Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54

Temat: Problem z podłączeniem radia

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar lukas83
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    87

    Domyślnie Problem z podłączeniem radia

    Witam zakupilem radio dvd pioneer avic f900bt i niemam pojecia dlaczego na jednym zasilajacym jest 12volt a na drugim jest 5.5 ale to niewszystko w tym radiu jest problem takiego typu ze nie ma wylacznika, radio musi byc podlaczone przez stacyjke. Gdy wyjme kluczyk radio wylacza sie (to jest na oryginalnym radiu) I nie rozumiem jak jest to zrobione ze radio po wyjeciu kluczyka gasi sie a na zadnym kablu po zaplonie nie ma pradu, acha ale po wyjeciu kluczyka radio gasnie ale moge je wlaczyc ponownie bez kluczyka. Ale co za debil wymyslil radio zeby nie mozna bylo go wylaczyc recznie tylko przez zaplon

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    2,078

    Domyślnie

    To w końcu jaki jest ten problem?
    Masz to napięcie na kablu zasilającym czy nie ?
    Co do radia się nie wypowiadam bo nie znam, a Ty kupiłeś jakie chciałeś.

  3. #3
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem zastosowana przez Ciebie analogię do fabrycznego radia, ale fabryczne ma opcję, żeby się wyłączało wraz z wyjęciem kluczyka, albo, żeby się nie wyłączało (wówczas wyłącza się automatycznie po 20 minutach), więc może ten Pioneer tez ma taką opcję. Podobnie jak coachu nie znam tego radia, dlatego próbuję odnieść się do użytej przez Ciebie analogii do funkcji fabrycznego radia (mam na myśli to 2 dinowe z navi).

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar lukas83
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    87

    Domyślnie

    chodzi o to ze potrzebuje podlaczyc radio tak zeby wylaczalo sie automatycznie po wyjeciu kluczyka, a nie moge znalesc kabla na ktorym idzie prad po wlozeniu kluczyka.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar oops2k
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Navara - byla, 159SW - jest!
    Postów
    719

    Domyślnie

    Napisz jaśniej bo nic z tego nie rozumiem.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar lukas83
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    87

    Domyślnie

    Nie wiem jak to inaczej opisac, musze podlaczyc radio tak zeby wylaczalo sie po wyjeciu kluczyka, a na kostce ISO nie ma kabla na ktorym jest prad po wlozeniu kluczyka. Kupilem radio w ktorym jest idiotycznie rozwiazane ze nie ma wylacznika, tylko radio musi byc podlaczone tak ze jak wyjmujesz kluczyki to automatycznie sie wylacza. Wiec w instalacji powinno byc masa -, pradowy +12v, i pradowy +12v w ktorym jest prad po wlozeniu kluczyka do stacyjki. A u mnie jest masa-, pradowy +12v, i pradowy ktory pokazuje tylko 6v.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar oops2k
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Navara - byla, 159SW - jest!
    Postów
    719

    Domyślnie

    Ten pradowy 6v to jak mi sie wydaje kabel sterujacy. Sprawdz czy tam prąd jest na stałe i czy cos sie zmienia jak przekrecisz kluczyk.
    Jesli jest sterujacy to sygnal na nim powoduje wysłanie impulsu do radia o tym ze wylaczyles kluczyk (i radio jest wylaczane), a napięcie cały czas jest podawane przez kabel gdzie masz 12v

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar lukas83
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    87

    Domyślnie

    oops2k bylem przed chwila w aucie i jeszcze raz sprawdzalem tam jest dokladnie 4,9v i nie zmienia sie, nie ma wzrostu ani spadku pradu po wlozeniu kluczyka, posprawdzalem jeszcze raz dokladnie wszystkie kable i nie ma reakcji czy zaplon jest wlaczony czy nie, ale cos musi dawac sygnal bo oryginalne radio samo sie wlacza po kluczyku i wylacza

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    2,078

    Domyślnie

    Ale skoro jest tam kostka ISO, wszystko powinno być znormatyzowane, położenie kabla zasilającego również.
    Próbowałeś po prostu złączyć kostkę i włączyć radio ?

  10. #10
    janio
    Gość

    Domyślnie

    coachu, tyle tylko, że kolega pisze, że radio nie ma oddzielnego włącznika (takie rozwiązanie po prostu nie mieści mi się w głowie), a włączanie i wyłączanie jest sterowane wyłącznie zapłonem, co w przypadku 159 oznacza włożenie kluczyka do stacyjki, ergo rozpoczęcie procedury odpalania samochodu. W samochodach z tradycyjną stacyjką jest położenie kluczyka, w pozycji, w której włącza radio, ale nie uruchamia zapłonu. Idiotyzm rozwiązania, o którym pisze kolega, polega na tym, że nie będzie mógł korzystać z radia, bez włożenia kluczyka do stacyjki, czyli w pozycję "zapłon", czyli jak sobie zamarzy posłuchać radia na postoju, to będzie musiał włączyć zapłon - tak przynajmniej ja to zrozumiałem.

Podobne wątki

  1. Interfejs VAG KKL - problem z podłączeniem
    Utworzone przez kotulsky w dziale 166
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 12-07-2022, 18:01
  2. Kabel ELM 327 problem z podłączeniem
    Utworzone przez jedker w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-11-2015, 21:41
  3. FiatEcuScan problem z podłączeniem do ECU
    Utworzone przez twardy11 w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 23-07-2015, 18:49
  4. [145] Problem z podłączeniem się pod komputer
    Utworzone przez kevas093 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-06-2015, 12:24
  5. pomocy z podłączeniem nowego radia
    Utworzone przez Mateusz10071 w dziale 147
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 22-11-2013, 13:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory