Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36

Temat: Wypalanie DPF

  1. #31
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    .
    Postów
    1,281

    Domyślnie

    Kolego, widziałem już uwaloną turbinę poprzez problemy z dpf i kilkukrotnym wypalaniem serwisowym dpf...

  2. #32
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    kolega chyba chcial powiedziec ze wypalanie serwisowe DPF nie jest zdrowe dla auta i nie powinno byc przeprowadzane czesto.

  3. #33
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    kupię alfę
    Postów
    19

    Domyślnie

    Witam,
    Wczoraj około godziny, 23 kiedy dojechałem do domu i wysiadłem z auta, żeby otworzyć garaż usłyszałem, że silnik pracuje nieco inaczej niż zwykle i dodatkowo falują obroty, co potwierdził również rzut oka na prędkościomierz. Początkowo przestraszyłem się, że to jakaś awaria, ale kiedy zauważyłem, że z rury wydechowej wydobywa się dym to domyśliłem się, że jest to proces wypalania dpf co dodatkowo potwierdziła wychylona wskazówka turbo i podwyższone spalanie. Zawróciłem, więc i wybrałem się na ok 10 minutową przejażdżkę po mieście aż do zakończenia procesu. Zaniepokoiło mnie, że podczas pracy na wolnych obrotach np. postój na światłach z rury wydechowej wydobywały się dosłownie ogromne kłęby dymu, czy to normalne? Czy może to efekt bardzo niskiej temperatury ok -16 stopni podczas wypalania? Dziś postanowiłem podłączyć alfę pod MES i sprawdzić parametry związane z DPFem . Oto, co zobaczyłem. Podejrzanie dziwna jest średnia odległość 5 ostatnich regeneracji- 59km. Czy jest to możliwe? Dodam, że przez ostanie 2 miesiące auto przejechało ok 1200km w następujący sposób: były to 4x dziennie trasy ok 4 km kiedy auto nawet nie zdążyło się rozgrzać, plus sporadycznie może ze 3 razy trasa ok 20 km. Dodam, że nawet nie wiedziałem że istniej coś takiego jak proces wypalania dpf ani nie wiedziałem jak go rozpoznać. Możliwe, więc że podczas tych 2 miesięcy auto wielokrotnie próbowało wypalić dpf jednak ze względu na bardzo krótkie odcinki zawsze wyłączałem w tym czasie silnik. Jednak kontrolka od dpf na desce nie zapaliła się ani razu. Czy tak krótkie trasy i fakt ze być może proces wypalania był często przerywany może wyjaśniać tą wartość 59 km? Dodam, że auto jeździ bardzo dobrze, nie czuć ubytku mocy ani żadnych innych niepokojących objawów. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dpf.jpg
Wyświetleń:	184
Rozmiar:	116.1 KB
ID:	119073

  4. #34
    Użytkownik Świeżak Avatar Tomaszzz
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Berlina 159, 06, 2.4 Turboklekot
    Postów
    131

    Domyślnie

    no teoretycznie diesel'e zostały stworzone do jeżdżenia w trasy, więc takie krótkie odcinki dobrze na nie nie wpływają, dlatego już na siłę Twoje auto postanowiło wypalić dpf'a, kłęby dymu z wydechu raczej są spowodowane niską temperaturą otoczenia, a wartość 59km nie wiem skąd się wzięła oO

  5. #35
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Jak na trasie będziesz miał niewiele więcej to możesz mieć już dziurę wypaloną w dpfie.

    Kłęby dymu pewnie przez pogodę.

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  6. #36
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar dominiq
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    Suzuki Vitara II ALLGrip '18
    Postów
    115

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszzz Zobacz post
    no teoretycznie diesel'e zostały stworzone do jeżdżenia w trasy, więc takie krótkie odcinki dobrze na nie nie wpływają, dlatego już na siłę Twoje auto postanowiło wypalić dpf'a, kłęby dymu z wydechu raczej są spowodowane niską temperaturą otoczenia, a wartość 59km nie wiem skąd się wzięła oO
    Wystarczy, że wcześniej przerwał wypalanie raz lub dwa i po przerwaniu, próba wypalenia nastąpiła po krótkim dystansie. Wtedy ta średnia tak wygląda.

Podobne wątki

  1. [159] Wypalanie DPF
    Utworzone przez dcfan w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 539
    Ostatni post / autor: 02-02-2023, 17:11
  2. [159] Odłączenie egr a wypalanie DPF
    Utworzone przez paweltbu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-01-2016, 14:32
  3. Serwisowe wypalanie DPF
    Utworzone przez awazruk w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-03-2015, 12:02
  4. Wypalanie DPF
    Utworzone przez Matti w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-07-2014, 14:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory