Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 95

Temat: Kontrolka akumulatora

  1. #61
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski WIELKOPOLSKA
    Auto
    Alfa romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    76

    Domyślnie

    To może inaczej, czy wie ktoś gdzie znaleźć schemat podłączenia akumulatora? i dokąd idą kable? Byłbym wdzięczny

  2. #62
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    133

    Domyślnie

    Witam.
    dołącze sie do tematu kontrolki aku. U mnie kontrolka zapala sie przy jednorazowym włożeniu kluczyka (przy dwukrotnym sie nie zapala). Odczytałem w FES'ie, że to błąd 1602 - brak komunikacji z szyną CAN i to wszystko. Altek na pewno sprawny bo ładuje 14,2V przewody masowe sprawdzone i wyczyszczone, poodpinałem wszystkie wtyczki i wpiąłem na nowo (te przy bezpiecznikach koło kierownicy) i wszystkie do których udało mi sie dotrzeć pod maską. Niestety problem nadal występuje. Ktoś ma jakieś propozycje?

  3. #63
    Użytkownik Świeżak Avatar luczej
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 Ti Q4 Rosso
    Postów
    47

    Domyślnie

    Witam ja tez mam dziwny przypadek, otóż u mnie kontrolka się świeci cały czas po odpaleniu silnika, w Fesie żadnych błędów, aku ma niecały rok ( varta Silver) ładowanie 14 V wg FES i na multimetrze. zero problemów z odpalaniem tylko ta kontrolka mnie drażni. Macie jakieś pomysły sugestie co można jeszcze sprawdzić?

  4. #64
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Sprawdź w FESie jakie napięcie widzi ECU i inne kompy (niektóre też mierzą napięcie, chyba body, może dashboard, na pewno skrzynia Aisin). Może któryś z nich coś źle widzi i generuje błąd.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  5. #65
    Miss Alfaholicy 2011 Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar heliksa
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 33 1,7 IE 1994r
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał boobas00 Zobacz post
    I dalej mam problem, tak jak pisałem akumulator nowy (Varta 72ah data produkcji z przed miesiąca), więc nowy. Alternator wyciągnięty, dany do sprawdzenia i wszystko jest sprawne, prawdopodobnie nowy bo wszystko w środku i z zewnątrz wygląda na nowe powiedzieli w serwisie.
    Natomiast kontrolka się zapala. Po przegazowaniu i wkręceniu auta na wyższe obroty powyżej 3tys kontrolka przestaje świecić i jest dobrze do kolejnego odpalenia. Czasem po ponownym odpaleniu jest dobrze a czasem to samo.
    Mechanik stwierdził że wina komputera i kazał jechać do elektromechanika aby to sprawdzili.
    Miał ktoś podobny przypadek?

    Ktoś w ogóle ma pojęcie jak idą przewody do wzbudzenia alternatora? Gdzie sprawdzać? Co sprawdzać?
    Mam to samo. Aku nowy - Varta, alternator po regeneracji, a kontrolka ładowania robi mi dyskotekę. Nie ma znaczenia czy silnik jest ciepły czy zimny, zapala się jak chce, kiedy chce. Czasem w trakcie jazdy przygasają mi wszystkie kontrolki na pulpicie, silnik potrafi stracić wtedy moc (tryb awaryjny?).
    Byłam u elektryka – mówi, że alternator. Wracam do serwisu, zarzekają się, że alternator jest ok, wina komputera... I tak w kółko. Czy ktoś przynajmniej może mi wskazać miejsce w Warszawie, jakiegoś elektryka, gdzie zdiagnozują problem poprawnie?

  6. #66
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mamel
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 8v
    Postów
    469

    Domyślnie

    Cytat Napisał artur_g Zobacz post
    Witam.
    dołącze sie do tematu kontrolki aku. U mnie kontrolka zapala sie przy jednorazowym włożeniu kluczyka (przy dwukrotnym sie nie zapala). Odczytałem w FES'ie, że to błąd 1602 - brak komunikacji z szyną CAN i to wszystko. Altek na pewno sprawny bo ładuje 14,2V przewody masowe sprawdzone i wyczyszczone, poodpinałem wszystkie wtyczki i wpiąłem na nowo (te przy bezpiecznikach koło kierownicy) i wszystkie do których udało mi sie dotrzeć pod maską. Niestety problem nadal występuje. Ktoś ma jakieś propozycje?
    A którym kabelkiem sprawdzałeś ten błąd? ELM czy kkl i do jakeigo modulu się podłączałeś w aucie? Mam taką samą stuacje od kupna, czyli od ponad roku i olewam to już, ale warto wiedzieć gdzie ten błąd wywala. Ja jak podłączam się do engine to nie wywala mi żadnego błędu związanego z canem...
    Wesela, przyjęcia, bankiety, zabawy taneczne - oprawa muzyczna lubuskie, dolnośląskie - www.bluebinders.pl // www.facebook.com/bluebinders/

  7. #67
    Miss Alfaholicy 2011 Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar heliksa
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 33 1,7 IE 1994r
    Postów
    20

    Domyślnie

    U mnie okazało się, że regenerowany alternator nieprawidłowo działał. Pomogła wymiana. Nie ma to jak mieć pecha i robić wszystko po dwa razy :/

  8. #68
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mamel
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 8v
    Postów
    469

    Domyślnie

    Może u mnie jest to samo... mam na pewno wymieniony altek (w komisie po sprowadzeniu wymienili) i może to być rpzyczyna bo pewnie włożyli jakiś gówniany chiński... W weekend popatrze sobie na wszystkie kable na spokojnie i moze cos uda mi się znaleźć. Zrobiłem tak 40tys km w rok i nic sie nie stało. Mechanik mi powiedział, żeby olać póki działa bo może to być wina tego altka właśnie i albo się skonczy albo będzie jeździł.
    Wesela, przyjęcia, bankiety, zabawy taneczne - oprawa muzyczna lubuskie, dolnośląskie - www.bluebinders.pl // www.facebook.com/bluebinders/

  9. #69
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    133

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamel Zobacz post
    A którym kabelkiem sprawdzałeś ten błąd? ELM czy kkl i do jakeigo modulu się podłączałeś w aucie? Mam taką samą stuacje od kupna, czyli od ponad roku i olewam to już, ale warto wiedzieć gdzie ten błąd wywala. Ja jak podłączam się do engine to nie wywala mi żadnego błędu związanego z canem...
    Tego nie wiem. Znajomy mechanik mi to zdjagnozowal na swoim sprzecie za tysiace :-) narazie nie znalazłem przyczyny. Ja sie z tym bujam ponad 2 lata i zaczyna mnie to wkur...

    Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

  10. #70
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jedrek1980
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski
    Auto
    Alfa Romeo 159 Bella
    Postów
    381

    Domyślnie

    Dziś u mnie po odpaleniu auta zapaliła się na jakieś 30 sekund kontrolka akumulatora. Nowy akumulator wymieniany regulator napięcia jakieś 3 tyg temu.Po wymianie jak sprawdzałem ladowanie było 14.3 V na włączonym silniku.I co to może byc
    BYŁ LEON by COMPSPORT
    JEST ALFA 159 SW by TUNE-UP

Podobne wątki

  1. Kontrolka akumulatora JTD
    Utworzone przez Załatwiacz w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 21-03-2016, 14:16
  2. Kontrolka Akumulatora JTD 16V
    Utworzone przez rychuslu89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-11-2014, 20:45
  3. [159] kontrolka akumulatora
    Utworzone przez gorky_11 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-07-2012, 15:12
  4. Kontrolka akumulatora
    Utworzone przez SEBEK w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-01-2011, 09:26
  5. kontrolka akumulatora...
    Utworzone przez ivka w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-11-2009, 21:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory