Zobacz wyniki ankiety: Jak sprawuje się Twoja skrzynia Q-tronic?

Głosujących
27. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Działa bezawaryjnie.

    23 85.19%
  • Pojawił się mały problem.

    3 11.11%
  • Pojawił się spory problem.

    1 3.70%
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: Skrzynia Q-tronic ankieta awaryjności

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kamilhex
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Słubice/Poznań
    Auto
    Alfa 159 SW TI 2.4 Qtronic 200KM
    Postów
    64

    Domyślnie Skrzynia Q-tronic ankieta awaryjności

    Witam
    Szykuję się do zakupu 159 ze skrzynią Q-tronic. Szukałem konkretnego tematu o tych skrzyniach i niestety nie znalazłem ani w googlach ani na tym forum. Są tylko poszczególne tematy, które nie dają całkowitego poglądu na funkcjonowanie w/w skrzyń. W dodatku ludzie opisują jedynie swoje problemy (a jak ich nie ma to nie zakładają tematów) i czytając nasze forum można wywnioskować, że są to awaryjne jednostki. Pomyślałem więc o tym, abyśmy wspólnie stworzyli małą bazę wiedzy na ten temat i aby użytkownicy automatów w naszych bellach opisali jak one się sprawują. Proponuję aby wypełnić prostą ankietę składającą się z trzech punktów do wyboru - skrzynia pracuje bezproblemowo / pojawił się drobny problem / pojawił się poważny problem (ewentualnie możecie podpowiedzieć jak zmodyfikować ankietę aby była bardziej miarodajna). W komentarzu można napisać jakie auto, który rocznik, jaki przebieg, w jakiś sposób była eksploatowana skrzynia, jak się sprawuje, dlaczego padła (jeśli padła), ewentualnie ile kosztowała naprawa. Myślę, że ten temat może mieć sens, o ile jest wielu użytkowników tych skrzyń na naszym forum. Każdy kto natrafi na ten temat w przyszłości może dowie się czegoś istotnego i nie będą pojawiały się kolejne podobne pytania. Jeśli uznacie, że to zły pomysł to temat do kosza.

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    Przebieg około 150 tyś:
    1. uszkodzenie sterownika, poszarpywanie przy delikatnej jeździe na biegach 5 i 6, poszarpywanie przy delikatnym przyspieszaniu i zmianie 2-3, 3-4 - wymiana sterownika (zanim wymieniono sterownik wymieniono olej co tylko pogłębiło problem),
    2. uszkodzony kosz C1 - uderzenie po włączeniu D - do naprawy.

    PS
    Sprawdź na forum opla bo tego chyba najwięcej jeździ.

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kambizes55
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    159 JTDm 16V SW Q-T Distinctive
    Postów
    204

    Domyślnie

    Cytat Napisał aro_1977 Zobacz post
    Przebieg około 150 tyś:
    1. uszkodzenie sterownika, poszarpywanie przy delikatnej jeździe na biegach 5 i 6, poszarpywanie przy delikatnym przyspieszaniu i zmianie 2-3, 3-4 - wymiana sterownika (zanim wymieniono sterownik wymieniono olej co tylko pogłębiło problem),
    2. uszkodzony kosz C1 - uderzenie po włączeniu D - do naprawy.

    PS
    Sprawdź na forum opla bo tego chyba najwięcej jeździ.
    Dlaczego wymiana oleju pogłębiła problem, ja słyszałem, że najpierw wymienić olej i zobaczyć czy się poprawi, bo często właśnie wymiana oleju poprawia pracę skrzyni - mylę się?

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    U mnie pogorszyło ale to może był zbieg okoliczności i tak sezon muszę zacząć od wymiany kosza C1.

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamilhex Zobacz post
    Witam
    Szykuję się do zakupu 159 ze skrzynią Q-tronic. Szukałem konkretnego tematu o tych skrzyniach i niestety nie znalazłem ani w googlach ani na tym forum. Są tylko poszczególne tematy, które nie dają całkowitego poglądu na funkcjonowanie w/w skrzyń. W dodatku ludzie opisują jedynie swoje problemy (a jak ich nie ma to nie zakładają tematów) i czytając nasze forum można wywnioskować, że są to awaryjne jednostki. Pomyślałem więc o tym, abyśmy wspólnie stworzyli małą bazę wiedzy na ten temat i aby użytkownicy automatów w naszych bellach opisali jak one się sprawują. Proponuję aby wypełnić prostą ankietę składającą się z trzech punktów do wyboru - skrzynia pracuje bezproblemowo / pojawił się drobny problem / pojawił się poważny problem (ewentualnie możecie podpowiedzieć jak zmodyfikować ankietę aby była bardziej miarodajna). W komentarzu można napisać jakie auto, który rocznik, jaki przebieg, w jakiś sposób była eksploatowana skrzynia, jak się sprawuje, dlaczego padła (jeśli padła), ewentualnie ile kosztowała naprawa. Myślę, że ten temat może mieć sens, o ile jest wielu użytkowników tych skrzyń na naszym forum. Każdy kto natrafi na ten temat w przyszłości może dowie się czegoś istotnego i nie będą pojawiały się kolejne podobne pytania. Jeśli uznacie, że to zły pomysł to temat do kosza.
    Powiem Ci, jaką ja mam serwisową statystykę napraw Q-Troniców. ZERO napraw.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kambizes55
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    159 JTDm 16V SW Q-T Distinctive
    Postów
    204

    Domyślnie

    To i ja coś napiszę, w innym wątku po przeczytaniu różnych przypadków awarii spanikowałem i stwierdziłem, że mój automat też już się rozlatuje i ma wszystkie objawy psującej się skrzyni, ale po ochłonięciu dziś zrobiłem 400 km dokładnie patrząc na to jak się mój automat zachowuje i z ulgą stwierdzam, że tylko panikowałem... nie mogę nic zarzucić mojemu q-tronicowi pewnie też dlatego, że z automatem to mój pierwszy samochód i jeżdżę nim dopiero trzeci miesiąc

    tak samo jest jak się czyta w internecie o objawach jakichś chorób, od razu wydaje się, że jesteśmy na wszystko chorzy...

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 159 Q-tronic SW JTDM 2008 była jest Lexus GS
    Postów
    216

    Domyślnie

    U mnie też zero problemów, odpukać. Przebieg ok 140 tkm, wymiana oleju dynamiczna przy 135 tkm. Podczas wymiany i podłączeniu komputera nie wykazało żadnych błędów.

  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar cousteau79
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    AR159 SW 1.9JTDm (blu marina :)
    Postów
    189

    Domyślnie

    moja 104k przebiegu, 1.9 JTDm 150KM i również zero problemów. polecam automat choc wolalbym zeby mozna bylo wczesniej wrzucic biegi 1-3 ale nie mam nic do zarzucenia ... i fantastyczna dluga 5 i jeszcze dluuuuzsza 6 ... dzieki temu przy 110-120km/h na 6 spoojnie schodzisz do 5.5L/setke ... przy spokojnej i plynnej jezdzie oczywiscie ... bo jak zaczynasz cisnac to wiadomo nie ma bata i rosnie srednie i chwilowe ...

    POLECAM! (poki co )

    EDIT : poza tym ciut w tym temacie tu :

    http://www.forum.alfaholicy.org/159_..._q_tronic.html
    Ostatnio edytowane przez cousteau79 ; 08-03-2013 o 13:45

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    wkrótce AR159
    Postów
    6

    Domyślnie

    Ja jestem zachwycony swoim Q-Tronicem. Jazda po zatloczonym miescie - super. Dlugie przebiegi na autostradzie z włączonym tempomatem - jeszcze lepiej. Jazda jest tak przyjemna ze w ogóle nie korzystam z sekwencyjnej zmiany przełożen. Polecam QTronica bo to naprawde świetna skrzynia.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar dex
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 1,9 JTDm 2007 q-tronic
    Postów
    32

    Domyślnie

    Panowie, wymiana sterownika to jakiej wysokosci koszty?

Podobne wątki

  1. [159] Jak Wam się sprawuje skrzynia Q-Tronic?
    Utworzone przez Matka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 201
    Ostatni post / autor: 26-09-2020, 09:38
  2. [159] Wymiana oleju - skrzynia Q-TRONIC 1.9 JTDm 150km
    Utworzone przez Dzalan w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-11-2014, 23:43
  3. [159] Sposób w jaki działa skrzynia q-tronic. Problem ?
    Utworzone przez Majkel2.4jtdm w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 13-12-2013, 13:55
  4. Porównanie silników i awaryjności
    Utworzone przez pauloace w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-10-2013, 06:54
  5. Obiegowa opinia o awaryjności alfy
    Utworzone przez abdenago w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 12-01-2011, 19:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory