Strona 114 z 130 PierwszyPierwszy ... 1464104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,131 do 1,140 z 1298

Temat: Usunięcie DPF filtra cząstek stałych

  1. #1131
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacool.n Zobacz post
    Zawsze możesz poprosić drugą osobę (żonę, kochankę, mamę żony), żeby przyłożyła rękę do wylotu a ty dodaj gazu. Od razu będziesz wiedział czy DPF się wypala
    Można też powąchać zapach zupełnie inny niż normalnych spalin :-)

  2. #1132
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał Casio Zobacz post
    Jeśli się faktycznie zapchał to przemyśl temat profesjonalnej regeneracji. Usuwanie filtra w dzisiejszej, niepewnej rzeczywistości może wygenerować w przyszłości problemy z przeglądami, kontrolami i sprzedażą auta. Na początek jednak sprawdź korekty wtryskiwaczy.
    Jakoś nie do końca w to wierzę. Kupiłem auto z Niemiec i już w niemczech miało wywaloną całą ekologię, klapy, EGR i DPF. Druga sprawa ponoć były również wersje 2,4 JTD w 159 fabrycznie bez filtra DPF ale one są jak Yeti czyli wszyscy o nich mówią, wszyscy słyszeli ale nikt takiej jeszcze nie widział...

  3. #1133
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasio79 Zobacz post
    Jakoś nie do końca w to wierzę. Kupiłem auto z Niemiec i już w niemczech miało wywaloną całą ekologię, klapy, EGR i DPF. Druga sprawa ponoć były również wersje 2,4 JTD w 159 fabrycznie bez filtra DPF ale one są jak Yeti czyli wszyscy o nich mówią, wszyscy słyszeli ale nikt takiej jeszcze nie widział...
    Radzę Ci uwierzyć. Jeszcze nie mają sprzętu do tego ale to się zmieni. Na ostatnim przeglądzie diagnosta kazał mi trzymać obroty na 2500 zaznaczam, że mam DPF a w przypadku jego braku kopcił by jak Golf z 1980 :-)

  4. #1134
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Tylko że były ponoć wersje 2,4 bez DPF-a i spełniały normę euro4

  5. #1135
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,550

    Domyślnie

    Nie kopciłby o ile silnik jest sprawny

    Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

  6. #1136
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Nie kopciłby o ile silnik jest sprawny

    Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka
    Racja, nawet Golf z 1980 jak miałby sprawny silnik nie będzie kopcił ;-)

  7. #1137
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Ja byłem na przeglądzie 18 stycznia na jednej z większych SKP i po całym obrządku pytam typa ...a nie interesuje Pana przypadkiem czy jest dpf...rzuciłem tak żeby zagajić; ) na co Pan ...nie interesuje bo i tak nie mam jak tego sprawdzić i póki co szybko się to nie zmieni...tak że tego.

    Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka

  8. #1138
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał FilipoInzhagi Zobacz post
    Ja byłem na przeglądzie 18 stycznia na jednej z większych SKP i po całym obrządku pytam typa ...a nie interesuje Pana przypadkiem czy jest dpf...rzuciłem tak żeby zagajić; ) na co Pan ...nie interesuje bo i tak nie mam jak tego sprawdzić i póki co szybko się to nie zmieni...tak że tego.

    Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka
    Zgadza się ale to się może szybko zmienić i będzie płacz i zgrzytanie zębów :-)

    Ja mam DPF i nie ma żadnych problemów wystarczy trzymać auto na niskich biegach w mieście i tyle.

  9. #1139
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał ris Zobacz post
    Radzę Ci uwierzyć. Jeszcze nie mają sprzętu do tego ale to się zmieni. Na ostatnim przeglądzie diagnosta kazał mi trzymać obroty na 2500 zaznaczam, że mam DPF a w przypadku jego braku kopcił by jak Golf z 1980 :-)
    Bez obciążenia nie sądzę. Nie wiem jak inne normy: tlenki azotu, zawartość węglowodorów itd. ale samo zadymienie bez obciążenia będzie znikome.
    Jeśli przyjrzycie się kiedyś mapom w komputerze - jak wyglądają dawki paliwa, od czego zależą i td... to okaże się że bez obciążenia AFR będzie bardzo daleko do granicy dymienia, co innego w czasie jazdy.
    Zwróćcie nawet uwagę jakie ciśnienie wytwarza turbina, kiedy trzymacie obroty na poziomie wspomnianych 2500 obr/min na luzie - to samo w sobie mówi już ile paliwa się spala (w końcu spaliny napędzają turbinę, upraszczając trochę inne kwestie oczywiście).


    Paradoksalnie, sprawny silnik (bez lejących wtryskiwaczy, dziur w układzie dolotowym, niesprawnych przepływomierzy, sond i tp. historii) , z odpowiednio zrobionymi mapami (AFR) nie powinien dymić nawet w czasie jazdy - tj. może bezpośrednio po mocnym depnięciu na gaz, ale później nie powinien.

    Czy Wasze auta fabrycznie bez DPF mocno dymiły? Trochę i czasem tak, ale ogólnie pewnie niezbyt.

  10. #1140
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Bez obciążenia nie sądzę. Nie wiem jak inne normy: tlenki azotu, zawartość węglowodorów itd. ale samo zadymienie bez obciążenia będzie znikome.
    Jeśli przyjrzycie się kiedyś mapom w komputerze - jak wyglądają dawki paliwa, od czego zależą i td... to okaże się że bez obciążenia AFR będzie bardzo daleko do granicy dymienia, co innego w czasie jazdy.
    Zwróćcie nawet uwagę jakie ciśnienie wytwarza turbina, kiedy trzymacie obroty na poziomie wspomnianych 2500 obr/min na luzie - to samo w sobie mówi już ile paliwa się spala (w końcu spaliny napędzają turbinę, upraszczając trochę inne kwestie oczywiście).


    Paradoksalnie, sprawny silnik (bez lejących wtryskiwaczy, dziur w układzie dolotowym, niesprawnych przepływomierzy, sond i tp. historii) , z odpowiednio zrobionymi mapami (AFR) nie powinien dymić nawet w czasie jazdy - tj. może bezpośrednio po mocnym depnięciu na gaz, ale później nie powinien.

    Czy Wasze auta fabrycznie bez DPF mocno dymiły? Trochę i czasem tak, ale ogólnie pewnie niezbyt.
    Niby tak ale my mówimy o odczuciach wizualnych, jak im każą kupić sprzęt to szybko wyjdzie, ze nie mas DPF-a bo ilość związków danej kategorii będzie znacznie przekroczona.

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy i szarpanie przy wypalaniu DPF (filtra cząstek stałych)
    Utworzone przez Alfabeta w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 29-11-2018, 16:18
  2. [159] Błąd P2085 - Czujnik temp. na wejściu filtra cząstek stałych.
    Utworzone przez psotnick w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-08-2014, 17:36
  3. [159] Zmywacz filtra cząstek stałych
    Utworzone przez marcingoleniow w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2014, 15:23
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 22:09
  5. [159] Słyszeliście o 'zapchaniu filtra cząstek stałych'?
    Utworzone przez marekkas w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-07-2010, 08:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory