Strona 95 z 130 PierwszyPierwszy ... 45858687888990919293949596979899100101102103104105 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 941 do 950 z 1298

Temat: Usunięcie DPF filtra cząstek stałych

  1. #941
    Użytkownik Świeżak Avatar flash1pl
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Bedzin-Grodziec
    Auto
    159 1.9 JTDM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał id87 Zobacz post
    Hej, może ktoś pomoże w diagnozie błędu P1206. Mam silnik 1.9 JTDM 150KM. Otóż pół miesiąca temu silnik przeszedł w tryb awaryjny, błąd P1206. Skasowałem, po kilku minutach znowu się pojawił.

    Stan zapełnienia filtra było wtedy 69%. Często obserwowałem parametry filtra i wypalanie zaczyna się najczęściej w okolicach 85%, wypalało się do około 17%. Średni czas między wypalaniami 550 km (50/50 miasto/trasa).

    Błąd się ciągle pojawiał, wiec zainicjowałem wypalanie na postoju MultiECUScanem.
    Po wypaleniu dostałem informację, że procedura wykonana, ale stopień zapchania nie zmniejszył się. Błąd wykasowałem. I już się nie pojawił.
    Przy około 85% włączyło się wypalanie (kilka dni później) Wypalił się do 19%.

    Kilka dni temu przy zatkaniu 52% znowu mi się pojawia błąd P1206 (po dwóch tygodniach od wypalenia normalnego). Tym razem go nie wypalam manualnie, czekam na dopchanie do >80%

    Przy 55% zapchania czujnik różnicy ciśnień pokazuje na biegu jałowym 50 mbar, natomiast przy obrotach 2500 około 200 mbar.
    Teraz mam jakieś 73% zapchania i na jałowym czujnik różnicy ciśnień 120 mbar, a przy około 3200 obrotach jest nawet 800 mbar, średnio widzę 550 mbar.

    Dodam tylko jeszcze, że chyba mam zacinający się zawór EGR i nieszczelność w dolocie, bo przy przyśpieszaniu coś syczy, jakby z węża powietrze, muszę to sprawdzić.

    Niestety przed tym problemem nie obserwowałem czujnika różnicy ciśnień. Jakie wartości są poprawne? Co może być u mnie problemem?
    Klapy ogarnięte?

  2. #942
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Alfa Romeo 147 Quadrifoglio Verde 1.9JTD 150KM
    Postów
    15

    Domyślnie

    Usunięte fizycznie. W ECU wszystko fabrycznie.

  3. #943
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał id87 Zobacz post
    Hej, może ktoś pomoże w diagnozie błędu P1206.
    ....
    Stan zapełnienia filtra było wtedy 69%
    Olejcie te procentowe wskazania, już wam pisałem, że nasycenie jest wartością wyliczeniową i wartością mało miarodajną.

    Cytat Napisał id87 Zobacz post
    Przy XXX zapchania czujnik różnicy ciśnień pokazuje na biegu jałowym 50 mbar, natomiast przy obrotach 2500 około 200 mbar.
    Teraz mam jakieś XXX zapchania i na jałowym czujnik różnicy ciśnień 120 mbar, a przy około 3200 obrotach jest nawet 800 mbar, średnio widzę 550 mbar.
    I to dopiero oznacza, że filtr jest ostro dopchany. I coś go dopycha powodując dymienie do układu wydechowego. Można się o tym przekonać rozszczepiając układ wydechowy przed DPF-em.

    Cytat Napisał id87 Zobacz post
    Dodam tylko jeszcze, że chyba mam zacinający się zawór EGR i nieszczelność w dolocie, bo przy przyśpieszaniu coś syczy, jakby z węża powietrze, muszę to sprawdzić.

    Niestety przed tym problemem nie obserwowałem czujnika różnicy ciśnień. Jakie wartości są poprawne? Co może być u mnie problemem?
    Zawór EGR, gdy działa wadliwie potrafi spowodować duże zadymienie spali. Ale wtedy będziesz odczuwał, że samochód jest słabszy w dolnym zakresie obrotowym lub w granicach przejścia do zamknięcia EGR będą wyczuwalne drgania. Problem jest w tym, że przy tak dopchanym DPF-ie ten samochód już jest słaby. Druga sprawa, to gdyby EGR miał aż tak duży wpływ, to któryś z jego błędów by się wreszcie wyświetlił. Więc po syczeniu podczas przyspieszania ja wnioskuję nieszczelność w dolocie. Zrób sobie logi powietrza oraz doładowania. Wtedy mniej więcej zlokalizujesz okolice nieszczelności.
    Poprawne wartości, to w granicach do 20 mbar na wolnych i do 100 około 3000 obrotów. Te filtry, które wypalają cię co ~900km mają w zakresie wolnych obrotów ~8mbar. Przy czym to są wartości jak zaznaczyłem przybliżone. Nie mniej twoje są mocno za wysokie.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  4. #944
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Alfa Romeo 147 Quadrifoglio Verde 1.9JTD 150KM
    Postów
    15

    Domyślnie

    Wiem, nie powinienem patrzeć na procent zapchania, ale mam już 85% i dziwnie jeszcze nie włącza się procecdura wypalania. Pytanie czy przy błędzie 1206 może się włączyć? (poprzednio przy tym błędzie wykonałem ręczne wypalanie, skasowałem błąd i włączyło się po kilku dniach standardowe wypalanie)

    Za cholerę nie mam czasu jechać do mechanika w najbliższych dniach :/ Co mogę zrobić na teraz?

  5. #945
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał id87 Zobacz post
    Wiem, nie powinienem patrzeć na procent zapchania, ale mam już 85% i dziwnie jeszcze nie włącza się procecdura wypalania. Pytanie czy przy błędzie 1206 może się włączyć? (poprzednio przy tym błędzie wykonałem ręczne wypalanie, skasowałem błąd i włączyło się po kilku dniach standardowe wypalanie)

    Za cholerę nie mam czasu jechać do mechanika w najbliższych dniach :/ Co mogę zrobić na teraz?
    Filtr się zapełnia do 100 %. Owe sto nie oznacza wsadzenie korka w d.pe.

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  6. #946
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Spokojnie może zapełnić się powyżej 100%. To procent nasycenia, a nie zapchania
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  7. #947
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Czytam od czasu do czasu te tematy... DPF, EGR, Klapy wirowe... od czasu gdy ostatecznie rozwiązałem te kwestie to wchodzę tu tylko dla relaksu i powspominać jak sam miałem podobne kłopoty. Polecam wszystkim to rozwiązanie. Przynajmniej od praktycznej strony.

  8. #948
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Alfa Romeo 147 Quadrifoglio Verde 1.9JTD 150KM
    Postów
    15

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Pytałem, bo regeneracja zawsze mi się włączała przy 81-85% a teraz mam nową sytuację z błędem P1206 i nie wiem czy powinienem go drugi raz wypalać ręcznie czy czekać aż samo się wypali. Parametr "Stan filtra cząstek stałych" jest "Do regeneracji" odkąd mi się zapalił błąd P1206 (przy 52%)

    ---

    Po czasie napiszę o moich nowych doświadczeniach z DPF dla zainteresowanych:

    Od dłuższego czasu jeździłem z błędem P1206. Na końcu napiszę co według mnie było powodem tego błędu. Na wolnych obrotach ciśnienie na czujniku różnicowym 180 mbar. Przy 3000 RPM nawet 1250 mbar.

    Próbowałem wymusić wypalanie przy ponad 100% zapchania (i z błędem P1206), bo nie chciał sam się wypalić. Po zainicjowaniu procedury wymuszonego wypalania obroty weszły na 2000 RPM i po chwili spadały, a status wymuszonego wypalania to filtr zapchany... Zdołowałem się trochę, bo to oznaczało, że mam przed sobą trzy niefajne opcje - wycięcie, regeneracja lub wymiana. Pojeździłem jeszcze kilka dni i wczoraj pomyślałem, że trochę go "pożyłuję". I tak przez ponad 10 minut jechałem na trójce z 3000 RPM. I nagle jest - widzę, że zaczął się wypalać.

    Temperatura filtra 620 stopni, około dziesięć minut się wypalał. Po wypaleniu stopień zapchania spadł do 18%. Na wolnych obrotach na czujniku około 8 mbar, przy 2500 RPM około 20 mbar.

    Od około 4 miesięcy słyszałem syczenie przy przyśpieszaniu, okazało się, że górna rura dolotu była pęknięta. Po zlikwidowaniu pęknięcia, dolot jest szczelny i teraz po wypaleniu zobaczymy czy błąd P1206 wróci. Jeśli to jest powód, to jak zwykle moja wina, że nie sprawdziłem tego wcześniej.

    Ja zawsze miałem inne przeświadczenie o nieszczelnym dolocie w połączeniu z filtrem DPF, myślałem, że jak jest nieszczelność, to i tak żadnego dymku z rury nie będzie, ale jednak był i to spory. Teraz po zlikwidowaniu nieszczelności - przy mocnym przyśpieszaniu nic nie poddymia.
    Ostatnio edytowane przez id87 ; 27-12-2017 o 19:36

  9. #949
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Nowy Targ, Kraków
    Auto
    Brera 2.2
    Postów
    47

    Domyślnie

    Mam pytanie i mam nadzieję, że ktoś mi doradzi Z tego co widzę temat dotyczy silników 'dizla' a mój problem to problem z katalizatorem w 2.2 JTS, nagminnie powracający check engine z kodami P0420 i P0430 (katalizator 1 i 2). Przerzuciłem się z 95 na 98 (i o dziwo lepiej samochód się sprawował a dodatkowo błąd powrócił ale nie po 400 a 900km). Niestety nie zmienia to faktu, że muszę coś z tym zrobić. Jak to wygląda w jts? Jest tak samo jak w przypadku jtd? Chciałbym najpierw się was poradzić zanim zacznę dzwonić po zakładach (a może ktoś jest w stanie mi jakiś polecić ), zadzwoniłem do 1 specjalizującego się w wywalaniu dpf ale powiedział, że JTS się nie chcą dotykać. Może ktoś miał ten sam problem w swoim benzyniaku? Niestety nie orientuje się w tym temacie i nie wiem, czy dpf dotyczy tylko silników 'dizla' a inaczej to wygląda w benzynowych, czy to jest na tej samej zasadzie i też można wyrzucić sam wkład z puszki bądź go zregenerować.
    Ostatnio edytowane przez kadetmen12 ; 26-02-2018 o 14:57

  10. #950
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Odpowiednik DPF w samochodach benzynowych będzie montowany dopiero... chyba w tym roku. Oczywiście w nowych samochodach. I będzie się nazywał w skrócie GPF.
    Odnośnie twojej sprawy, to wydajność katalizatora jest zbyt niska, sonda lambda odchodzi w zaświaty, lub sam katalizator się kończy. Po pierwsze należy dokładnie zdiagnozować co jest powodem i wtedy zadecydować jak postępować dalej. Jeśli to sprawa katalizatora, to proponuję albo go wymienić na nowy albo go usunąć. Jak sprawcą jest sonda, to ją wymienić lub wyłączyć w oprogramowaniu. Jest jeszcze opcja, że problemem jest samo tworzenie składu mieszanki, a wymienione powyżej podzespoły pracują poprawnie.

    - - - Updated - - -

    P.S. Zrób logi z napięć na sondach i mi podeślij na PW. Zobaczymy czy to już faktycznie kat dogorywa, czy problem leży gdzie indziej.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy i szarpanie przy wypalaniu DPF (filtra cząstek stałych)
    Utworzone przez Alfabeta w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 29-11-2018, 16:18
  2. [159] Błąd P2085 - Czujnik temp. na wejściu filtra cząstek stałych.
    Utworzone przez psotnick w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-08-2014, 17:36
  3. [159] Zmywacz filtra cząstek stałych
    Utworzone przez marcingoleniow w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2014, 15:23
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 22:09
  5. [159] Słyszeliście o 'zapchaniu filtra cząstek stałych'?
    Utworzone przez marekkas w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-07-2010, 08:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory