Strona 100 z 130 PierwszyPierwszy ... 5090919293949596979899100101102103104105106107108109110 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 991 do 1,000 z 1298

Temat: Usunięcie DPF filtra cząstek stałych

  1. #991
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wloczykij Zobacz post
    Hmm... w takim razie zadowolę się przynajmniej ograniczeniem owych wypalań bo jeżdżąc głównie po mieście dochodzi do niech bardzo często. Mod softu wejdzie jak będą fundusze
    Wtedy, po takim zabiegu mogą być konieczne fundusze jeszcze na wtryski, zawory, turbo, pierścienie....
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  2. #992
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    ... z powodu?

  3. #993
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Paliwa w oleju.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #994
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    ??? przecież jeżeli wypalanie dpf będzie rzadsze to i paliwa w oleju będzie mniej (pod warunkiem, że faktycznie będzie rzadsze lecz co do tego pełnej pewności nie mam).

    Na alfaowner znalazłem jeszcze m.in. taki temat odnośnie nawiercania (nie przewiercania) DPF:
    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...ng-of-dpf.html

    jest tam filmik "instruktażowy":
    https://www.youtube.com/watch?v=3KS-...dER87c2CaRUOsQ

    Ogólnie z tego jak i innych tematów o DPF wynika, że dobrze jest nawiercić kilka otworów na głębokość ~10mm i już ten zabieg znacznie zmniejszy różnicę ciśnień bez konieczności w ingerencję w elektrykę czy soft.

    EDIT:

    wyczytałem też, że niezależnie od ciśnienia wypalania odbywają się co 16 godzin jazdy. Czy tak jest, trzeba by potwierdzić. Tak czy siak, aby zatrzymać wypalania - oprócz remapu co oczywiste - użytkownicy zaopatrywali się w urządzonko o nazwie "Fixitsan", które wpięte we wtyk OBD przy każdym uruchomieniu silnika resetuje timer. Wygląda to tak:

    Tutaj nieco więcej o tym cudzie: http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...-000-mile.html

    Oczywiście to w ramach ciekawostki ale mam zamiar dalej eksplorować temat. Są podobno gdzieś instrukcje jak taki wtyk wykonać samemu..
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s-l225.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	8.9 KB
ID:	245502
    Ostatnio edytowane przez Wloczykij ; 15-05-2018 o 14:07

  5. #995
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    GOP
    Auto
    159 SW | 1.9 JTDm | 150+ KM | 2007
    Postów
    94

    Domyślnie

    [MENTION=14921]@sdero[/MENTION] - a przy usuwaniu DPF, jest szansa stwierdzenia innej jakości spalin niż generują alfy (EURO 4 bodaj) bo tam masz odpowiednie różnych cząstek. Wytnę DPF to teoretycznie mogę nie spełniać tych norm. Mówisz, że mierzą zadymienie, a z drugiej strony ponoć gliniarze mają jakieś urządzenia do mierzenia norm spalin... jak to się ma realnie?

  6. #996
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Ani "gliniarze", ani na stacjach diagnostycznych nikt nie sprawdza czy silnik spełnia normy EURO. W odpowiednim rozporządzeniu bodajże MI znajdują się procedury badawcze oraz normy jakie powinny spełniać dane silniki i w czasie badania sprawdzane jest czy odpowiednie wartości mieszczą się w normach. Nie ma to nic wspólnego z normą EURO, której nie spełniają nawet auta po opuszczeniu fabryki (norma EURO jest możliwa do osiągnięcia w warunkach laboratoryjnych, a nie normalnej eksploatacji).
    Gliniarze mają urządzenia do mierzenia składu spalin, ale dla silników benzynowych. Przepisy nie przewidują pomiaru emisji spalin w przypadku silników diesla. Mierzy się tylko zadymienie.

    Silniki diesla w Polsce muszą spełniać normy dla silników wyprodukowanych przed i po 2007 roku (w zależności od daty produkcji pojazdu).

    Nawet jeśli ktoś by ten skład spalin sprawdził, to prawdopodobnie silnik bez DPF wypadnie lepiej, np. jeśli chodzi o emisję dwutlenku węgla. Polegnie dopiero przy pomiarze emisji cząstek stałych, ale tego póki co się nie mierzy.

  7. #997
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    GOP
    Auto
    159 SW | 1.9 JTDm | 150+ KM | 2007
    Postów
    94

    Domyślnie

    czyli nad dpf-em się nie rozckliwiać i ciąć?

  8. #998
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    @sdero - napisałeś, że co bym nie wymyślił mechanicznie do wypalania i tak dojdzie. Ale pisałem, że chciałbym również oszukać czujnik egt który jest wkręcony w DPF. Kwestia tylko aby zmierzyć rezystancję czujnika w 600st. i zamiast niego wpiąć rezystor o stosownej wartości. Sterownik cały czas będzie widział 600 i cały czas będzie "myślał" że jest osiągnięta temperatura wypalania więc nie będzie dolewał paliwa. Czy taki stały (acz fałszywy) odczyt temperatury będzie skutkował uszkodzeniem silnika? Jak dla mnie jest to nic innego jak emulacja, której sam kilkukrotnie pisałeś w tym temacie (a dobrnąłem dopiero do 52 strony ).

    Np. tu:
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ml#post1811048

    Oczywiscie wyskoczy pewnie check engine ale to akurat mi nie robi różnicy, póki auto trzyma parametry i nie ma zagrożenia poważnej awarii.
    Ostatnio edytowane przez Wloczykij ; 15-05-2018 o 15:48

  9. #999
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wloczykij Zobacz post
    ... z powodu?
    Że przy każdym wypalaniu jest EGT tak wysokie aby na DPF-ie wystąpiła temperatura 650C, a DPF-a... nie ma. I próby wypalania są dość częste. I najmniejszym problemem jest przybywanie oleju.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Wloczykij Zobacz post
    @sdero - napisałeś, że co bym nie wymyślił mechanicznie do wypalania i tak dojdzie. Ale pisałem, że chciałbym również oszukać czujnik egt który jest wkręcony w DPF. Kwestia tylko aby zmierzyć rezystancję czujnika w 600st. i zamiast niego wpiąć rezystor o stosownej wartości. Sterownik cały czas będzie widział 600 i cały czas będzie "myślał" że jest osiągnięta temperatura wypalania więc nie będzie dolewał paliwa. Czy taki stały (acz fałszywy) odczyt temperatury będzie skutkował uszkodzeniem silnika? Jak dla mnie jest to nic innego jak emulacja, której sam kilkukrotnie pisałeś w tym temacie (a dobrnąłem dopiero do 52 strony ).

    Oczywiscie wyskoczy pewnie check engine ale to akurat mi nie robi różnicy, póki auto trzyma parametry i nie ma zagrożenia poważnej awarii.
    Napisałem też, że do wypalania spontanicznego dochodzi bez względu na to czy warunki są spełnione czy nie. Pamiętaj też, że jest coś takiego jak nasycenie, które jest po prostu parametrem wyliczeniowym. Nawet jak nie będziesz miał fizycznie filtra, to ECU i tak to liczy. Jeśli osiągnie pewien próg, to bez względu na parametry wymusi wypalanie. Masz więc dwa parametry,. których bez ingerencji w ECU nie przeskoczysz. Ktoś kiedyś wymyślił emulatory DPF-a ale szybko się kończyły, bo Alfy/Fiaty i tak wchodziły w tryb wypalania.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  10. #1000
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Najpierw wspomnę tylko, że się z Tobą nie kłócę a Twoje wypowiedzi w tym temacie są kopalnią wiedzy. Chciałbym tylko dobrze zrozumieć zagadnienie dlatego upierdliwie się dopytuję.

    Ja to wszystko rozumiem ale powtarzam po raz 3 trzeci o tym nieszczęsnym EGT Mój cel jest taki, aby pozwolić ECU wyliczać sobie zarówno nasycenie jak i interwały czasowe pomiędzy wypalaniami (bo takie do końca "spontaniczne" to one raczej nie są) a oszukać jedynie odczyt temperatury na DPF żeby zapobiec wtryskiwaniu paliwa w suwie wydechu.

    No chyba, że pomimo >600 stopni na DPF wtryski i tak będą lały ropę ale to trochę bez sensu mi się wydaje.

    Czyli podsumowując - niech ECU sobie "wypala" DPF do woli ale pod warunkiem wycyganienia EGT celem zapobiegnięcia lania paliwa.

    Jasniej już nie umiem
    Ostatnio edytowane przez Wloczykij ; 15-05-2018 o 16:28

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy i szarpanie przy wypalaniu DPF (filtra cząstek stałych)
    Utworzone przez Alfabeta w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 29-11-2018, 16:18
  2. [159] Błąd P2085 - Czujnik temp. na wejściu filtra cząstek stałych.
    Utworzone przez psotnick w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-08-2014, 17:36
  3. [159] Zmywacz filtra cząstek stałych
    Utworzone przez marcingoleniow w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2014, 15:23
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 22:09
  5. [159] Słyszeliście o 'zapchaniu filtra cząstek stałych'?
    Utworzone przez marekkas w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-07-2010, 08:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory