Temat: Zużycie paliwa / spalanie 159, Brera, Spider

  1. #2691
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    No tak, ale w ten sposób zmierzysz ile auto spaliło na danej trasie, co nie będzie miało żadnego przełożenia na inny typ trasy. W mieście wychodzi mi średnia 30 km/h i spalanie rzędu 10/100 a na trasie przy 180km/h mam niższe - nijak się tego nie da porównać (istotne jest też to co pisałem wyżej, tj. w mieście stoisz a silnik pracuje, tj. zużywasz paliwo nie pokonując ani metra, stąd czasem kosmiczne wartości spalania miejskiego w korkach).
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  2. #2692
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Nie kaczajet Was totalnie...
    Po pierwsze- tankowanie do pełna nie do pierwszego odbicia.... bo odbicie pistoletu zależy od tego jak się pieni paliwo.... a to zależy od, w skrócie, wszystkiego (temp, ciśnienie, kształt pistoletu, ciśnienie itd).

    Jedyny sposób to tankowanie pod korek w taki sposób, żeby można było powtórzyć na mniej więcej tym samym poziomie następne tankowanie.


    BTW, czasem po odbiciu pistoletu wchodzi jeszcze spokojnie 2l.... a czasem tylko 1l....

    Tym sposobem można zmierzyć wszystko- spalanie w mieście, spalanie na trasie, spalanie mieszane, spalanie na postoju.... nikt nie każe przecież opróżniać bak, zawsze można dotankować...


    No ale tak na marginesie- licznik km zależy od kół... jednym na tej samej trasie pokaże 98km, drugiemu 102km.... a kto mówił też, że dystrybutor nie kłamie?



    Jak ktoś ma ochotę to: nalać paliwo do jakiegoś dokładnego zbiornika, wlać, policzyć. Włączyć GPS, tam jest bardzo duża dokładność.... a potem policzyć spalanie

    Tylko kto normalny będzie się w to bawić?
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  3. #2693
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    [MENTION=45138]Butch[/MENTION] - tankuję zawsze pod korek (do pierwszego odbicia). Przy tankowaniu mam ilość paliwa które się zmiesciło + ilość km które zrobiłem na tej właśnie ilości paliwa (skoro każde tankowanie jest pod korek). To pewna i dokładna metoda. Chyba że zakładamy, że przy każdym tankowaniu pistolet odbija (zatrzymuje się) przy innym zalaniu
    [MENTION=24700]AirAjti[/MENTION] - masz rację. Chociaż o tym nie wiedziałem że w zależności jak sie spieni... Ale powiem Ci, że dawniej za każdym razem sprawdzałem przy tankowaniu i wynik wychodził bardzo zbliżony. Różnica może 0.2 na setkę.
    Tak czy inaczej, błąd będzie dużo mniejszy niż w przypadku odczytu z komputera.
    Ja z tym nie mam problemu ale wolałbym jakby osoby dopisywały w swoich postach - pomiar komputerowy, albo z dystrybutora. Albo chociaż ile km zrobili na 'baku'. Bo jak ktoś pisze ze mu spalił 7l/100 to powinien zrobić 1000km na baku 70litrowym.
    Ostatnio edytowane przez mateuszszar ; 23-08-2016 o 11:38

  4. #2694
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    wniosek jest jeden, nie ma jednego miarodajnego sposobu obliczenia spalania (poza zewnętrznym dokładnym zbiornikiem i GPS )
    a tankowanie pod korek cóż oznacza, że lejesz aż ci się zacznie wylewać na buty?

  5. #2695
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Hahahah no jak wylejesz to skąd będziesz wiedział ile wylałeś?
    No pod korek w takim sensie, zebys mniejwięcej wzrokowo widział ile tego paliwa jest
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  6. #2696
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Pod korek jak sama nazwa wskazuje jest "pod", a nie "nad" ;] Za każdym razem leje pod korek i za każdym razem wyjeżdżam praktycznie do zera. Jak tak tankujesz non stop nie ma mowy o żadnym syfie w baku syf to można mieć jak ktoś tankuje co kilka dni dni po 50zł ;] Taka metoda ma małą granice błędu. Co najwyżej możesz się pomylić 0,5l na baku jak Ci się mocno paliwo spieni we wlewie, to daje jakieś 0,05l na 100km pomyłki.

  7. #2697
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    jak zdefiniujesz pod korek? organoleptycznie sprawdzasz czy np. za 3 odbiciem pistoletu to pod korek?
    I skąd wiesz, że poprzedni właściciel nie tankował po 10 litrów i nie masz syfu w baku - czyściłeś go, czy masz Bellę od nowości?

  8. #2698
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Bo wyjeździłem już tą metoda od pełna do zera jakieś 15 baków wiec jak by miał być syf to już by się dawno coś zapchało. Z resztą na zachodzie nikt nie kupuje dizla żeby jeżdzić wokół komina i tankować za 5 dych jak to się zwykło w Polsce dizlami robić ;] Tak organoleptycznie... wlewam tyle ile się da, że widać we wlewie prostszej metody nie znam, a wy z tego robicie jakaś teorie kwantową

  9. #2699
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Od skrajności w skrajność. Jak ludzie piszą o spalaniu 2.4 na poziomie 6l/100, zmierzone chyba termometrem, to nikomu nie przeszkadza. Podajemy sprawdzoną i poprawną metodę - to zaczyna się typowe forumowe mądrowanie
    Jak dla mnie możecie nawet kijkiem mierzyć. Byle podawać metodę przy wyniku.

  10. #2700
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    Cytat Napisał Butch Zobacz post
    jak zdefiniujesz pod korek? organoleptycznie sprawdzasz czy np. za 3 odbiciem pistoletu to pod korek?
    I skąd wiesz, że poprzedni właściciel nie tankował po 10 litrów i nie masz syfu w baku - czyściłeś go, czy masz Bellę od nowości?
    Proste. W 159 leję tak długo aż w szyjce widzę paliwo. Wtedy jest pod korek. Tyle że więcej już nie wejdzie. Wtedy zawsze wiadomo że wlewasz tyle samo. Potem robisz ileś tam km , może być do rezerwy może być mniej, zalewasz znowu pod korek, dzielisz, masz spalanie w danym cyklu. Żeby mowić o średnim, musisz uśrednić wyniki z kilkunastu takich tankowań bo wiadomo ze czasem cały zbiornik wyjeżdzasz głownie w mieście, czasem na autostradach, czasem mieszane warunki. Po kilku/ kilkunastu/ kilkudziesięciu takich tankowaniach uśredniasz wynik i dopiero wtedy można powiedzieć "mi średnio pali..." Ja tak robię. Myślę że jest to najbardziej miarodajne.

Podobne wątki

  1. [159] zużycie paliwa BENZYNA
    Utworzone przez dziodek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-04-2019, 11:09
  2. [159] hamowanie silnikiem i zużycie paliwa 2.0 litra/100 km
    Utworzone przez tojatajanka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-02-2019, 20:34
  3. Zużycie paliwa i sonda lambda
    Utworzone przez knapsu w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2016, 15:14
  4. Zużycie paliwa na postoju - wskazania ICS
    Utworzone przez motomycha w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 06:51
  5. [159] hamowanie silnikiem i zużycie paliwa 2.0 litra/100 km
    Utworzone przez tojatajanka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-03-2011, 15:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory