Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 95

Temat: Kontrolka akumulatora

  1. #71
    Użytkownik Rowerzysta Avatar konstantyno110
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    159 1.9 16V (150KM) DFP+EGR ON
    Postów
    288

    Domyślnie

    Witam mam pytanie na początku stycznia pojawiła się ikona akumulatora ( wtedy był robiony alternator regulator napięcia i diody prostownicze- nie wiem dokładnie tak to się chyba nazywa) Dzisiaj po odpaleniu pojawiła się znowu ikonka, myślę kurfa coś się zepsuło i znowu nie ma ładowania, przyjechałem do domu ok 20 km z tą ikonką wchodzę do garażu miernik w dłoń i co? Napięcie ładowania na włączonym silniku światłach klimie i radiu stoi ładnie na 14.3V. Dlaczego pojawiła się ta ikona i nie chce zniknąć ? Pożyczyłem interfejs OBD kumplowi jutro będę miał go w domu może na komputerze jakiś błąd? Ale na desce pusto i żadnego błędu nie pokazuje. Ktoś miał podobnie?

  2. #72
    Użytkownik Świeżak Avatar Broonet
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 JTDm
    Postów
    87

    Domyślnie

    Moj wyświetlał taki błąd po pierwszym włożeniu kluczyka i odpaleniu. Jak włożyłem kluczyk dwa razy błędu nie było. Błąd taki pozostał po wymianie alternatora i nie zawsze się pokazywał ale był dosyć upierdliwy. Wszystko sprawdzone, żadnych błędów, ładowanie ok. Po ok pół roku samo mu przeszło i już takiego błędu więcej nie pokazał.

  3. #73
    Użytkownik Rowerzysta Avatar konstantyno110
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    159 1.9 16V (150KM) DFP+EGR ON
    Postów
    288

    Domyślnie

    Jutro sprawdzę z tym kluczykiem, podepnę pod kompa zobaczę co MES powie, i dam znać. Kurde a myślałem że na razie spokój, ładowanie jest ale kontrolka denerwuje lubię jak wszystko w miarę gra

  4. #74
    Użytkownik Rowerzysta Avatar konstantyno110
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    159 1.9 16V (150KM) DFP+EGR ON
    Postów
    288

    Domyślnie

    Witam chciałem dodać że kontrolka sama znikła następnego dnia rano. Czyli po ponownym włożeniu kluczyka. Nie wiem co było przyczyną ładowanie w porządku. Przez 4 dni nie pojawiła się już ponownie. Może za bardzo nikomu to nie pomoże, ale chciałem podzielić się tą radosną informacją

  5. #75
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    AR159 + Mini Cooper + 126p Rally
    Postów
    19

    Domyślnie

    Nie chcę zakładać nowego tematu więc spróbuję tu.
    Dziś po pracy wsiadłem w swoje 159 1.9 diesel, ciężko odpalił. Po może 1 km zapaliła się kontrolka aku (pierwszy raz), następnie zaczęło wywalać błędy jeden po drugim...ABS itd itp... zawiesiły się zegary.. zgasło radio..na desce dyskoteka.. przy kierunkowskazy zwariowały, ale silnik pracował równo i auto jechało, za chwilę wywaliło kolejne błędy w tym o temp cieczy chłodzącej i zaczęło poszarpywać autem plus brak mocy. Dojechałem do pierwszego bezpiecznego miejsca - zgasło.
    Odpiąłem aku. Kontrolki zniknęły ale nie odpala tylko jest tak jakby dźwięk zwarcia.
    Chwilę temu wymieniany był rozrząd. Akumulator miałem wymieniać przed zimą bo był słaby. Ale sprawdzałem u elektryka i powiedział że jeszcze najgorzej z nim nie jest, można chwilę poczekać. Przy okazji sprawdzone ładowanie - wszystko było ok.
    Gdzie szukać przyczyny ? Alternator nagle padł ? czy ten nieszczęsny akumulator ? Spróbuje go wyciągnąć i podładować jeszcze żeby choć dojechać do mechanika.

  6. #76
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawciu87
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    BMW F31 318d
    Postów
    958

    Domyślnie

    Miałem taki sam przypadek w swojej poprzedniej AR 156 - dzień wcześniej wszystko ok, a potem rano dyskoteka po uruchomieniu i po krótkim dystansie auto zgasło - padła cela w aku i nadawał się na złom Jak ładowanie masz ok to tutaj bym szukał przyczyny...

  7. #77
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    AR159 + Mini Cooper + 126p Rally
    Postów
    19

    Domyślnie

    Niestety pudło. Wymieniłem akumulator, bo i tak przed zimą był do wymiany. Wykasowałem błędy, ale kontrolka aku została, i dziś problem się powtorzył. Akumulator rozładowany, auto nie kręci, czyli raczej na pewno problem z alternatorem. Już się umówiłem na regenerację

  8. #78
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
    Postów
    2

    Domyślnie

    Witam, widzę że już kilku użytkowników Alfy zmagało się już z tym problemem - mam dokładnie to samo po regeneracji alternatora (paski, koło pasowe również wymienione). Kontrolka akumulatora pojawia się przy każdym pierwszym starcie, Podwójne włożenie kluczyka nie powoduje błędu baterii przy starcie. Na ciepłym i zimnym silniku dzieje się dokładnie to samo. Dodam, że również mam błąd magistrali CAN - nie idzie go skasować. Czy ktoś z Was znalazł przyczynę tego błędu baterii?

    Moje obserwacje:
    - ładownie po regeneracji alternatora OK, 14 - 14,2V
    - testowałem z nowym akumulatorem mocniejszym (75Ah, 750) - jest dokładnie to samo
    - klemy wyczyszczone, kable sprawdzone
    - jedyna rzecz co mnie zastanawia to spadek napięcia przy rozruchu - z tego co wiem nie powinno spadać poniżej 10V?! ale podwójne włożenie kluczyka nie generuje błędu wiec raczej to nie spadek napięcie przy rozruchu.
    - wychodzi na to że ECU dostaje jakiś "lewy" sygnał, ale skąd? jakieś pomysły? Raczej nie rozrusznik, bo mechanik chce go wyciągać i sprawdzić czy nie ma luzów?

    Z góry dzięki!

  9. #79
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Coś musi pożerać dużo prądu przy rozruchu. Może to być rozrusznik. Obejrzałbym też kabel masowy między skrzynią a podłużnicą (pod podstawą akumulatora) oraz połączenia plusowe od aku do alternatora.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #80
    Użytkownik Świeżak Avatar dawid221
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Kielce/Warszawa
    Auto
    Były 2x 156 1.9 8v 2003r i 1.9 16v 2004r Są 2x 159 1.9 16v 190km 2007r i 1.9 8v 120km 2009r
    Postów
    156

    Domyślnie

    Chłopaki codziennie rano po odpaleniu zapala się kontrolka akumulatora i po lekkim dodaniu gazu gaśnie i już się nie zapala co możne być nie tak ?

Podobne wątki

  1. Kontrolka akumulatora JTD
    Utworzone przez Załatwiacz w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 21-03-2016, 14:16
  2. Kontrolka Akumulatora JTD 16V
    Utworzone przez rychuslu89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-11-2014, 20:45
  3. [159] kontrolka akumulatora
    Utworzone przez gorky_11 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-07-2012, 15:12
  4. Kontrolka akumulatora
    Utworzone przez SEBEK w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-01-2011, 09:26
  5. kontrolka akumulatora...
    Utworzone przez ivka w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-11-2009, 21:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory