Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 95

Temat: Kontrolka akumulatora

  1. #81
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    Znajomy miał tak w Stilo 1.9JTDm, ASO grzebało kilka razy, nic nie wyczarowali, potem wymienił alternator (nowy ale zamiennik) z jakiś powodów i też miał to dalej.
    Napięcie ładowania masz dobre nawet pod obciążeniem i przy włączonych różnych światłach, grzaniach szyby itp? klemy i kable masowe na budę i na silnik dobre (przeczyszczone punkty styku - one lubią korodować) i kabel z alternatora czyściłeś styk? Obroty zaraz po starcie masz wystarczająco wysokie (może silnik wolniej załapuje i zdąży złapać błąd ładowania.

    W eLearnie piszą tyle:
    The Body Computer checks the efficiency of the alternator recharging system by detecting two parameters: the voltage signal coming from terminal D+ of the actual alternator and the engine rpm signal received on the CAN from the engine management control unit

    At the key-on as long as the voltage is below around 5.5 V, the Body Computer signals the insufficient recharging state; when the voltage exceeds 5.5 V, the warning light goes out; if, on the other hand, with the engine moving (speed above 700 rpm), the voltage decreases below the level of 4.5 V, then the warning light comes on constantly accompanied by the display of a message.

    Ten D+ to terminal sterujący pracą alternatora z drugiej strony napięcie na nim jest powiązane z ładowaniem jakie zapewnia alternator
    Jakies schematy itp znajdziesz w eLeranie w tej sekcji Descriptions > 55 ELECTRICAL EQUIPMENT > 5530 CURRENT GENERATION > INTRODUCTION - CURRENT GENERATION
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #82
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    At the key-on as long as the voltage is below around 5.5 V, the Body Computer signals the insufficient recharging state; when the voltage exceeds 5.5 V, the warning light goes out; if, on the other hand, with the engine moving (speed above 700 rpm), the voltage decreases below the level of 4.5 V, then the warning light comes on constantly accompanied by the display of a message.
    Te wartości się dla mnie nie zgadzają widziałeś kiedyś w instalacji auta napięcie 5.5 V? Chyba przy kilku zwartych celach akumulatora.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #83
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Te wartości się dla mnie nie zgadzają widziałeś kiedyś w instalacji auta napięcie 5.5 V? Chyba przy kilku zwartych celach akumulatora.
    to jest sygnal sterowania alternatorem a nie napiecie akumulatora...

  4. #84
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    to jest sygnal sterowania alternatorem a nie napiecie akumulatora...
    Nie ma sygnału sterowania. To jest sygnał z regulatora napięcia do ECU, że ma ładowanie (w celu zgaszenia lampki kontrolnej). W 159 to działa w jedną stronę, alternator jest samowzbudny.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #85
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    mniejsza o to, nie będę wnikał/doszukiwał się jak to w 159 dokładnie jest, ale napięcie z D+ na poziomie powyzej 4.5V podczas pracy silnika wyłącza lampkę, a podczas postoju dopiero 5.5V+ wyłącza, rozumiem zatem że nie jest to napięcie aku/z alternatora, tylko sygnał w jakiś sposób powiązany ze ładowaniem a nie bezpośrednio napięcie na aku czy alternatora.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #86
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukaki Zobacz post
    Witam, widzę że już kilku użytkowników Alfy zmagało się już z tym problemem - mam dokładnie to samo po regeneracji alternatora (paski, koło pasowe również wymienione). Kontrolka akumulatora pojawia się przy każdym pierwszym starcie, Podwójne włożenie kluczyka nie powoduje błędu baterii przy starcie. Na ciepłym i zimnym silniku dzieje się dokładnie to samo. Dodam, że również mam błąd magistrali CAN - nie idzie go skasować. Czy ktoś z Was znalazł przyczynę tego błędu baterii?

    Moje obserwacje:
    - ładownie po regeneracji alternatora OK, 14 - 14,2V
    - testowałem z nowym akumulatorem mocniejszym (75Ah, 750) - jest dokładnie to samo
    - klemy wyczyszczone, kable sprawdzone
    - jedyna rzecz co mnie zastanawia to spadek napięcia przy rozruchu - z tego co wiem nie powinno spadać poniżej 10V?! ale podwójne włożenie kluczyka nie generuje błędu wiec raczej to nie spadek napięcie przy rozruchu.
    - wychodzi na to że ECU dostaje jakiś "lewy" sygnał, ale skąd? jakieś pomysły? Raczej nie rozrusznik, bo mechanik chce go wyciągać i sprawdzić czy nie ma luzów?

    Z góry dzięki!


    Witam,

    Udało się zlokalizować problem, o którym wcześniej pisałem Dziękuje za ostatnie wpisy, bardzo pomogły. Problem był w tej małej wtyczce na alternatorze - słaby kontakt. Niby prosta sprawa, ale dopiero jak się to znalazło. Wygląda na to, że jest to sygnał do ecu o stanie napięcia w obwodzie wzbudzenia-w pierwszej fazie, kiedy to cewka wzbudzenia dostaje zasilanie z akumulatora (po włożeniu kluczyka), aby wytworzyć magnetyzm szczątkowy - ecu wyłapywał ten błąd?! Jeśli się mylę to sorry! i proszę sprostujcie. Musiał być tam słaby kontakt i występował spadek napięcia, przez co ecu widział błąd baterii przy pierwszym włożeniu kluczyka. Wtyczka była luźna, źle osadzona na zacisku. Przeczyściłem elektro-cleanerem i błędu nie ma

  7. #87
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukaki Zobacz post
    Wygląda na to, że jest to sygnał do ecu o stanie napięcia w obwodzie wzbudzenia-w pierwszej fazie, kiedy to cewka wzbudzenia dostaje zasilanie z akumulatora (po włożeniu kluczyka),
    Prostowałem już wcześniej
    Żadne nic nie dostaje żadnego sygnału z ECU. Alternator jest samowzbudny. Smutna prawda, o której nie wiedzą nawet fachowcy naprawiający alternatory.
    Możesz sobie ten przewód uciąć, a alternator i tak będzie ładować. O ile sprawny. Jedyny minus wtedy to kontrolka braku ładowania między zegarami
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #88
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    tak, w pierwszym poscie sie ciut pomylilem z jego niby dualna funkcja, co juz przedyskutowalismy wczesniej. wazna byla druga czesc tego co napisalem ze Body Comp (nie ECU) go monitoruje i jakie sa progi (to jakies nizsze napiecie skoronprogi sa 4.5V na akceptowalne ladowanie)

    najwazniejsze ze pytajacy rozwiazal problem. przyznam ze nigdy na forum 159 nikt chyba nie mial problemu akurat z kontaktem na wtyczce tego sygnalu zwrotnego D+, widac latka 159tkom leca i nowe typy usterek moga zaczac sie pojawiac

  9. #89
    Użytkownik Świeżak Avatar mati4442
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sędziszów
    Auto
    Jest Alfa Romeo 159 2.4 Jest Alfa Romeo 147 1.9
    Postów
    28

    Domyślnie

    Witam. Mnie również dopadła świecąca kontrolka akumulatora, po regeneracji alternatora. Po kilkukrotnym włożeniu kluczyka już się nie pojawiała ( świeciła zawsze przy pierwszym włożeniu). Pomogło tak jak u kolegi Lukaki przeczyszczenie wtyczki na alternatorze.

  10. #90
    Użytkownik Rowerzysta Avatar konstantyno110
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    159 1.9 16V (150KM) DFP+EGR ON
    Postów
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał mati4442 Zobacz post
    Witam. Mnie również dopadła świecąca kontrolka akumulatora, po regeneracji alternatora. Po kilkukrotnym włożeniu kluczyka już się nie pojawiała ( świeciła zawsze przy pierwszym włożeniu). Pomogło tak jak u kolegi Lukaki przeczyszczenie wtyczki na alternatorze.
    Ta wtyczka jest jakiś łatwo dostępna? Idzie z kanału to zrobić? Czasami też mi wyskoczy ikonka Aku sporadycznie ale denerwuje [emoji1751]

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Kontrolka akumulatora JTD
    Utworzone przez Załatwiacz w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 21-03-2016, 14:16
  2. Kontrolka Akumulatora JTD 16V
    Utworzone przez rychuslu89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-11-2014, 20:45
  3. [159] kontrolka akumulatora
    Utworzone przez gorky_11 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-07-2012, 15:12
  4. Kontrolka akumulatora
    Utworzone przez SEBEK w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-01-2011, 09:26
  5. kontrolka akumulatora...
    Utworzone przez ivka w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-11-2009, 21:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory