Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 52

Temat: Blaupunkt 939

  1. #41
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał krystiano1997 Zobacz post
    Posiada ktoś instrukcje do tego radia albo wie gdzie można ją znaleźć? Radio wyszukuje mi tylko stacje z największym sygnałem (te najpopularniejsze) a np:złote przeboje nie mogę znaleźć. Chcę ustawić aby znajdowało wszystkie.

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    pod antena jest wzmaciacz,popularny problem że dostaje sie tam woda i slabo odbiera radio.sam nie mialem t3go problemu ale sa wątki na forum o tym,poszukaj

    a instrukcje mozna sciagac ze stron eLum, pogoogluj

  2. #42
    Użytkownik Świeżak Avatar a.heimer
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 150 KM
    Postów
    56

    Exclamation

    Przyłącze się do narzekania na Blaupunkta 939.

    Radio samo w sobie jest ok, ale system B&M to koszmar. USB odtwarza 10 sek. utworu i się zawiesza, nie da się tego zaktualizować itp., kostki ISO w mojej Alfie nie posiadają napięcia 12V po zapłonie przez co wymiana radia wiąże się z szukaniem takowego oraz w moim przypadku mają inne kolory kabli, zabawa kostkami z przejściem na Jack 3.5 mm, odpinaniem B&M nic nie dała - radio nie przełącza się na na wyjście AUX ani nie da się wymusić zmieniarki. Doraźnie udało mi się złapać zasilanie po zapłonie z modułu B&M i wrzucić tymczasowe radio. Problem w tym, że nie da się go włączyć bez kluczyka w stacyjce. Załącznik 251056

    Pytanie, czy ktoś próbował podłączyć zmieniarkę Yatour lub inną do Blaupunkta 939? Nie wiem czy inwestować w zmieniarkę jeżeli się okaże, że radio nie przełączy się na nią.

  3. #43
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    W każdej 159 radio nie ma 12V po zapłonie tylko stałe a wyłączanie idzie poprzez komunikat na CAN. Po stacyjce jest najbliżej właśnie w kostce B&M.

    Odpięcie samego B&M nie zaaktywuje Ci wejścia AUX - tylko zacznie migać Ci przebieg. Potrzeba zmienić ustawienia w Proxi (z głowy nie napiszę które, dawno temu to robiłem) i wykonać samo proxi.

    Co do kolorów kabli, dysponujesz jakimś schematem/eLearnem z któregoś tam roku a alfę masz z innego pewnie i co się dziwić że mogli zmienić oznaczenia. Na szczęście z mojego doświadczenia pinouty się zgadzają mimo innych kolorów (z tego co pamiętam u mnie nie zgadzały się kolory w instalacji świateł, no ale auto było z 2010 a eLearn z 2006)

    Symulatory zmieniarki same się aktywują - wpinasz je w niebieskie złączę - w 2 moich 159 działały, podobnie w Giulietcie - nie słyszałem żeby u kogokolwiek by to nie zadziałało.

    Co do problemów z B&M które częściowo opisujesz tu, częściowo w innym wątku. Po piersze wcale stary pendrive nie oznacza że będzie działał - u mnie właśnie stary Kingson nie działał dobrze a nowa darmówka śmigała. Pewnie dobrze byłoby takiego pena sformatować (może pełnym formatem) na FAT32 najpierw. Druga kwestia że B&M nie lubi niektórych formatów MP3 - u mnie potrafił się na kilku zawieszać albo w ogóle je po sekundzie przeskakiwał. Po pierwsze większość miałem 320kbps VBR a B&M oficjalnie supportuje tylko do 192kbps. Przekonwertowanie na niższy bitrate nie pomogło w moim przypadku, w końcu ściągnąłem jakiś konwerter na WMA - w końcu to format Microsoftu a B&M działa na bardzo wiekowym Windowsie CE 5.x - wszystko zaczęło działać, i zwiecha B&M to był przypadek może raz na pół roku. Do odtwarzania utworów B&M jest trochę szajsowate - tak to jest niedoróbka, ale jakoś da się ją odpalić, a lepiej działa jako zestaw głośnowmówiący/książka/wybieranie głosowe (choć nie jakoś super, też ideał to nie jest) - tylko tu trzeba zrobić poprawki jeśli chodzi o mikrofon żeby odbiorcy dobrze nas słyszeli a rozpoznawanie mowy lepiej sobie radziło (opisywałem/wklejałem fotki w innym wątku - różnica ogromna)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #44
    Użytkownik Świeżak Avatar a.heimer
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 150 KM
    Postów
    56

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, z bitrate, formatowaniem i dobieraniem pendrive od antyków po nowe próbowałem na wiele sposobów opisanych na forum, nic nie pomogło. B&M w moim aucie nie komunikuje się w żaden sposób, jest odnajdywane tylko przez bluetooth i po parowaniu nic nie mówi i nie wyświetla (nie podaje kodu pin etc.). Szkoda mi jedynie sterowania z kierownicy, bo jest to wygodne, a robione na zamówienie adaptery to lekkie przeinwestowanie, dlatego myślę o emulatorze zmieniarki. Jeżeli z automatu wywołają funkcję zmieniarki to chyba lepsza opcja niż zabawa w niepasujące radio.

    Jest może jakaś opcja podpięcia CAN a i CAN b do zwykłej kostki iso, czy z pomocą przychodzi tu tylko proxi? W moim przypadku ułożenie domyślne radia JVC wywołało komunikat o wyłączeniu zabezpieczeń auta.Załącznik 251065

  5. #45
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    o to najpewniej padla centralka b&m (zdazalo sie niektorym), koszt uzywki ok 150zl w razie czego, tylko trzeba kupic kompatybilna, clnp wg epera poszukac.

    emulator tez zadziala.

    ostatniego punktu nie kumam, chyba cos zle kombinujesz . nie wiem co ma miec proxi do podłączania radia np jvc o ktorym piszesz. nie wiem co ma tez radio jvc na tych pinach ktore w alfie sa can a/b ale wyglada ze raczej cos mocno nie gra skoro auto jakies jaja robilo pi pidlaczeniu tego radia. nieoryginalne radia podlacza sie do sterowania przez dodatkowy adapter (dekoder) can dedykowany do marki czy nawet modelu ktory zamienia can na jakis tam prosty standard obslugiwany przez wiekszosc radioodbiornikow (zwarcia czy rezystancje koduja przyciski)

  6. #46
    Użytkownik Świeżak Avatar a.heimer
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 150 KM
    Postów
    56

    Domyślnie

    Chodziło o możliwość włączenia radia bez konieczności wkładania kluczyka - czy jest to wina 3 niepodłączonych do kostki JVC kabelków (CAN a/b i BOOSTER), czy też trzeba grzebać w ustawieniach. Schemat kostki w JVC Załącznik 251076

  7. #47
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    na mój gust musisz trochę przerobić kostkę:
    CAN A/B to najlepiej wyjmij z kostki ISO, pieron wie czy mimo że nie opisują tego, czegoś tam nie podłączyli.
    musiałbyś podłączyć po stacyjce + na pin A7
    Trochę nie kumam co to jest A5 w JVC, w alfie to niby sterowanie anteną (ale w alfie nie ma takiej przecież) - może trzeba wyjąć? doczytaj (min eLearn)/dogoogluj i podłacz odpowiednio.

    O jakich ustawieniach piszesz? Wcześniej pisałeś o proxi, nic z tych rzeczy nie zmieni zachowania jeśli chodzi o możliwość włączenia radia bez kluczyka. nie montowałem nigdy nieori radia do 159, zgaduję że żeby pozbyć się z menu pozycji związanych z B&M powinieneś zmienić ustawienia i zrobić proxi. MOże ktoś kto zmieniał coś tu dopisze.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #48
    Użytkownik Świeżak Avatar a.heimer
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 150 KM
    Postów
    56

    Domyślnie

    Wracam do seryjnego radia + emulator, chyba że ktoś poleca jakieś gotowe radio dedykowane do AR 159 z trochę nowszymi funkcjami lub/i nawigacją.

  9. #49
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    strasznie się motasz

    najlepsze rozwiązanie to kupić dedykowanego chińczyka dla 159 - pasuje idealnie, od razu działają przyciski z kierownicy (nie trzeba modułu pośredniczącego), w obecnie najmocniejszych jest Android 8.1 4GB RAM, dotykowy duży ekran, instalujesz apki jakie chcesz (navi itp), można dołożyć kamerę cofania i rejestrator, obsługuje USB i karty micro SD, łączy się przez z telefonem itp, a koszt przy zakupie z magazynu w niemczech (bez żadnych ceł/VAT) to ok 1300zł był parę miesięcy temu, Dostawa ze 2 dni. kolega który ode mnie kupił poprzednią 159JTDm właśnie takie sobie założył, fajnie działa.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #50
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar rosier
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.75 Tbi 200 KM, 2009 rok
    Postów
    5

    Domyślnie

    Witam,
    Odświeżę nieco temat jeśli wolno
    Podpiąłem do mojego blaupunkta 939 emulator zmieniarki firmy Wefa, taki z bluetoothem. W niebieską kostkę, wszystko elegancko weszło,napaliłem się na sukces bo z tego co czytałem tu czy na innych źródłach to wszystkim taka zabawka działa. Ale tu nie działa. Jak wciskam przycisk "CD" to wywala tylko napis "no source", nic nowego się nie pojawiło, jakaś nowa opcja. Jest jakiś magiczny sposób na włączenie tego? Czy może ktoś ma pomysł jaka jest ewentualna inna przyczyna że nic mi się nie wyświetla?
    Pzdr

Podobne wątki

  1. blaupunkt melbourne 120
    Utworzone przez raxor19 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-05-2015, 11:17
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-02-2015, 17:27
  3. Zmieniarka Blaupunkt USB BT
    Utworzone przez jashooligans w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-06-2013, 22:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory