Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: Dokładany alarm CAN

  1. #1
    rynqu
    Gość

    Domyślnie Dokładany alarm CAN

    Witam!

    Aktualnie noszę się z zamiarem zamontowania w mojej Belli nieoryginalnego alarmu. Po przeanalizowaniu oferty na Allegro okazało się, że dostępne są centralki alarmowe współpracujące z body alfy po magistrali CAN. Rozwiązanie zakłada, że alarm ma działać (uzbrajać się i rozbrajać) z oryginalnego kluczyka od centralnego zamka. W związku z powyższym mam do Was kilka pytań (a głównie do osób, które dołożyły sobie alarm w 159):

    1) Jak wygląda kwestia samodzielnego montażu takiego alarmu? Czy to jest proces wymagający dostępu do profesjonalnych narzędzi trudnodostępnych dla zwykłego śmiertelnika? Czy konieczna jest mocna ingerencja w auto? Nie chciałbym niepotrzebnie wybebeszać wszystkiego albo przenosić w inne miejsce, wolałbym też nigdzie nic nie wiercić. Czy trzeba coś ustawiać/modyfikować w komputerze?
    2) Czy orientujecie się jak wygląda współpraca takiego alarmu z body po magistrali CAN? Z dostępnych aukcji wyczytałem, że alarmy mają możliwość automatycznego zamykania centralnego zamka itp. W takim układzie co ma priorytet do obsługi centralnego? Alarm czy body?
    3) Na podstawie własnego doświadczenia/zebranych opinii, czy możecie polecić lub odradzić jakiś konkretny model? Czy znacie jakieś alarmy, które można podłączyć również pod diodę zamieszczoną fabrycznie w drzwiach?

    Oto modele alarmów, które rozważam:
    http://moto.allegro.pl/auto-alarm-cy...148513082.html
    http://moto.allegro.pl/alarm-can-pol...110269918.html
    http://moto.allegro.pl/autoalarm-cyr...149825864.html
    http://moto.allegro.pl/autoalarm-q-c...149824063.html



    Dodam, że przeszukałem forum pod kątem montażu dokładanych alarmów i znalazłem tylko coś dla AR166, ale chyba niewiele ma to wspólnego z magistralą CAN. O montażu alarmów dla AR159 nie znalazłem nic.

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    2,078

    Domyślnie

    Ja zakładałem alarm aczkolwiek nie w samochodzie z CAN.
    Musiałem także dokładać czujniki otwarcia klapy czy bagażnika co w przypadku 159 odpada.
    także z mojego punktu widzenia sam montaż będzie łatwy, nie będę się natomiast wypowiadał co do sprzężenia tego alarmu z CAN.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Rozmawiałem przed chwilą z pracownikiem firmy, która zajmuje się m.in. produkcją alarmów do aut z szyną CAN.
    Mają w swojej ofercie modele, które były montowane w 159 i rzekomo działają.

    Ustaliłem, że w zależności od wybranej wersji alarmu, cały zestaw zamknąłby się w kwocie 300 zł.
    Tutaj link do instrukcji programowania (z listą obsługiwanych aut): http://ampio.pl/pdf/alarmy/alarm_amp...gramowanie.pdf

    Podejrzewam, że przy większych zakupach cena mogłaby być negocjowana.
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

  4. #4
    rynqu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Franek Strzelba Zobacz post
    Rozmawiałem przed chwilą z pracownikiem firmy, która zajmuje się m.in. produkcją alarmów do aut z szyną CAN.
    Mają w swojej ofercie modele, które były montowane w 159 i rzekomo działają.

    Ustaliłem, że w zależności od wybranej wersji alarmu, cały zestaw zamknąłby się w kwocie 300 zł.
    Tutaj link do instrukcji programowania (z listą obsługiwanych aut): http://ampio.pl/pdf/alarmy/alarm_amp...gramowanie.pdf

    Podejrzewam, że przy większych zakupach cena mogłaby być negocjowana.
    Dzięki za informację! Po pobieżnym przejrzeniu podesłanej instrukcji widać, że ich produkt był chyba pierwotnie projektowany i testowany pod Alfę 159, co bardzo dobrze rokuje Oferowane funkcje są bardzo bogate. Szkoda, że mają taką kiepską stronę www bo chyba nigdy bym ich nie znalazł w wyszukiwarce. Nie mają też cennika detalicznego

    Czy możesz wymienić elementy alarmu, które wchodzą w skład tego zestawu za 300zł? Miałeś okazję montować już ten alarm albo użytkować go?

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o elementy zestawu za 300 zł to z pewnością będzie to centralka, syrena i czujniki (np. ultradźwiękowy, udarowy, przechyłowy itd). Ja jednak nie rozmawiałem z nim o konkretnym zestawie, bo z rozmowy wynikało, że oni kompletują zestaw w zależności od potrzeb klienta. Podana cena to średni orientacyjny koszt kompletnego zestawu, który jest najczęściej u nich kupowany, a składający się z elementów wymienionych wyżej. Jeżeli chcesz więcej czujników, to zapłacisz więcej - jeżeli ograniczysz ich liczbę, to cena spadnie poniżej tych orientacyjnych 300 zł.

    Ja sam takiego alarmu nie mam, ale kto wie czy nie będę się nad nim zastanawiał na wiosnę.
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

  6. #6
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Ja też poważnie zastanawiam się nad uzbrojeniem belli, w znajomym zakładzie z alarmami zaproponowali mi jakiś Polski zintegrowany z pilotem za 450 zł z montażem, ale jak się okazuje montaż może być banalnie prosty, a więc oferta jest kusząca.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bubbihk
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    italia
    Auto
    CHWILOWO BRAK ALFKI
    Postów
    58

    Domyślnie

    Dosyc ciekawe te alarmy CAN
    Mysle o takim ale musze troszke wiecej poszperac.
    Jak ktos zamontowal to dajcie znac czy warto i jaka kwota oraz czy instalacja nie byla ciezka.
    pozdro

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar interside
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    AR 159SW 1,9jtdm 8v
    Postów
    541

    Domyślnie

    a czy ktoś próbował dokładać fabryczny alarm do 159 do wersji bez niego ja zakupiłem oryginalną syrenę czujniki pojemnościowe i aktywowałem funkcje alarmu w body ale niestety syrenka nie działa mrugają kierunkowskazy ale syrena nic się nie odzywa.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bubbihk
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    italia
    Auto
    CHWILOWO BRAK ALFKI
    Postów
    58

    Domyślnie

    interside
    ale nie powinno byc centralki alarmu???
    jak kupujesz alarm nie oryginalny to masz centralke ktora jest dopieta do CANa w aucie
    mysle ze oryginalnie tez jest potrzebna taka

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar interside
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    AR 159SW 1,9jtdm 8v
    Postów
    541

    Domyślnie

    w oryginalnym alarmie nie ma oddzielnej centralki alarmowej jest ona zintegrowana z BODY i tam w oprogramowaniu aktywuje się alarm.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-07-2013, 07:03
  2. [75] Alarm
    Utworzone przez amigas w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-02-2012, 13:55
  3. Alarm dokładany GEMEL
    Utworzone przez mateo020 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-12-2011, 02:22
  4. alarm
    Utworzone przez peenbe w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-09-2010, 18:49
  5. [166] Alarm
    Utworzone przez bynus w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-05-2008, 18:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory