Strona 6 z 130 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151656106 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 1298

Temat: Usunięcie DPF filtra cząstek stałych

  1. #51
    Użytkownik Romeo Avatar oops2k
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Navara - byla, 159SW - jest!
    Postów
    719

    Domyślnie

    Ale temat z zaslepieniem wtyczki to dobry pomysl. A ja mam jeszcze inny. Wyrzucic gniazdo OBD2 i zrobic jakas niestandardowa wtyczke + dodatkowo dla siebie przelotke na OBD2. I jak przyjdzie policjant i bedzie chcial podlaczyc sie pod kompa to zdebieje bo nie bedzie mial mozliwosci
    Co do Mercedesa to mieli bo pewnie fabryka im dala. Nie ma innej mozliwosci wykrycia zmian w programie jak czytnik + oprogramowanie od samego producenta.

  2. #52
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał oops2k Zobacz post
    Co do Mercedesa to mieli bo pewnie fabryka im dala. Nie ma innej możliwości wykrycia zmian w programie jak czytnik + oprogramowanie od samego producenta.
    Oprogramowanie to żaden problem, tym bardziej, że prawdopodobnie dysponują tylko takimi z możliwością edycji danych, a pozbawione są możliwość dokonywania zmian, np. kasowania błędów, a to jest najistotniejsze w takim oprogramowaniu, jeśli chodzi o potrzeby serwisów, a więc komercyjną ich stronę. Nie wiem, czy miałeś kiedykolwiek do czynienia z Niemiecką policją, nie życzę Ci oczywiście tego, ale nie patrz na nich z perspektywy naszej, bo to dwa różne światy Nie wiem jakby się zachowali nie mogąc przeprowadzić takiego badania, być może nie użyli by przymusu bezpośredniego

  3. #53
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ryki67
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Spod Wawy
    Auto
    159 2.4 JTDM 210KM
    Postów
    389

    Domyślnie

    Cytat Napisał janio Zobacz post
    Czy mają do wszystkich, trudno wyczuć, do Mesia mieli (tam chyba jest OBDII) - oprogramowanie również. Jak do jakiegoś nie mają, to pewnie nie zatrzymują

    ---------- Post added at 06:40 ---------- Previous post was at 06:37 ----------


    A, jak zrobisz diagnostykę, jak zajdzie taka potrzeba? Nie wiem, czy ta dyskusja nic nie wnosi, skoro może się okazać, że usunięcie DPF-a może narazić Cię na poważne problemy, o czym ja mi się wydaje, nie wszyscy wiedzieli.
    hehe no masz rację płacąc za usunięcie DPF powiedzmy 500-1000zł ludzie nie więdzą czym to skutkuje

  4. #54
    Użytkownik Romeo Avatar oops2k
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Navara - byla, 159SW - jest!
    Postów
    719

    Domyślnie

    W Polsce niczym nie skutkuje, natomiast za granica trzeba miec po prostu pecha, zeby nadziac sie na kontrole.

  5. #55
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał oops2k Zobacz post
    za granica trzeba miec po prostu pecha, zeby nadziac sie na kontrole.
    Nie trzeba miec...pecha,wystarcza polskie tablice

  6. #56
    Użytkownik Romeo Avatar oops2k
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Navara - byla, 159SW - jest!
    Postów
    719

    Domyślnie

    Bez przesady. Jeżdżę pare razy w roku i jeszcze nigdy nie miałem kontroli. Raz tylko a granicy (po wejściu do Schengen) sprawdzali mi dowód osobisty.

  7. #57
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał oops2k Zobacz post
    Bez przesady. Jeżdżę pare razy w roku i jeszcze nigdy nie miałem kontroli. Raz tylko a granicy (po wejściu do Schengen) sprawdzali mi dowód osobisty.
    Zbaczymy co powiesz,jak ktoregos razu zalapiesz sie na troche inna kontrole.Bedziesz sobie jechal autostrada,a tu w samochodzie przed Toba spadnie roleta na tylnej szybie i zobaczysz napis-POLIZEI,a potem Bitte folgen,badz zalapiesz sie n Wembley.Zagladaja nie tylko do dowodu

  8. #58
    Użytkownik Romeo Avatar oops2k
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Navara - byla, 159SW - jest!
    Postów
    719

    Domyślnie

    Nie powiedziałem, ze mnie to nie spotka tylko napisałem, ze nie spotkało. Ale biorąc pod uwage doswiadczenia nie jest to częsta procedura.

  9. #59
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    9

    Domyślnie

    Alfa jest wykstrowana z DPF wycinkę robiłem w kreatorze mocy pełen profesjonalizm w warsztacie i elegancko wykonana robota problemy znikneły jak ręką odjął a dodatkowo po schamowaniu alfy okazało się że moc wzrosła ze 120KM do 132 KM tylko po usunięciu filtra bez podnoszenia mocy. w końcu auto lata jak powinno.

  10. #60
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar radzik2908
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Siemiatycze, Podlaskie
    Auto
    159
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał mironostr Zobacz post
    Alfa jest wykstrowana z DPF wycinkę robiłem w kreatorze mocy pełen profesjonalizm w warsztacie i elegancko wykonana robota problemy znikneły jak ręką odjął a dodatkowo po schamowaniu alfy okazało się że moc wzrosła ze 120KM do 132 KM tylko po usunięciu filtra bez podnoszenia mocy. w końcu auto lata jak powinno.
    Ile kosztowała ta przyjemność?

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy i szarpanie przy wypalaniu DPF (filtra cząstek stałych)
    Utworzone przez Alfabeta w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 29-11-2018, 16:18
  2. [159] Błąd P2085 - Czujnik temp. na wejściu filtra cząstek stałych.
    Utworzone przez psotnick w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-08-2014, 17:36
  3. [159] Zmywacz filtra cząstek stałych
    Utworzone przez marcingoleniow w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2014, 15:23
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 22:09
  5. [159] Słyszeliście o 'zapchaniu filtra cząstek stałych'?
    Utworzone przez marekkas w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-07-2010, 08:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory