Strona 4 z 130 PierwszyPierwszy 123456789101112131454104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 1298

Temat: Usunięcie DPF filtra cząstek stałych

  1. #31
    Użytkownik Romeo Avatar oops2k
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Navara - byla, 159SW - jest!
    Postów
    719

    Domyślnie

    No to trzeba bedzie przed wyjazdem do Niemiec zakupic sobie emulator DPF'a
    Nie wiem czy takie cos jest ale jak nie ma, to na pewno zaraz ktos to wymysli ...

  2. #32
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał oops2k Zobacz post
    No to trzeba bedzie przed wyjazdem do Niemiec zakupic sobie emulator DPF'a
    Nie wiem czy takie cos jest ale jak nie ma, to na pewno zaraz ktos to wymysli ...
    Już wymyślili... Polacy Jak się zastanawiałem na zakupem 2,4 to trochę się tym interesowałem - do 2,4 kosztował wtedy coś około 1700 zł.

  3. #33
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    Cytat Napisał bera5 Zobacz post
    Nikt nie sieje paniki tylko koledzy pisza o ewentualnych konsekwencjach. Usuwajac dpf twoj pojazd traci homologacje czyli dopuszczenie do ruchu po drogach publicznych. Nasze patrole nie posiadaja dymomierzy wiec nie sprawdzaja tego parametru ale kto wie jak zachowa sie niemiecki policjant jak zobaczy czarna chmure dymu za Alfa 159. Oni takie urzadzenia posiadaja na wyposazeniu. Ponadto Alfa jest eleganckim samochodem i nie powinna dymic jak jakis stary mercedes
    no wlasnie jak dymi... ale proponuje skonczyc wreszcie z tym mitem ze 159 bez dpf dymi, bo nie dymi, nie puszcza bakow itp.

  4. #34
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ryki67
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Spod Wawy
    Auto
    159 2.4 JTDM 210KM
    Postów
    389

    Domyślnie

    Cytat Napisał janio Zobacz post
    Już wymyślili... Polacy Jak się zastanawiałem na zakupem 2,4 to trochę się tym interesowałem - do 2,4 kosztował wtedy coś około 1700 zł.
    Witam
    Panowie jak ktoś ma wycięty DPF i załozony Emulator to niestety ale żadna drogówka mu nic nie zrobi a w niemczech co najwyżej zapłaci mandat,
    proszę spojrzeć jak auto kopci z DPF-em jak ma wtryski rozjechane które leją np., tutaj DPF niewiele pomaga,

    natomiast jeżeli wtryski sa pierwszej jakości to po wycięciu DPF cięzko stwierdzić analizatorem spalin czy auto ma filtr czy nie.
    Kolega bera5 poprostu banialuki opowiada

  5. #35
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał szewi Zobacz post
    ...nie puszcza bakow itp.
    No właśnie "bąki" puszcza ze sprawnym DPF-em, w czasie wypalania, bez DPF-a, to chyba nie ma powodu

    ---------- Post added at 10:42 ---------- Previous post was at 10:36 ----------

    Cytat Napisał ryki67 Zobacz post
    Witam
    Panowie jak ktoś ma wycięty DPF i załozony Emulator to niestety ale żadna drogówka mu nic nie zrobi a w niemczech co najwyżej zapłaci mandat...
    Jeśli ma założony emulator, to komp nie pokaże braku DPF-a, a zatem nie mam możliwości sprawdzenia na drodze czy DPF jest, czy też go nie ma, a więc za co miałby zapłacić mandat? Jeśli zatrzyma Cię Niemiecka policja i stwierdzi brak DPF-a (nie uszkodzenie, bo wówczas dadzą Ci dowód tymczasowy na zjazd do domu), możesz zapomnieć o dalszej jeździe, a mandat oczywiście również zapłacisz.

  6. #36
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ryki67
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Spod Wawy
    Auto
    159 2.4 JTDM 210KM
    Postów
    389

    Domyślnie

    Jesli niemiecka policja zobaczy chmurę dymu za Tobą to możesz mieć i dwa DPF-y a mandat zapłacisz i może być nawet laweta

  7. #37
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał ryki67 Zobacz post
    Jesli niemiecka policja zobaczy chmurę dymu za Tobą to możesz mieć i dwa DPF-y a mandat zapłacisz i może być nawet laweta
    Jedno nie ma nic wspólnego z drugim To, że masz DPF-a, nie znaczy, że masz sprawny samochód, ale to, że go nie masz znaczy, że masz niesprawny - taka drobna, wydawałoby się, różnica

  8. #38
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ryki67
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Spod Wawy
    Auto
    159 2.4 JTDM 210KM
    Postów
    389

    Domyślnie

    Cytat Napisał janio Zobacz post
    Jedno nie ma nic wspólnego z drugim To, że masz DPF-a, nie znaczy, że masz sprawny samochód, ale to, że go nie masz znaczy, że masz niesprawny - taka drobna, wydawałoby się, różnica
    Tak
    a jak masz emulator a nie masz DPF to masz wg. policji i urządzeń którymi dysponują masz sprawny samochód czy niesprawny ?

  9. #39
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał ryki67 Zobacz post
    Tak
    a jak masz emulator a nie masz DPF to masz wg. policji i urządzeń którymi dysponują masz sprawny samochód czy niesprawny ?
    Cytat z mojej wcześniejszej wypowiedzi:
    "Jeśli ma założony emulator, to komp nie pokaże braku DPF-a, a zatem nie mam możliwości sprawdzenia na drodze czy DPF jest, czy też go nie ma, a więc za co miałby zapłacić mandat?".

  10. #40

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy i szarpanie przy wypalaniu DPF (filtra cząstek stałych)
    Utworzone przez Alfabeta w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 29-11-2018, 16:18
  2. [159] Błąd P2085 - Czujnik temp. na wejściu filtra cząstek stałych.
    Utworzone przez psotnick w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-08-2014, 17:36
  3. [159] Zmywacz filtra cząstek stałych
    Utworzone przez marcingoleniow w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2014, 15:23
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 22:09
  5. [159] Słyszeliście o 'zapchaniu filtra cząstek stałych'?
    Utworzone przez marekkas w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-07-2010, 08:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory