Strona 102 z 130 PierwszyPierwszy ... 2529293949596979899100101102103104105106107108109110111112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,011 do 1,020 z 1298

Temat: Usunięcie DPF filtra cząstek stałych

  1. #1011
    Użytkownik Świeżak Avatar krystiano1997
    Dołączył
    04 2017
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    AR 159 1.9 JTD
    Postów
    165

    Domyślnie

    Cytat Napisał altexperte Zobacz post
    Kupowałeś zamiennik z Allegro? Jaki koszt? Mógłbyś pochwalić się gdzie ewentualnie kupiłeś? Jeżeli nie tutaj to na wiadomość prywatną? Nadal jesteś zadowolony? Nie było problemu z montażem?
    Kupiłem go właśnie na allegro, wybrałem odbiór osobisty bo do Ostrowa Wielkopolskiego nie miałem daleko, a wolałem zobaczyć co to warte. Koszt to właśnie około 1100/1200 zł, nie pamiętam już dokładnie. Jedyny problem z montażem, to było wymontowanie starego, reszta pasuje tak jak powinna. Niestety nie mogę powiedzieć że jestem z niego zadowolony. Plus jest taki że nie powinien się zapchać bo dym przez niego przelatuje. Jeśli teraz miałbym tak zapchany DPF że nie było by dla niego ratunku, to wywaliłbym środek i wyłączył programowo zamiast kupować nowy.

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  2. #1012
    Użytkownik Świeżak Avatar altexperte
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V oraz 166 JTD 2.4 10V
    Postów
    227

    Domyślnie

    Dzięki za informację. A i jeszcze jedno: czy masz osmoloną końcówkę wydechu po zamontowaniu tego zamiennika?
    Ostatnio edytowane przez altexperte ; 19-07-2018 o 12:39

  3. #1013
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    no właśnie, jeśli dym przelatuje to chyba raczej nic nie zatrzymuje, czyli końcówa powinna być osmolona?

  4. #1014
    Użytkownik Świeżak Avatar krystiano1997
    Dołączył
    04 2017
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    AR 159 1.9 JTD
    Postów
    165

    Domyślnie

    Cytat Napisał altexperte Zobacz post
    Dzięki za informację. A i jeszcze jedno: czy masz osmoloną końcówkę wydechu po zamontowaniu tego zamiennika?
    Ogólnie to lały mi wtryski więc oprócz osmolonej końcówki, miałem czarny cały tył samochodu, więc właśnie tak filtruje ten filtr. Teraz samochód nie dymi, bo zrobiłem wtryski, lecz końcówki pozostały czarne, jest to raczej kwestia wymycia sadzy i wtedy okaże się czy będą czyste.

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  5. #1015
    Użytkownik Świeżak Avatar Gzibo
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDM 16V 2007r.
    Postów
    117

    Domyślnie

    A czy ten filtr z allegro ma jakiś papier? Certyfikat, cechę na obudowie etc. Jak miał, to bym się nie martwił, tylko w razie problemów z kontrolą jakości spalin oddał na reklamację z roszczeniem, jak nie miał żadnego papieru dopuszczającego to nie ma różnicy, że nowy zamiennik. Mandat czy zabranie dowodu i raczej zero możliwości reklamacji...

    Co do FAP z wyższej wypowiedzi. Też mają problemy, i to chyba większe niż DPF. Albo na zasadzie "wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma" - bo przez 4 lata miałem 307 z fapem i naczytałem się dużo jak to dobrze mieć DPF bo tam nie ma tylu problemów co przy FAP. Coś w tym jest bo przy FAPie masz więcej czynników problemotwórczych: Płyn, pompka dozująca płyn, sterowanie tym wszystkim... Sam filtr i proces wypalania jest podobny jak przy DPF, ale w HDI fap jest zaraz za turbiną. W komorze silnika, bezpośrednio za kolektorem wydechowym.

  6. #1016
    Użytkownik Świeżak Avatar krystiano1997
    Dołączył
    04 2017
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    AR 159 1.9 JTD
    Postów
    165

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gzibo Zobacz post
    A czy ten filtr z allegro ma jakiś papier? Certyfikat, cechę na obudowie etc. Jak miał, to bym się nie martwił, tylko w razie problemów z kontrolą jakości spalin oddał na reklamację z roszczeniem, jak nie miał żadnego papieru dopuszczającego to nie ma różnicy, że nowy zamiennik. Mandat czy zabranie dowodu i raczej zero możliwości reklamacji...

    Żadnego certyfikatu ani papieru nie dostałem, jedynie fakturę. Szczerze mówiąc, obudowie za bardzo się nie przyglądałem, było to rok temu więc za bardzo nie pamiętam czy coś na niej było napisane.


    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez krystiano1997 ; 20-07-2018 o 14:34

  7. #1017
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gzibo Zobacz post
    A czy ten filtr z allegro ma jakiś papier? Certyfikat, cechę na obudowie etc. Jak miał, to bym się nie martwił, tylko w razie problemów z kontrolą jakości spalin oddał na reklamację z roszczeniem, jak nie miał żadnego papieru dopuszczającego to nie ma różnicy, że nowy zamiennik. Mandat czy zabranie dowodu i raczej zero możliwości reklamacji...

    .
    Tyle tylko, że po pierwsze Polska norma mówi tylko o zadymieniu spalin diesla, a po drugie nawet gdyby ktoś próbował mierzyć to nie ma tego czym zrobić.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  8. #1018
    Użytkownik Świeżak Avatar Gzibo
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDM 16V 2007r.
    Postów
    117

    Domyślnie

    Ja wiem, mam na myśli kontrole na zachodzie. Chociaż nie wiem jak tam restrykcyjnie to badają.

  9. #1019
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gzibo Zobacz post
    Ja wiem, mam na myśli kontrole na zachodzie. Chociaż nie wiem jak tam restrykcyjnie to badają.
    Są dostępne dwa laboratoryjne urządzenia. Dostępne w Niemczech i w Australii. Pomiar jest bardzo problematyczny. Tu literatura
    https://www.autoexpert.pl/technika-i...-spalin,2591,1
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  10. #1020
    Użytkownik Świeżak Avatar altexperte
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V oraz 166 JTD 2.4 10V
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    Są dostępne dwa laboratoryjne urządzenia. Dostępne w Niemczech i w Australii. Pomiar jest bardzo problematyczny. Tu literatura
    https://www.autoexpert.pl/technika-i...-spalin,2591,1
    Czyli co? Te kontrole na zachodzie to legenda ?
    Chciałbym wybrać sięw przyszłym roku do Hamburga i myślę nad założeniem DPF od nowa.
    Dodatkowo rząd chce się zabrać za karanie za wycinki więc...

    PS. Da się zregenerować DPF gdy nie ma już w nim środka?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał krystiano1997 Zobacz post
    Ogólnie to lały mi wtryski więc oprócz osmolonej końcówki, miałem czarny cały tył samochodu, więc właśnie tak filtruje ten filtr. Teraz samochód nie dymi, bo zrobiłem wtryski, lecz końcówki pozostały czarne, jest to raczej kwestia wymycia sadzy i wtedy okaże się czy będą czyste.

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    Wtryski wymieniałeś czy regenerowałeś? A może były czyszczone ? Jaki koszt?

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy i szarpanie przy wypalaniu DPF (filtra cząstek stałych)
    Utworzone przez Alfabeta w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 29-11-2018, 16:18
  2. [159] Błąd P2085 - Czujnik temp. na wejściu filtra cząstek stałych.
    Utworzone przez psotnick w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-08-2014, 17:36
  3. [159] Zmywacz filtra cząstek stałych
    Utworzone przez marcingoleniow w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2014, 15:23
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 22:09
  5. [159] Słyszeliście o 'zapchaniu filtra cząstek stałych'?
    Utworzone przez marekkas w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-07-2010, 08:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory