Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: nierówne obroty na jałowym, lekkie brzdęknięcie

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ryki67
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Spod Wawy
    Auto
    159 2.4 JTDM 210KM
    Postów
    389

    Domyślnie nierówne obroty na jałowym, lekkie brzdęknięcie

    Witam
    Panowie mam już auto marzeń ale oczywiście jest i mały problemik (mam nadzięję) (159, 2.4 JTDM, 210KM rok prod. 2008)

    płyn wspomagania jest różowy i chyba trzeba się martwić gdzieś na Forum czytałem,generalnie jak stoi na postoju i manewruję kręce kierownicą to nieraz słuchać pracę wspomagania i zadrży lekko kierownica? czy tak powinno być?



    drugi problem to silnik nierówno pracuje na wolnych obrotach, słuchać od czasu do czasu lekkie brzęknięnie tak jakby malutkim młoteczkiem w blaszkę stuknąć, występuje to raz na 5 sekund raz na 10 sekund generalnie nieregularnie, nieraz dwa razy pod rząd, w tym czasie stuknięcia wskazówka obrotomierza zafaluje obroty się zmniejszą i zaraz wzrosną.

    nagrałem mikofonem dźwięk silnika ale nie wiem jak wrzucić na FORUM

    za 4 tygodnie będę w Polsce, czy jest ktoś z województwa świętokrzyskiego kto to może zdiagnozować i naprawić mając odpowiedni sprzęt
    obawiam się żeby to nie były wtryski???

    pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Wrzuć to nagranie na YT lub do serwisu typu wrzuta.pl
    Posłuchamy, pomyślimy.
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ryki67
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Spod Wawy
    Auto
    159 2.4 JTDM 210KM
    Postów
    389

    Domyślnie

    Witam
    Panowie wrzuciłem odgłos silnika na serwis wrzuta.pl
    UPRZEJMIE PROSZĘ O POSŁUCHANIE,
    OTO LINKI:
    http://w761.wrzuta.pl/audio/5bBZl5fU...n_przy_silniku
    http://w761.wrzuta.pl/audio/1E0jGIXY...prawym_nadkolu

    Panowie teraz sobie przypomniałem do czego ten ogsłos jest podobny:
    1. jak miał znajomy stary motor WSK i tam był w silniku pod deklem łańcuch to jak łańcuch sie wydłużył ze starości to tak po deklu potrafił brzdęknąć,
    2. w BMW w benzynie np. w E46 która ma VANOS-a to też tam te łańcuszki potrafią brzdęknąć,

    UWAGA jak jest brzdęknięcie to na chwilę tak jakby obroty spadają tak jakby delikatne zduszenie silnika,

    pozdrawiam i bardzo proszę o opinie,
    brzdęk dochodzi z lewej strony silnika jak się stoi do niego przy otwartej masce, tutaj niedaleko paska klinowego.
    Co to może być?

    ---------- Post added at 08:42 ---------- Previous post was at 00:27 ----------

    Witam
    Panowie mam nastepny problem dzisiaj rano wyskoczył komunikat bougies de préchauffage n'est pas disponible, czyli świece żarowe niedostępne i kontrolka świec żarowych migała,
    żeby odpalić auto musiało rozrusznikiem zakręcić ze 3 sekundy bo wiadomo świece nie podgrzały,
    i oczywiście jak było zimne to silnik bardzo nierówno pracował przez pierwsze kilka minut poki sie nie nagrzał
    co z tym fantem dalej?
    pozdrawiam

  4. #4
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał ryki67 Zobacz post
    Panowie mam nastepny problem dzisiaj rano wyskoczył komunikat bougies de préchauffage n'est pas disponible, czyli świece żarowe niedostępne i kontrolka świec żarowych migała,
    żeby odpalić auto musiało rozrusznikiem zakręcić ze 3 sekundy bo wiadomo świece nie podgrzały,
    i oczywiście jak było zimne to silnik bardzo nierówno pracował przez pierwsze kilka minut poki sie nie nagrzał
    co z tym fantem dalej?
    pozdrawiam
    Poszukaj tematu dotyczacego problemu przekaznika odpowiadajcego za podgrzewanie swiec

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Kolego, jeżeli chodzi o świece to na forum jest co najmniej kilka tematów w tej materii - poszukaj, a bez problemu znajdziesz rozwiązanie swojego problemu.

    Natomiast co do tych dźwięków to na chwilę obecną nic nie przychodzi mi do głowy.
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Łukasz.L.
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    159 JTDm 1.9 16V
    Postów
    269

    Domyślnie

    Któraś ze świec jest padnięta, trzeba wymienić.
    Pozdrawiam serdecznie

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    jedź do serwisu bo coś masz wiele różnych objawów które mogą być spowodowane dziesiątką przyczyn, ciężko tak na forum stwierdzić co jest nie tak...przy zakupie byłeś w ASO na przeglądzie przedzakupowym? Jeśli tak to jedź w to samo miejsce i niech Ci zdiagnozują na własny koszt skoro wcześniej tego nie wyłapali.
    Born to be wild.

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ryki67
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Spod Wawy
    Auto
    159 2.4 JTDM 210KM
    Postów
    389

    Domyślnie

    Rozumiem Panowie i serdecznie dziekuje za wszystkie wskazówki i podpowiedzi,
    oczywiście prosze piszcie co wam do głowy przychodzi bo kazde słowo jest dla mnie ogromną pomocą,
    juz mówię co było wymieniane wg karty przy 120 tys przebiegu czyli ostatnio:
    Brake Caliper F
    Brake Pads FR - a czy to klocki przednie hamulcowe?
    Cooling PUMP - to chyba pompa wody tak?
    Glow Plugs - to chyba świece prawda?
    T.Belt INCL. TEN.

    a reszty nie umiem przetłumaczyć
    proszę spojrzeć i prosze o kilka słów

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    Zacznij od swiec bo na to wskazuje blad.
    Stuki sa metaliczne co moze swiadczyc ze wtryski rozregulowane, to by tez tlumaczylo falowanie obrotow, choc diagnoza na ucho to wiesz jaka jest...
    Bez wzgledu czy sa stuki po ogarnieciu swiec sprawdzil bym wtryskiwacze i EGR - zawsze tak robie w uzywanym aucie.
    Kpl rozrzadu i pompa wody wymieniona ? Jak nie to obowiazkowo do wymiany.
    aha z tym falowaniem obrotow to nie patrz w momencie odpalania bo dla przykladu jak jest np minus 20 to wskazowka podejdzie ci pod 1 tys obrotow zaraz po odpaleniu, by po chwili sie ustabilizowac bodajrze na 0,8 czy 0,7 juz nei pamietam dokladnie. I od teog momentu nie powinna drgnac na jalowym.
    Jesli po jezdzie w trakcie postoju na wolnych faluje to moga byc wtryski ale poczytaj na forum tez o takich objawach. Generalnie ja bym auto wstawil do zaufanego mecha po kupnie najlepiej tego co sprawdzal auto przed sprzedza.

    pozdr i powodzenia!
    Ostatnio edytowane przez szewi ; 06-03-2012 o 12:19

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ryki67
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Spod Wawy
    Auto
    159 2.4 JTDM 210KM
    Postów
    389

    Domyślnie

    Szewi bardzo bardzo Ci dziękuje za wszystkie porady, ale z mechanikiem muszę jeszcze poczekać ok tygodnia albo i dłużej bo nie mam tablic rej. Może mi sie uda załatwić interfejs ELM 327, czy jak go zdobędę to co ewentualnie mogę sprawdzić aby sie z Wami podzielić i spróbować postawić wstępną diagnozę?

Podobne wątki

  1. [159] Dawka ogólna i oczekiwana paliwa a nierówne obroty na biegu jałowym
    Utworzone przez alflg w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 05:41
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-07-2011, 18:10
  3. Nierówne obroty na biegu jałowym JTD
    Utworzone przez Mata w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-09-2010, 06:32
  4. [155] Nierówne obroty
    Utworzone przez bodziok26 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-02-2009, 19:31
  5. [145] NIerówne obroty
    Utworzone przez Zim0n w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 10-12-2007, 15:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory