesadzał, nie zamierzam nim startować w rajdach Chodzi o wydanie 800 zeta tylko po to, żeby działał wskaźnik, którego w innych samochodach nie uświadczysz i jakoś sobie radzą. Takim samym sportowym autem jest 159 w dieslu i tam tego wskaźnika nie ma
    Z tego co mi wiadomo to spokojnie możesz olać ten wskaźnik jak Ci nie jest potrzebny

    No widzisz, ja swoim też nie zamierzam startować w rajdach, ale dla mnie moje auto jest przede wszystkim do zabawy, i mi jednak brakuje informacji jaką temperaturę ma olej. W każdym razie widzę większy sens tego wskaźnika niż ciśnienia doładowania.

    To być może jesteś w tej grupie kierowców którym nie przeszkadza to, że w coraz większej ilości nowych aut nie montuje się już nawet wskaźnika temperatury cieczy chłodzącej. I bez tego wskaźnika też sobie jakoś radzą, choć wielu kierowców jednak narzeka na jego brak...

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar prymie
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    kraków
    Auto
    AR 156 2,4 JTD '00 AR 159 2,4 JTD '06 AR Giulia Veloce Q4 2,0 '17
    Postów
    674

    Domyślnie

    Cytat Napisał pafka Zobacz post
    W każdym razie widzę większy sens tego wskaźnika niż ciśnienia doładowania.
    Ja akurat dziękuję za to, że mam wskaźnik doładowania, bo przynajmniej precyzyjnie mogę określić moment wypalania DPFu Ale jeśli mam być szczery, jak dla mnie na konsoli auta z doładowaniem, powinny znajdować się cztery wskaźniki: poziom paliwa, temperatura cieczy chłodzącej, doładowania i temperatury oleju silnikowego.

    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '00 - sprzedana
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm '06 - sprzedana
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 '17

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał prymie Zobacz post
    Ja akurat dziękuję za to, że mam wskaźnik doładowania, bo przynajmniej precyzyjnie mogę określić moment wypalania DPFu Ale jeśli mam być szczery, jak dla mnie na konsoli auta z doładowaniem, powinny znajdować się cztery wskaźniki: poziom paliwa, temperatura cieczy chłodzącej, doładowania i temperatury oleju silnikowego.
    Mnie akurat DPF nie dotyczy, ale też jestem zdania, że optymalnie było by mieć te wszystkie wskaźniki

  5. #25
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Pafka, nie wiem co skłoniło Cie do wyciągnięcia tak daleko idących wniosków, odnośnie mojej skromnej osoby, ale jak przypuszczam, gdybym napisał, że np. nie lubię kotów, byłbyś w stanie wywnioskować, że jestem satanistą Dla mnie jazda samochodem, to oprócz konieczności przemieszczania się, również przyjemność, bo gdyby tak nie było kupiłbym sobie np. Trabanta, a nie kolejną Alfę (poprzednią jeździłem ponad 8 lat), z drugiej jednak strony, gdyby było mnie na to stać, zamiast Alfy, albo może oprócz niej, kupiłbym sobie, dajmy na to Ferrari, Aston Martina, Lamborghini, Bugatti Veyrona albo coś w tym guście, ale jak wszystko w życiu, również to jest wyborem między sercem, a rozumem - to właśnie powód mojego pytanie, bo zaspakajanie moich doznań wzrokowych za ponad 8 stówek, jest dla mnie drobną przesadą, tym bardziej, że mogę poszukać jakiegoś sprawnego używanego, za kwotę mniej obciążającą mój portfel. Gdyby niesprawność czujnika powodowała jakieś negatywne następstwa, jeśli chodzi o samochód, nie miałbym wyjścia, ale w tej sytuacji nie ma ciśnienia

  6. #26
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    No właśnie - bez ciśnienia kolego proszę

    To, w jakich cenach są sprzedawane części w ASO, to temat na zupełnie inne opowiadanie. Wiadomo nie od dziś, że producenci żyją nie ze sprzedaży aut, ale ze sprzedaży części do nich. I efekt jest taki, że za jakiś drobiazg krzyczą 800 PLN-ów.
    Wyjść z tej sytuacji jest kilka. Można olać ich część za 8 stów i jeździć bez niej - zwłaszcza w tym konkretnym przypadku. Można też kupić sobie auto np. 15-letnie, gdzie jest znacznie mniej rzeczy do zepsucia się, części są dużo tańsze, i nerwów z tym związanych też jakby mniej.
    Kupiliśmy sobie auta dosyć nowoczesne, i ten czujnik za 8 stów niestety również się z tym wiąże.

    Tyle teorii. A w praktyce jakbym był na Twoim miejscu to też by mnie szlag trafiał, zwłaszcza, że ostatnio gdzieś czytałem o różnych częściach do obecnie produkowanych aut, i o ich zakładanej przez producentów żywotności wynoszącej 3-5 lat. A w nowoczesnych autach naprawdę ma co się popsuć...

  7. #27
    Użytkownik Romeo Avatar DamianS
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Lancia Thesis Centenario, Lancia Phedra Platino
    Postów
    705

    Domyślnie

    Sprawdzę juto w jakiej cenie jesteśmy w stanie sprowadzić taki czujnik - czasami w FAP są promocje na różne części.

  8. #28
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Damian, wielkie dzięki za zainteresowanie się tematem, nie spodziewam się co prawda cudów jeśli chodzi o upust, ale spróbować zawsze można

    Pafka, nie narzekam na ceny części zamiennych, nie mam bladego pojęcia dlaczego ten czujnik kosztuje ponad 8 stówek (może ma w sobie coś drogocennego, albo wymaga jakiegoś kosmicznego know how - w każdym razie nie ma zamienników) podczas gdy do diesla około 70 zł - stwierdzam jedynie fakt i opisuję konsekwencje z niego wynikające akurat dla mnie, szukając raczej pomocy, a nie połajanek i analizy psychologicznej

  9. #29
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał janio Zobacz post
    nie mam bladego pojęcia dlaczego ten czujnik kosztuje ponad 8 stówek (może ma w sobie coś drogocennego, albo wymaga jakiegoś kosmicznego know how - w każdym razie nie ma zamienników)
    Nie, nie ma w nim nic drogocennego. Na to pytanie sam sobie właściwie odpowiedziałeś. Jego cena jest taka, bo nie ma zamienników. A monopoliści mają to do siebie, że windują ceny kiedy nie mają konkurencji.

  10. #30
    Użytkownik Romeo Avatar DamianS
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Lancia Thesis Centenario, Lancia Phedra Platino
    Postów
    705

    Domyślnie

    800 stów za czujnik oleju to przegięcie. Taka cena nie ma moim zdaniem uzasadnienia.
    TechDoc nie pokazuje zamienników ale mam pewien pomysł - zobaczę co da się zrobić.
    Ostatnio edytowane przez DamianS ; 13-02-2012 o 20:35

Podobne wątki

  1. [159] Wskaźnik temperatury
    Utworzone przez jasio79 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-10-2014, 21:49
  2. [159] Wskaźnik temperatury oleju
    Utworzone przez grzegorz159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-03-2013, 09:42
  3. Wskaźnik temperatury oleju
    Utworzone przez michal87tg w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-10-2012, 09:31
  4. [159] Martwy wskaźnik temperatury oleju
    Utworzone przez Kenjiro75 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-03-2012, 12:22
  5. [33] Wskaźnik temperatury
    Utworzone przez wynalazek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-07-2008, 20:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory