Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Problem ze sprzęgłem w 159 1.9 JTDM Proszę o pomoc :)

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Tomek1986
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Bristol UK
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V 150KM Lusso 2007
    Postów
    230

    Domyślnie Problem ze sprzęgłem w 159 1.9 JTDM Proszę o pomoc :)

    Jesli jest juz taki temat gdzies na forum to bardzo przepraszam, ale przegladnalem juz 40 stron na forum 159 i nic nie znalazlem zatem prosze o pomoc.
    Mam problem ze sprzeglem a mianowicie pedal jest bardzo bardzo miekki i po zdjeciu nogi odbija tylko do polowy i bardzo zadko do konca, dodam ze biegi wchodza bez problemu (dosc ciezko ale to jak we wszystkich 159 chyba) Czy tu chodzi o jakies zapowietrzenie ukladu czy jest to cos innego..? dodam jeszcze, ze chamulce tez mam zapowietrzone ale nimi zajme sie nie dlugo bo bede wymienial plyn chamulcowy. Przebieg mam 182kkm, moze to glupie zapytanie, ale nie jestem mechanikiem a tym bardziej nigdy nie mialem problemu ze sprzeglem zatem prosze o pomoc

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    Ten sam płyn jest do hamulców i sprzęgła skoro Hamulce masz zapowietrzone to sprzęgło też.
    Jazda z zapowietrzonymi hamulcami to -sorki ale idiotyzm najwyższej klasy, chcesz siebie rozbić czy kogoś !!!!

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar DamianS
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Lancia Thesis Centenario, Lancia Phedra Platino
    Postów
    705

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek1986 Zobacz post
    Jesli jest juz taki temat gdzies na forum to bardzo przepraszam, ale przegladnalem juz 40 stron na forum 159 i nic nie znalazlem zatem prosze o pomoc.
    Mam problem ze sprzeglem a mianowicie pedal jest bardzo bardzo miekki i po zdjeciu nogi odbija tylko do polowy i bardzo zadko do konca, dodam ze biegi wchodza bez problemu (dosc ciezko ale to jak we wszystkich 159 chyba) Czy tu chodzi o jakies zapowietrzenie ukladu czy jest to cos innego..? dodam jeszcze, ze chamulce tez mam zapowietrzone ale nimi zajme sie nie dlugo bo bede wymienial plyn chamulcowy. Przebieg mam 182kkm, moze to glupie zapytanie, ale nie jestem mechanikiem a tym bardziej nigdy nie mialem problemu ze sprzeglem zatem prosze o pomoc
    Ewidentnie masz wyciek płynu hamulcowego. Hamulce i sprzęgło są na jednym układzie. Jazda takim autem to skrajna nieodpowiedzialność. Skoro nie masz za bardzo pojęcia o mechanice to zaprowadz auto do warsztatu - tak się zazwyczaj robi.

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Tomek1986
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Bristol UK
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V 150KM Lusso 2007
    Postów
    230

    Domyślnie

    Dzieki za porade, tak wlasnie myslalem, ze sprzeglo i chamulce to ten sam plyn (uklad) po niedzieli wybieram sie do mojego mechanika. Chcialem zapytac przed wizyta u niego zeby wiedziec co jej dokladnie dolega i zeby mi przypadkiem nie zaczal wymyslac niestworzonych zeczy ;P
    Dzieki Panowie

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar DamianS
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Lancia Thesis Centenario, Lancia Phedra Platino
    Postów
    705

    Domyślnie

    W Bournemouth / Poole mógłbym polecić 2 sensownych mechaników. W Bristolu niestety nie znam.

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Tomek1986
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Bristol UK
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V 150KM Lusso 2007
    Postów
    230

    Domyślnie

    Dzieki za info, do Bournemouth mam daleko jezdze tam tylko nad morze bo maja ladne plaze...
    W Bristolu mam tu mechanika juz jakies dwa lata i jest w porzadku, ale alfe mam dopiero 3 miesiace i cala moja wiedze na jej temat mam tylko z tego forum
    Chcialem sie od was dowiedziec co dokladnie jej dolega i wtedy porownac z jego wersja, a tak w sumie to wlasnie dzwonilem do niego i wybieram sie za godzine...
    Napisze co wyszlo z tego jak wroce...
    Dzieki raz jeszcze

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar DamianS
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Lancia Thesis Centenario, Lancia Phedra Platino
    Postów
    705

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek1986 Zobacz post
    Dzieki za info, do Bournemouth mam daleko jezdze tam tylko nad morze bo maja ladne plaze...
    Wiem ... mam biuro 2 przecznice od tej plazy

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Tomek1986
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Bristol UK
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V 150KM Lusso 2007
    Postów
    230

    Domyślnie

    Wrocilem od mechanika i sprawa nie wyglada dobrze, a mianowicie podejrzewa on slave cylinder uklad nie jest zapowietrzony i nie ma wyciekow, Hamulce nie sa zapowietrzone tylko plyn nie byl nigdy zmieniany i z czasem nabral wilgoci i po mocniejszych dwoch hamowaniach przy trzecim juz praktycznie nie ma hamulcow bo plyn jest zagotowany i pojawiaja sie bombelki powietrza. Plyn i tak zamiezalem wymienic nie dlugo.
    Slave cylinder do wymiany... OK, ale poprawcie mnie jak sie myle bo wydaje mi sie, ze z moim przebiegiem 180kkm i nigdy nie wymienianym sprzeglem i dwumasem to jak juz sie rozdziera skrzynie od silnika co nie jest mala robota to nalezaloby chyba wymienic sprzeglo i dwumas bo tak czy inaczej trzeba sie spodziewac, ze padnie nie dlugo... powiedzcie mi jak sie myle..
    Jakie Wy mieliscie doswiadczenia ze sprzeglem i dwumasem mam na mysli przy jakim przebiegu wam padlo i jakie byly tego oznaki..?
    I mam teraz dylemat bo ceny jakie na szybko znalazlem nie sprawiaja, ze sie usmiecham, a dokladnie to: slave cylinder 115GBP; Sprzeglo 160GBP; dwumas 335GBP i do tego robocizna mojego mechanika 300GBP tak wiec z wszystkim zamknalbym sie w magicznym tysiacu GBP. I na koniec tego dobrego jak moja dziewczyna slyszy 1000GBP za naprawe to gotuje sie w niej jak w zapchanej chlodnicy Prosze was o porade bo za jakies dwa miesiace chcemy sie wybrac do Polski i nie wiem co robic.. czy naprawiac tutaj czy zaryzykowac trase do Polski i naprawiac w Polsce..
    Jakie byly by koszta tych napraw w Polsce..?
    Poki co ze sprzeglem nie jest tak zle, jest miekkie ale w 75% odbija do konca, ma lepsze i gorsze dni bo czasem musze odciagac je butem jak utknie w polowie.
    Podpowiedzcie mi co robic prosze, bo nie mam pojecia...
    Dzieki

  9. #9
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek1986 Zobacz post
    Prosze was o porade bo za jakies dwa miesiace chcemy sie wybrac do Polski i nie wiem co robic.. czy naprawiac tutaj czy zaryzykowac trase do Polski i naprawiac w Polsce..
    Dobrze ubezpiecz siebie,dziewczyne,wez pasazerow i smialo lec do Polski
    Bedzie to jazda z Atrakcjami.Auto,bez hamulcow,z konczacym sie sprzeglem...fantastyczne pomysly,szkoda gadac

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar DamianS
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Lancia Thesis Centenario, Lancia Phedra Platino
    Postów
    705

    Domyślnie

    Z tego co rozumie problem nie tkwi wzużytym sprzęgle tylko w układzie sterowania hydraulicznego. Zakładam , ze mechanik jest kumaty i wyeliminował wyciek z pompy sprzęgłowej lub przewodów i jednoznacznie stawia na łożysko hydrauliczne.
    Skrzynie tak czy inaczej wyjąć trzeba więc ten koszt Cie nie ominie. Jeśli chodzi o stan 2masy i sprzęgła to bym nie panikował i zdecydowanie poczekał do zdjęcia skrzyni.
    Cena 115 GPB za łożysko jest zupełnie normalna – w PL kosztuje podobnie.
    Robocizna – cóż … chyba nie masz wyjścia bo jazda 1500 km z uszkodzonym układem hydrauliki sprzęgła a więc i hamulców po prostu nie przejdzie.

Podobne wątki

  1. Twarde sprzęgło w jtdm 150km proszę o pomoc
    Utworzone przez bartek825 w dziale 147
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 11-02-2014, 17:10
  2. Problem z elektryką ! Proszę o pomoc.
    Utworzone przez KEVIN_CLS w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-10-2011, 17:37
  3. Proszę o POmoc mam wielki problem!!!!!
    Utworzone przez luniu w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-05-2010, 08:32
  4. [164] problem z ładowaniem-proszę o pomoc
    Utworzone przez macjah w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-01-2010, 22:59
  5. [145] Problem z ładowaniem, proszę o pomoc
    Utworzone przez saphire w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-02-2009, 12:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory