Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 84

Temat: Czy to są objawy zapchanego EGRa?

  1. #61
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ryki67
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Spod Wawy
    Auto
    159 2.4 JTDM 210KM
    Postów
    389

    Domyślnie

    Po wyczyszczeniu przepustnicy autko odpala znacznie lepiej
    zobaczymy jak w drodze ale to nie prędko jeszcze

  2. #62
    Użytkownik Świeżak Avatar julowalker
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Auto
    Alfa 159 SW Ti , Stelvio 2.0 Q4, Giulia Ti Q4
    Postów
    220

    Domyślnie

    Cytat Napisał chrisdelarosa Zobacz post

    EGR ma działać tak - na ciepłym silniku, na wolnych obrotach, otwarcie powinno oscylować w okolicy 35%. Jeżeli jest to 4% (czyli praktycznie całkowite zamknięcie) - to jest coś nie tak z parametrami silnika, niekoniecznie z samym EGR-em. Lekkie naciśnięcie gazu powinno natychmiast zamknąć EGR. Podczas przyspieszania aż do momentu osiągnięcia ciśnienia maksymalnego przez turbinę - EGR będzie zamknięty całkowicie. Podczas jazdy ze stałą prędkością EGR będzie częściowo otwarty.

    Cóż pisałem tak przez pół wątku ale nikt nie słuchał Cóż pisałem tak przez pół wątku ale nikt nie słuchał
    Bo wiele osób zamiast wysłać priva do TomkaKRK to pyta na forum i "słucha" i tak tylko wypowiedzi Tomka ignorując posty innych osób, które już prędzej napisały to samo...

  3. #63
    Robert_159
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    [/SIZE]
    EGR ma działać tak - na ciepłym silniku, na wolnych obrotach, otwarcie powinno oscylować w okolicy 35%. Jeżeli jest to 4% (czyli praktycznie całkowite zamknięcie) - to jest coś nie tak z parametrami silnika, niekoniecznie z samym EGR-em. Lekkie naciśnięcie gazu powinno natychmiast zamknąć EGR. Podczas przyspieszania aż do momentu osiągnięcia ciśnienia maksymalnego przez turbinę - EGR będzie zamknięty całkowicie. Podczas jazdy ze stałą prędkością EGR będzie częściowo otwarty.

    [/SIZE]
    Może wyda się moje pytanie banalne ale czytając cały wątek trochę mi się już pomieszało Wskazania z fesa dot. egr-a mam następujące, na wolnych obrotach 40% i ON a w trakcie dodawania gazu rośnie do ok. 55% i nadal jest w pozycji ON. W momencie odpuszczenia gazu przechodzi na OFF i 4%. Czy jest to prawidłowe działanie?

  4. #64
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ryki67
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Spod Wawy
    Auto
    159 2.4 JTDM 210KM
    Postów
    389

    Domyślnie

    Witam,
    Tomek ma racje na ciepłym silniku na wolnych obrotach EGR wskazuje ok 35% zaś na zimnym 4%,
    Pózniej jak sie dodaje gazu rośnie itd jak Tomek pisał

  5. #65
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar FISHA159JTDM
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v 150KM Lusso 2008 UK
    Postów
    305

    Domyślnie

    chochlik:-)
    Cytat Napisał ryki67 Zobacz post
    Witam,
    Tomek ma racje na ciepłym silniku na wolnych obrotach EGR wskazuje ok 35% zaś na zimnym 4%,
    Pózniej jak sie dodaje gazu rośnie itd jak Tomek pisał
    maleje

  6. #66
    Robert_159
    Gość

    Domyślnie

    Poszukałem jeszcze na innych forach i w źródłach tematycznych i wychodzi na to, że jest odwrotnie tzn. zawór egr zwiększa otwarcie wraz z dodawaniem gazu a powinien zamykać się w momencie odpuszczenia gazu aby powietrze zassane i spaliny się nie cofały. W moim przypadku tak właśnie jest. Uważam Tomka_KRK za osobę znającą się na rzeczy ale napisał odwrotnie czego nie rozumiem

  7. #67
    chrisdelarosa
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert_159 Zobacz post
    Poszukałem jeszcze na innych forach i w źródłach tematycznych i wychodzi na to, że jest odwrotnie tzn. zawór egr zwiększa otwarcie wraz z dodawaniem gazu a powinien zamykać się w momencie odpuszczenia gazu aby powietrze zassane i spaliny się nie cofały. W moim przypadku tak właśnie jest. Uważam Tomka_KRK za osobę znającą się na rzeczy ale napisał odwrotnie czego nie rozumiem
    Nie jestem mechanikiem ale być może jest tak że EGR nie w każdym aucie działa tak samo... być może konstruktorzy innych marek wymyślili że ten zawór w ich silniku będzie działał odwrotnie. W każdym razie u mnie EGR podczas przyspieszania się zamyka a podczas równomiernej jazdy lub na obrotach jałowych jest otwarty. Co wg mnie na logikę jest prawidłowe...

  8. #68
    Robert_159
    Gość

    Domyślnie

    Między innymi Maciek_156 też twierdzi, że powinien się zamykać w silnikach JTD wraz z przyśpieszaniem tylko dla czego u mnie jest odwrotnie. Czy może być to podyktowane nie prawidłowo napisanym programem?

  9. #69
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar FISHA159JTDM
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v 150KM Lusso 2008 UK
    Postów
    305

    Domyślnie

    Normalnie podczas jazdy ze stala predkoscia mam
    +- 33%, dodanie gazu powoduje zamkniecie zaworu czyli pokazuje 4%.

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez FISHA159JTDM ; 15-04-2012 o 17:43

  10. #70
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar grzesk
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Wodzisław Śląski
    Auto
    było Mito 1.4TB ,Brera 2.4/jest 147 GTA
    Postów
    388

    Domyślnie

    Po wyczyszczeniu EGRa,kolektora,"przepustnicy",turbo, odpala zdecydowanie lepiej ale szału jeszcze nie ma. http://youtu.be/VRZ-E_NasuE

Podobne wątki

  1. [159] DPF objawy
    Utworzone przez michaaaal6 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-05-2015, 17:47
  2. 2.5 v6 Dziwne Objawy
    Utworzone przez displaymode w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-11-2014, 21:08
  3. Alfa wolno sie nagrzewa po usunięciu EGRa
    Utworzone przez stuntmachine w dziale GT
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 27-10-2014, 10:30
  4. Maglownica, objawy
    Utworzone przez Nielat w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-12-2011, 00:53
  5. Objawy Sprzęgła
    Utworzone przez sobi112 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-06-2010, 11:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory