Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Nowy właściciel Belli - rady.

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2012
    Auto
    159 1.8
    Postów
    12

    Domyślnie Nowy właściciel Belli - rady.

    Witajcie.
    Witałem się już na stronie powitalnej ale tak naprawdę to pierwszy mój poważny post.
    Mieszkam w Irlandii i tu tez zakupiłem tydzień temu moja pierwsza Alfę 159. Jest to model z silnikiem 1.8 lecz jak dla mnie na razie wystarczający.
    Chciałem kupić 1.9 JTDM albo 1750 TBI ale Irlandczycy to taką nacją ze jeżdżą najprostszymi technicznie modelami z reguły a te lepsze silniki to towar deficytowy dlatego kosztują dużo dużo więcej.
    Auto kupiłem u dealera, jest z 2007r. i ma 65500km przebiegu. Ma dwustrefową klimę ale brakuje np. tempomatu. Z miłości do Alfy wiem jednak że to pierwsza ale na pewno nie ostatnia więc wszystko przede mną. Dealer ten dał mi również 12 miesięcy pełnej gwarancji z assistance wiec po kilkutygodniowych poszukiwaniach Belli zdecydowałem się właśnie na tą. Wcześniej jeździłem Renault Scenic z 2000r. więc jak dla mnie przeskok był i tak masakryczny.
    Forum czytam namiętnie od dość długiego czasu ale niektóre rzeczy ciężko znaleźć więc jeżeli ktoś pomoże odpowiedzieć mi na kilka pytań to będę bardzo wdzięczny.
    - po pierwsze przymierzam się do zakupu opon wytypowałem sobie kilka rodzai po zagłębieniu się w forum i nie tylko więc z kilku wymienionych powiedzcie które uważacie za najlepszy wybór - ceny są podobne więc tylko kwestia decyzji (Nexen N7000, Barum Bravuris 2, Nokian H, Toyo Proxes T1 sport).
    - po drugie chciałem Was zapytać jak jest z "czipowaniem" mojego silnika 1.8. W czerwcu wybieram się autem do kraju i jeżeli jest to możliwe i nie są to jakieś horrendalne koszty to z chęcią się zdecyduję. Ciężko mi na ten temat znaleźć na forum jakąś konstruktywną dyskusję więc proszę o rady. Nie jeżdżę maniakalnie szybko cały czas, ale lubię czuć moc pod nogą. Napiszcie czy fabryczne elementy nie zużywają się szybciej po takiej operacji.
    - po trzecie jak ruszam autem to na pierwszym lub drugim biegu słyszę takie "grrrrrrrr", brzmi to jak jakieś plastiki w środku a nie silnik więc podpowiedzcie cóż to mogłoby być.

    Rozpisałem się ogromnie jak na pierwszy raz ale to tak elementem zapoznania z Wami forumowiczami Będę tu teraz częściej gościł bo mimo że to moja pierwsza Bella to interesuję się nimi nie od dziś. Pozdrawiam wszystkich i z góry dzięki za odpowiedzi. Kostek

    Moje autko na fotce pod spodem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bella.jpg
Wyświetleń:	119
Rozmiar:	105.9 KB
ID:	49967

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar radzik2908
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Siemiatycze, Podlaskie
    Auto
    159
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał kostek27 Zobacz post
    po pierwsze przymierzam się do zakupu opon wytypowałem sobie kilka rodzai po zagłębieniu się w forum i nie tylko więc z kilku wymienionych powiedzcie które uważacie za najlepszy wybór - ceny są podobne więc tylko kwestia decyzji (Nexen N7000, Barum Bravuris 2, Nokian H, Toyo Proxes T1 sport
    Toyo lub Nokian


    Cytat Napisał kostek27 Zobacz post
    po drugie chciałem Was zapytać jak jest z "czipowaniem" mojego silnika 1.8. W czerwcu wybieram się autem do kraju i jeżeli jest to możliwe i nie są to jakieś horrendalne koszty to z chęcią się zdecyduję. Ciężko mi na ten temat znaleźć na forum jakąś konstruktywną dyskusję więc proszę o rady. Nie jeżdżę maniakalnie szybko cały czas, ale lubię czuć moc pod nogą. Napiszcie czy fabryczne elementy nie zużywają się szybciej po takiej operacji
    To jest silnik wolnossący, nie ma tu co czipować, można "coś" zrobić, ale koszty będą duże jak na uzyskany przyrost mocy.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar sickboy
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V Distinctive 2006r
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Z opon plecam też Uniroyal Rainsport 2

    Co do czipowania to tak jak radzik napisał, przy wolnossącym silniku nic nie ugrasz. Można wpakować kupę kasy i zyskać trochę mocy, ale jest to kompletnie nieopłacalne. Lepiej odkładaj na 1.75TBi.

    Nero Provocatore - AR159
    Jedna mARka - Jeden Klub - Alfaholicy

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    tej klasy opony, a mowisz o klasie budget, niezaleznie co kupisz, pojedzie podobnie, poza koreanskim shitem. Polecam wiec Barumy. Totalnie niedocenione ale są bardzo OK jak na swoją cenę.
    Sergio! Ragazzo! Amore mio! Dove si trova la bella Giulia?

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    Piękna 159ka! Gratuluje zakupu!
    Co do odgłosu- -sprawdź, czy masz dobrze przykręconą obudowę pod silnikiem.

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    AR 159 1.8MPI
    Postów
    21

    Domyślnie

    Przypadkowo trafiłem na temat, ale pozwolę sobie podbić. Również mam 159 z silnikiem 1.8 i na jałowych obrotach, ruszaniu/cofaniu lub niskich obrotach na dwójce słychać takie jakby warczenie. Zdemontowałem osłonę pod silnikiem i bez zmian, więc niestety to nie to. Generalnie brzmi to bardziej uciążliwie niż poważnie - coś warczy przez sekundę, potem na dwie sekundy przestaje i znowu przez pół sekundy hałasuje w rytm niskich obrotów...

    Warczenie nie ma wpływu na pracę silnika i nie jest "wyczuwalne" inaczej niż słuchanie pracy maszyny. Dobrze myślę, że drgać może tłumik?

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał KRS Zobacz post
    tej klasy opony, a mowisz o klasie budget, niezaleznie co kupisz, pojedzie podobnie, poza koreanskim shitem. Polecam wiec Barumy. Totalnie niedocenione ale są bardzo OK jak na swoją cenę.
    tez polecam barumy bravuris 2.Na takich jezdze.Tanie i dobre chociaz mam je dopiero 4-5 miesiecy.Zrobilem na nich jakies 3 tys.km

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Kattom
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1.8 MPI 140KM; AR Giulietta 1,75 TBi 240KM 8C ; AR Giulia Veloce TI 280KM CR
    Postów
    64

    Domyślnie

    Przejechałem w życiu jakieś 600k km, zrobiłem zatem parę kilosów i trochę gum zostawiłem na asfalcie.
    Jeżdziłem na:
    Fulda (Carat Progresso) - dość wolno się zgubiły, na mokrym słabo, szybko zrywało trakcję, dość twardy bok.
    Dayton (D210, D310) - wchodziły w suche zakręty rewelacyjnie, ale skończyły się po 12 - 15k km
    GoodYear (Excellence) - jeden z moich faworytów, duży przebieg, świetnie na mokrym, twardy profil do zakrętów, hamowanie w miejscu - można zęby wybić na kierownicy . Polecam.
    Good Year (Eagle F1) - idealne do głębokiej wody, twardy profil do zakrętów, stosunkowo duży przebieg, trzymały parametry aż do "slicka", ale lubiały zerwać trakcję przy przyspieszaniu.
    Bridgestone (Turanza) - mój drugi faworyt. W Maździe 6 jeździły aż druty wylazły właściwie bez straty właściwości. Polecam.
    Bridgestone (Potenza) - świetna guma, twarda mieszanka, pewne prowadzenie, na mokrym również.
    Uniroyal (RainSport2) - świetne na wodę, ale suche szybkie zakręty nie dla nich - bardzo się kładą na profilu, występuje efekt pływania, ja się nie umiałem przyzwyczaić.
    Toyo (Proxes T1) - na głęboką wodę miodne, ale leci bieżnik w oczach, szybko zrywa trakcję i włącza się ABS. Dość miękka mieszanka, twardy bok.
    Firenza (ST08) - jak na budżetową klasę dawały radę, ale na mokrym tył uciekał na szybkich zakrętach. Robiło się czasem niebezpiecznie.
    Kleber (Dynaxer HP3) - na mokrym strach. Jedne z najbardziej kładących się gum na zakrętach, szybko włączał się ABS.
    Barum (Bravuris 2) - szybko zrywały trakcję, lubiały uciekać na zakrętach, ale dość długo się trzymały.

    Nie bierz chińskich Nexenów jak chcesz żyć. Nokiany miałem tylko zimowe i były świetne. Z Toyo jak w opisie nie miałem do czynienia. Polecam Excellence lub Bridgestone.
    Nie miałem do czynienia z żadną Michelin.

    Co do buczenia to prawdopodobnie element tłumika rezonuje jak ruszasz z bardzo niskich obrotów na dwójce.

    Silników wolnossących się raczej nie czipuje. Za mały przyrost w stosunku do ceny. Nie warto, bo właściwie nic nie osiągniesz.
    1750TBi pewnie by się nadał.
    Fiatowskie 2.0 R5 TB z Coupe z 230KM dochodzą do 500KM, podobnie jak Volvo T4, z seryjnych 210KM ponad 500KM, ale musi być turbina, czy VW 1,8T. Przyrosty mocy są ogromne, ale i mechanicznie też trzeba od siebie dołożyć.

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Maikel
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    ALFA ROMEO 159, ASTRA II
    Postów
    333

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kattom Zobacz post
    Bridgestone (Turanza) - mój drugi faworyt. W Maździe 6 jeździły aż druty wylazły właściwie bez straty właściwości. Polecam.
    .
    Na tych oponach jeżdżę już drugi sezon 235/45/18 i jak dla mnie są po prostu rewelacyjne świetnie trzymają się na zakrętach i na wodzie z góry polecam guma droga ale warta każdej złotówki....

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    Temat jest z marca tego roku więc do tej pory myślę że już cos kupił.......

Podobne wątki

  1. Właściciel 159 2.4 JTDm poszukiwany
    Utworzone przez lukash0 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-12-2015, 16:13
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-12-2015, 12:10
  3. Świeży właściciel 147
    Utworzone przez zelkizwitaminam w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-03-2015, 20:17
  4. Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 19-09-2012, 21:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory