Strona 69 z 130 PierwszyPierwszy ... 19596061626364656667686970717273747576777879119 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 681 do 690 z 1298

Temat: Usunięcie DPF filtra cząstek stałych

  1. #681
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Ostatnie 5 bodaj, jest to w nazwie parametru zawarte.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  2. #682
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar mekolcz
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI, 1.9 JTDM 16v
    Postów
    5

    Domyślnie

    Witam,

    Mam pytanie odnośnie DPF w 159. Mianowicie właśnie usunąłem fizycznie filtr. Wszystkie czujniki i pucha zostały na miejscu.

    Miałem od razu jechać na podniesienie mocy i usunięcie (wyłącznie) filtra w komputerze, ale niestety muszę około tygodnia poczekać, bo fachowiec wyjechał.

    Komputer w tej chwili nie pokazuje żadnych błędów. Czy mogę w tej chwili normalnie jeździć autem, czy powinienem jednak odstawić je do czasu usunięcia DPFu w komputerze? Czy mogą powstać jakieś negatywne skutki, jeśli będę jeździł z usuniętym fizycznie filtrem, a bez ingerencji w komputer?

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez mekolcz ; 30-11-2016 o 13:42

  3. #683
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał mekolcz Zobacz post
    Witam,

    Mam pytanie odnośnie DPF w 159. Mianowicie właśnie usunąłem fizycznie filtr. Wszystkie czujniki i pucha zostały na miejscu.

    Miałem od razu jechać na podniesienie mocy i usunięcie (wyłącznie) filtra w komputerze, ale niestety muszę około tygodnia poczekać, bo fachowiec wyjechał.

    Komputer w tej chwili nie pokazuje żadnych błędów. Czy mogę w tej chwili normalnie jeździć autem, czy powinienem jednak odstawić je do czasu usunięcia DPFu w komputerze? Czy mogą powstać jakieś negatywne skutki, jeśli będę jeździł z usuniętym fizycznie filtrem, a bez ingerencji w komputer?

    pozdrawiam
    Jeśli dojdzie do próby wypalania, a dojdzie na pewno, to będzie problem. I to problem nie tylko w postaci błędu DTC ale fizycznych skutków. Nawet jak masz usunięte czujniki i teoretycznie nie powinno dojść do wypalania z powodu błędu, to jest jeszcze opcja wypalania wymuszonego. Wcześniej czy później do niej dojdzie. Wtedy w MES pokaże się w polu wypalania wymuszonego "Usterka ogólna". Jak już do niej dojdzie, to będzie się wypalał przy prawie każdej możliwej okazji. Nawet bez spełnionych warunków. A, że nie będzie mógł uzyskać odpowiedniej temperatury na DPF-ie, którego nie ma, to tak w kółko będzie wchodził w tryb wypalania i lał, lał, lał paliwo. Im więcej ropy tym wyższy EGT. W przypadku kontrolerów EDC16+ z Euro5, gdy dojdzie do tej usterki trzeba troszeczkę więcej opcji zmienić w sofcie aby pozbyć się problemu.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  4. #684
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar mekolcz
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI, 1.9 JTDM 16v
    Postów
    5

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za podpowiedź, w takim razie muszę się na parę dni przeprosić z autobusem

  5. #685
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    okolice tarnobrzega
    Auto
    159 2.0jtdm
    Postów
    493

    Domyślnie

    koledzy z tymi przeglądami jest jak jest.wiedzcie jedno urzedniki policjanci tez jezdzą takimi autami a nawet gorszymi.wiem bo czasem im podbijam.nasze przepisy są chore

    - - - Updated - - -

    własnie zastanawiam sie z kolega z pracy co bedzie ztymi urzedasamipolicjantami

  6. #686
    Użytkownik Ogier Avatar ziomal73
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Vanuatu
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
    Postów
    191

  7. #687
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Jak to na interii czy innych onetach tytuł artykułu ma niewiele wspólnego z treścią, a jest wyłącznie po to aby przyciągnąć czytelników. Jak już było pisane wielokrotnie na stacji diagnostycznej aktualnym sprzętem mogą sobie sprawdzać i dokumentować do woli bo jeśli ktoś nie wywalił razem DPFem katalizatora to auto bez DPF nadal spełnia normę euro 4.

  8. #688
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    No może nie tak, że spełnia normę Bardziej nie mają ani czym ani warunków do takiego pomiaru. NOx mogą sprawdzić ale cząstek stałych już nie bardzo. Ale o tym to już tyle było pisane...
    Racja, Interia i inne onety podbijają sobie ilość kliknięć. Reklamy potem droższe i lepiej się sprzedają.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  9. #689
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    Jeśli dojdzie do próby wypalania, a dojdzie na pewno, to będzie problem. I to problem nie tylko w postaci błędu DTC ale fizycznych skutków. Nawet jak masz usunięte czujniki i teoretycznie nie powinno dojść do wypalania z powodu błędu, to jest jeszcze opcja wypalania wymuszonego. Wcześniej czy później do niej dojdzie
    Kolega wywalił fizycznie DPF z Saaba, czujniki podpiął, błędów brak, wypalania brak, jeździ tak i nic się nie dziej, nic się nie wypala. Dlaczego miałoby dochodzić do wypalania, skoro czujniki nie będą pokazywać wartości zapchania przy którym uruchamia się procedura wypalania DPF, zakładając, że czujnik widzi przez cały czas stałą wartość zapchania dajmy na to 20% ?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    Jeśli dojdzie do próby wypalania, a dojdzie na pewno, to będzie problem. I to problem nie tylko w postaci błędu DTC ale fizycznych skutków. Nawet jak masz usunięte czujniki i teoretycznie nie powinno dojść do wypalania z powodu błędu, to jest jeszcze opcja wypalania wymuszonego. Wcześniej czy później do niej dojdzie
    Kolega wywalił fizycznie DPF z Saaba, czujniki podpiął, błędów brak, wypalania brak, jeździ tak i nic się nie dziej, nic się nie wypala. Dlaczego miałoby dochodzić do wypalania, skoro czujniki nie będą pokazywać wartości zapchania przy którym uruchamia się procedura wypalania DPF, zakładając, że czujnik widzi przez cały czas stałą wartość zapchania dajmy na to 20% ?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    Jeśli dojdzie do próby wypalania, a dojdzie na pewno, to będzie problem. I to problem nie tylko w postaci błędu DTC ale fizycznych skutków. Nawet jak masz usunięte czujniki i teoretycznie nie powinno dojść do wypalania z powodu błędu, to jest jeszcze opcja wypalania wymuszonego. Wcześniej czy później do niej dojdzie
    Kolega wywalił fizycznie DPF z Saaba, czujniki podpiął, błędów brak, wypalania brak, jeździ tak i nic się nie dziej, nic się nie wypala. Dlaczego miałoby dochodzić do wypalania, skoro czujniki nie będą pokazywać wartości zapchania przy którym uruchamia się procedura wypalania DPF, zakładając, że czujnik widzi przez cały czas stałą wartość zapchania dajmy na to 20% ?

  10. #690
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Ano dlatego ze jak przez dłuższy czas nic się nie zmienia w parametrach to ECU i tak profilaktycznie zainicjuje wypalanie. Juz tu jeden był co przyjanuszowal i zrobił jak twój znajomy i wypalanie jak się w końcu włączyło to ecu w kółko podejmował próbę wypalania. .

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy i szarpanie przy wypalaniu DPF (filtra cząstek stałych)
    Utworzone przez Alfabeta w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 29-11-2018, 16:18
  2. [159] Błąd P2085 - Czujnik temp. na wejściu filtra cząstek stałych.
    Utworzone przez psotnick w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-08-2014, 17:36
  3. [159] Zmywacz filtra cząstek stałych
    Utworzone przez marcingoleniow w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2014, 15:23
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 22:09
  5. [159] Słyszeliście o 'zapchaniu filtra cząstek stałych'?
    Utworzone przez marekkas w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-07-2010, 08:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory