Strona 306 z 323 PierwszyPierwszy ... 206256296297298299300301302303304305306307308309310311312313314315316 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,051 do 3,060 z 3225

Temat: Zużycie paliwa / spalanie 159, Brera, Spider

  1. #3051
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Cieszyn
    Auto
    Alfa 159 1.9 Jtdm
    Postów
    159

    Domyślnie

    Mnie tam spalanie idealnie zgrywa się z komputerem. Może u was opony są złego rozmiaru i komp źle przelicza. Ja mam oryginalne 18 w odpowiednim profilu. Mój wskaźnik prędkości pokrywa się w100% z tym co widzę na GPS. Tankowania mierzone Przy pełnym baku aplikacja fuelio i średnio wychodzi 7.9 litra/100km . Oczywiście można zrobić mniej ale pytanie po co? Jakbym chciał mniejsze spalanie to kupiłbym Tico.

    Wysłane z mojego Vibe K5 przy użyciu Tapatalka

  2. #3052
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Alfa 159 2.0 jtdm TI
    Postów
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał bratmat Zobacz post
    Mnie tam spalanie idealnie zgrywa się z komputerem. Może u was opony są złego rozmiaru i komp źle przelicza. Ja mam oryginalne 18 w odpowiednim profilu. Mój wskaźnik prędkości pokrywa się w100% z tym co widzę na GPS..
    Rozmiar opon nie ma wpływu na wielkość przekłamywania spalania. Chyba że zliczasz kilometry po jakimś zewnętrznym GPS-ie.
    Różnice w pomiarze spalania komputera i przy dystrybutorze pojawiają się w momencie gdy wtryski leją więcej/mniej niż mają zadane.

  3. #3053
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Ależ oczywiście, że rozmiar opon ma znaczenie. Jeśli koło jest większe, to zrobi mniej obrotów od mniejszego koła.... jak masz małe koła to komputer zliczy 110km, a jak masz duże koła to 900km (oczywiscie az takiego przeklamania nie bedzie, to tylko przyklad). Samochód spali tyle co powinien był spalić, np 8 litrów.... no więc jak przeliczysz na 100km to wychodzi 7,27 oraz 8,89 l/100km.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  4. #3054
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Alfa 159 2.0 jtdm TI
    Postów
    131

    Domyślnie

    Przejechany dystans i spalanie jest obliczane na podstawie ilości obrotów kół.
    Możesz mieć kola od malucha a i tak spalania nie powinny sie rozjeżdżać.
    Komputer nie wie ile w rzeczywistosci zrobiłeś kilometrów.

  5. #3055
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Koło nie ma większego znaczenia dla rzeczywistego spalania paliwa (małe różnice mogą być z innej prędkości obrotowej silnika itd, ale dla uproszczenia zakładam, że jest tak samo).

    Słusznie zauważyłeś, że komputer przelicza kilometry na podstawie obrotu koła (a dokładnie zlicza czujnik ABS). Jeden obrót to jakiś tam przyjęty dystans. Jeżeli masz dwa takie same samochody, ale oba mają różnej wielkości koła (mówię o fizycznej zmierzonej średnicy/ promieniu) to po przejechaniu kilkuset kilometrów te dwa auta pokażą inny przebyty dystans.

    Ten co ma większe koła pokaże mniejszy dystans, ten co ma mniejsze- większy. Spalą paliwa tyle samo (przyjęliśmy wcześniej założenie), ale komputer pokaże inny dystans, bo koła ze względu na różną średnicę kręciły się z inną prędkością kątową.

    W rezultacie, dwa komputery przeliczą średnie spalanie w oparciu o tą samą ilość paliwa, ale na innym (obliczonym) dystansie.

    Jeden zobaczy spalanie na przykład 7,8 l/100km, drugi zobaczy 8,2 l/100km. Stąd się biorą przekłamania komputera.

    Rozumiesz?


    Wystarczy spojrzeć na wzór i już wiesz że prędkość kątowa zależy od promienia... zatem jeśli masz koło "od malucha" i koło od traktora to prędkości kątowe tych dwóch różnych kół będą zupełnie inne przy tej samej prędkości liniowej dwóch pojazdów. Koło od traktora zrobi jeden obrót, a od malucha dziesięć.
    Ostatnio edytowane przez AirAjti ; 27-06-2018 o 11:12
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  6. #3056
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Alfa 159 2.0 jtdm TI
    Postów
    131

    Domyślnie

    A jak obliczasz zużycie paliwa przy dystrybutorze?
    Z tego co wiem to większość osób jak również ja spisuję ilość przejechanych kilometrów z licznika i obliczam spalanie na podstawie paliwa które zataknowałem do pelna. Więc parametr dystansu do obliczenia spalania przeze mnie i przez komputer jest taki sam a rozmiar kół nie ma tu żadnego znaczenia.
    Co innego jakbym obliczał spalanie na podstawie rzeczywistych kilometrow (gps, szacowanie trasy z mapy), wtedy miałbym rożne wyniki i rozmiar koła miałby znaczenie.

  7. #3057
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Jeśli tak mierzysz, to tak. Ja zawszę z GPS kilometry biorę.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  8. #3058
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    świeży raport spalania z mojej AR.
    Auto: 159 2.0 JTDm 200KM, 430Nm.
    Ogumienie: 225/40/19
    Na pokładzie trzy osoby i sporo bagaży.
    Klimatyzacja 90% trasy
    stosunek trasa/miasto: 70/30
    prędkość autostradowa: 130-150km/h
    średnie spalanie: 6.92l/100km (weryfikowane pod dystrybutorem)
    Paliwo: ON Verva.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  9. #3059
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Cieszyn
    Auto
    Alfa 159 1.9 Jtdm
    Postów
    159

    Domyślnie

    A ja korzystam z aplikacji fuelio na androida i leje zawsze paliwo do pełna. Wtedy dostaje prawie doskonały wynik spalania który notabene pokrywa się z tym co pokazuje komputer.

    Wysłane z mojego Vibe K5 przy użyciu Tapatalka

  10. #3060
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 16V jtdm 150km, 2007
    Postów
    104

    Domyślnie

    Przypomniała mi się jeszcze jedna sytuacja związana z zalewaniem pod dystrybutorem i sprawdzaniem.
    Zalałem pod korek do pierwszego odbicia i pojechałem zrobić 100 km. Po paru dniach zrobiłem 100 km i wracam pod dystrybutor. Komputer pokazuje, że spaliłem około 7,6 litra, a wskaźnik mniej więcej 3/4 przedziałki więc by pasowało (na oko idealnie nie da się oszacować). Zaczynam zalewać i po wlaniu 3,8 litra mi odbiło. Nie ma możliwości, że tak mało spaliła. Poczekałem kilkadziesiąt sekund i wlałem jeszcze raz tyle i wtedy to spalanie mniej więcej mi się pokrywalo z tym co komputer pokazywał.
    Pamiętajcie, że jak zaczynamy wlewać to w baku zbiera się powietrze, które podnosi nam paliwo, im więcej paliwa mamy tym szybciej nam odbije - tym mniej tego paliwa wlejemy.
    Pozdrawiam,
    Adam.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    świeży raport spalania z mojej AR.
    Auto: 159 2.0 JTDm 200KM, 430Nm.
    Ogumienie: 225/40/19
    Na pokładzie trzy osoby i sporo bagaży.
    Klimatyzacja 90% trasy
    stosunek trasa/miasto: 70/30
    prędkość autostradowa: 130-150km/h
    średnie spalanie: 6.92l/100km (weryfikowane pod dystrybutorem)
    Paliwo: ON Verva.
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    Ja już u siebie zauważyłem, że nieważne co wiozę, czy mam lub nie mam klimy, czy mocniej naduszę czy jeżdżę jak emeryt to spalanie waha się o 0,5 - 1 litr. Jeżeli nie ma żadnych wymienionych czynników, a jadę w korku i co chwile ruszanie, to spalanie nagle o 3 l większe.. korki najgorsze

    Wczorajszy raport:
    Trasa 12 km, średnia prędkość 19 km/h, czas jazdy 40 - 45 min, ogólnie korki i czerwone co chwile. Spalanie 9.0
    Dzisiaj:
    Identyczna trasa tyle, że jechałem 2 godziny później bez żadnych korków, dusiłem tyle ile mogłem w mieście. Spalanie 6.7

    - - - Updated - - -

    Pisałem w innym temacie, ale nie dostałem odpowiedzi..
    Gdzieś tutaj ktoś pisał, że wyczyścił czujnik doładowania turbo i po tym spalanie mu spadło o 1.5l/100km.. jest to możliwe ?
    Ja prawdopodobnie też mam z tym czujnikiem problemy, bo wskaźnik cały czas pokazuje środek pomiędzy 0 a pierwszą kreską...
    Ostatnio edytowane przez LegenGod ; 28-06-2018 o 19:47

Podobne wątki

  1. [159] zużycie paliwa BENZYNA
    Utworzone przez dziodek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-04-2019, 11:09
  2. [159] hamowanie silnikiem i zużycie paliwa 2.0 litra/100 km
    Utworzone przez tojatajanka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-02-2019, 20:34
  3. Zużycie paliwa i sonda lambda
    Utworzone przez knapsu w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2016, 15:14
  4. Zużycie paliwa na postoju - wskazania ICS
    Utworzone przez motomycha w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 06:51
  5. [159] hamowanie silnikiem i zużycie paliwa 2.0 litra/100 km
    Utworzone przez tojatajanka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-03-2011, 15:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory