Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: awaryjne odblokowanie skrzyni qtronic

  1. #11
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar zientek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    głogów
    Auto
    159 19jtdm 150 KM Qtronic 2008 sportwagon
    Postów
    136

    Domyślnie

    a czy ktos demontowal galke zmiany biegow w q-tronic? chce ja zdjac zeby dojsc do calej centralki blokujacej lewarek no i moze przy okazji oddac do obszycia.

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar marqo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Grodzisk Maz.
    Auto
    AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 08'2007
    Postów
    640

    Domyślnie

    Cytat Napisał zientek Zobacz post
    a czy ktos demontowal galke zmiany biegow w q-tronic? chce ja zdjac zeby dojsc do calej centralki blokujacej lewarek no i moze przy okazji oddac do obszycia.
    Aby ją sciągnąć najpierw musisz zsunąć w dół ten plastikowy pierścień co znajduje się w dolnej części gałki, a następnie zsunąć w dół srebrną obudowę drążka.
    Pozdrawiam




  3. #13
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar zientek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    głogów
    Auto
    159 19jtdm 150 KM Qtronic 2008 sportwagon
    Postów
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał marqo Zobacz post
    Aby ją sciągnąć najpierw musisz zsunąć w dół ten plastikowy pierścień co znajduje się w dolnej części gałki, a następnie zsunąć w dół srebrną obudowę drążka.
    plasttikowy pierscien zdejmowalem ale srebrnej obudowy nie dalem rady(moze po prostu sa slabo probowalem), jak ciezko ona schodzi?? no i co dalej? czy pod spodem jest jakas sruba czy moze zatrzask?

  4. #14
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    Jeśli blokuje Ci się na D i N to wygląda że przycisk na drążku nie działa - bo te 2 pozycje można obsługiwać bez wciskania klawisza.

  5. #15
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar zientek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    głogów
    Auto
    159 19jtdm 150 KM Qtronic 2008 sportwagon
    Postów
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał aro_1977 Zobacz post
    Jeśli blokuje Ci się na D i N to wygląda że przycisk na drążku nie działa - bo te 2 pozycje można obsługiwać bez wciskania klawisza.
    no wlasnie zauwazylem ze kiedy jest ok to przycisk mozna wcisnac bez pedalu hamulca, a jak cos tam zlapie to w ogole nie mozna. u kolegi zrobilo sie tak samo i pomoglo przestawienie lewarka w pozycje sekwencyjna, po powrocie na "N" juz bylo dobrze.

  6. #16
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar zientek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    głogów
    Auto
    159 19jtdm 150 KM Qtronic 2008 sportwagon
    Postów
    136

    Domyślnie

    znalazlem przyczyne moich klopotow okazalo sie ze sprawa jest bardzo prosta. Po zdjeciu galki wyjelem z niej przycisk i okazalo sie ze jest tam taka mala mosiezna rolka prowadzaca, ktora wyleciala z peknietego uchwytu i uniemozliwiala nacisniecie przycisku. Wystarczy ja usunac i po problemie. Sposob sprawdzony u mnie i u znajomego ktory mial identyczny przypadek. Mam nadzieje ze sie to komus przyda.
    Pozdrawiam.
    -Krzysiek

  7. #17
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    2

    Domyślnie

    Witam

    Od niedawna posiadam Alfe 159 1.9 16v ze skrzynia Q-tronic i powoli się z nią poznaje w związku z czym ostatniej soboty odkryłem pewna luźna część w okolicy skrzyni za maskowaniem od strony kierowcy. W związku z czym mam pytanko:

    Czy tak jak w temacie jest to awaryjne odblokowanie skrzyni?

    Raczej nie powinno tam tak leżeć luzem więc mam prośbę o nakierowanie mnie jak to zamontować, czy się wogóle da zamonotować??

    Zdjęcia przedstawiaja tą część



    Nadmieniam że skrzynia w czasie jazdy przechodzi na tryb awaryjny - zgaszenie i ponowne odpalenie auta usuwa na chwilke awarię

    Dodam ze Autko generuje kilka błedów spr Multiscanem - kasowanie nic nie daje, błedy wracają.

    U1601, U1601* - odnośnie tych błedów forumowicze mówia aby zacząc od akumulatora, mój ma walniętą celę gotuje sie w czasie ładowania - aku wymienię w nastepny weekend...
    U1700, U1701, U1706, U1722 - te maja związek ze skrzynią - Tutaj może być kwestia tego luźnego urządzenia przy skrzyni

    Dlatego moje pytanie na początku ?

    Dodatkowo święcą sie kontrolki VDC, Hill Holder, ASR - wymieniłem na nowy czujnik STOP ale nie pomogło, może wymiana aku pomoże, zobaczymy...

    Z góry dzięki za odpowiedź

    Pozdrawiam
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0849.jpg
Wyświetleń:	187
Rozmiar:	74.7 KB
ID:	160355   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0850.jpg
Wyświetleń:	167
Rozmiar:	33.5 KB
ID:	160356  

Podobne wątki

  1. Odblokowanie ICS! Nie mam kodu!
    Utworzone przez norbino w dziale 166
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 12-09-2022, 09:11
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-01-2015, 13:42
  3. Odblokowanie ICS - kod
    Utworzone przez 2.0 TURBO w dziale 166
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 25-01-2012, 20:09
  4. Odblokowanie ICS - Czy można wygenerowac kod?
    Utworzone przez mario1662.4 w dziale 166
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-01-2012, 19:07
  5. [164] odblokowanie drzwi pasazera
    Utworzone przez mlodyt86 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-12-2010, 12:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory