Strona 1 z 25 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 243

Temat: metaliczny szum podczas jazdy (skrzynia biegów, klima)

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar FredzioPL
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Jędrzejów
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16v Q-Distinctive SW
    Postów
    136

    Domyślnie metaliczny szum podczas jazdy (skrzynia biegów, klima)

    Witajcie

    Od jakiegos czasu podczas jazdy wydobywa sie dosc slyszalny szum metaliczny. Dodam iz nie ma znaczenia czy jade na biegu czy na luzie szum jest nonstop. Probowalem zmieniac obciazenie krecac w lewo czy w praco ale szum jest ciagle.
    Teraz pytanie co to moze byc? Jakby konczyl sie wysprzeglik mialoby znaczenie wcisniecie sprzegla a tutaj bez znaczenia, jakby bylo lozysko w kole powinno zmieniac sie w zaleznosci od obciazenia kola a tutaj w sumie tez nie.

    Za pare dni mam urlop i zaprowadzam maszynke do mechaniora na przegla wymiane plynow olei i gornego lewego wahacza i moze przy okazji wyeliminowalby mi to. Nosze sie rowniez z zamiarem sprzedazy autka i zmiany na kombi i nie chce aby cos bylo z nim nie tak.

    Macie jakies pomysly?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Romek
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    117

    Domyślnie

    W swoim aucie mam podobny szum i także nie ma znaczenia czy jadę na luzie czy na biegu.Z tego co się orientowałem to łożyska skrzyni biegów tak hałasują,w swoim aucie zauważyłem,że kiedy jest zimno ,głównie w zimie szum ten jest głośniejszy.

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar FredzioPL
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Jędrzejów
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16v Q-Distinctive SW
    Postów
    136

    Domyślnie

    Oki ale lozysko w skrzyni tzw. wysprzeglik czy lozysko hydrauliczne, taka informacje dostalem, powinno przestac slyszec po wcisnieciu sprzegla. Chyba ze jest mowa o innym?

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar sickboy
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V Distinctive 2006r
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    FredzioPL sprawdź czy ten dźwięk zmienia częstotliwość jak poruszysz lewarkiem zmiany biegów. Rozpędź się do około 60km/h na 3 biegu i przechyl drążek do siebie w lewo, a potem od siebie w prawo. Zobaczysz jak zmienia się natężenie tego szumu.
    Ostatnio edytowane przez sickboy ; 28-05-2012 o 22:47

    Nero Provocatore - AR159
    Jedna mARka - Jeden Klub - Alfaholicy

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar FredzioPL
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Jędrzejów
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16v Q-Distinctive SW
    Postów
    136

    Domyślnie

    Na 3cim niestety nie dalo sie uslyszec ale na 5 i 6niestety juz tak. Okazalo sie ze przy poruszaniu lewarkiem w lewo i prawo zmienial sie ton szumow. W takim razie lozysko? Czy jest tylko jedno?
    http://allegro.pl/lozysko-wysprzegli...356817279.html

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał FredzioPL Zobacz post
    Na 3cim niestety nie dalo sie uslyszec ale na 5 i 6niestety juz tak. Okazalo sie ze przy poruszaniu lewarkiem w lewo i prawo zmienial sie ton szumow. W takim razie lozysko? Czy jest tylko jedno?
    http://allegro.pl/lozysko-wysprzegli...356817279.html
    u mnie jest to samo i się nie zmienia. Może po prostu TTTM?

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar sickboy
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V Distinctive 2006r
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Fredzio jeżeli ten szum powoduje zużyte łożysko wysprzęglika to była by to najtańsza opcja. Bo łożysko nie jest jeszcze takie drogie. Obawiam się że sprawa jest poważniejsza i problem tkwi gdzieś w skrzyni, a jeżeli tak to naprawa może być nieopłacalna i trzeba będzie skrzynię kiedyś wymienić. Byłem z tym już u 3 mechaników i żaden nie potrafił stwierdzić co może powodować ten szum. Proponowali mi wymianę bądź regenerację skrzyni ale bez gwarancji że ten szum zniknie.
    Problem był już poruszany na tym forum i innych i wiem że jest to dość często spotykana usterka. Oby okazało się że to tylko wysprzęglik.

    Nero Provocatore - AR159
    Jedna mARka - Jeden Klub - Alfaholicy

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar FredzioPL
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Jędrzejów
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16v Q-Distinctive SW
    Postów
    136

    Domyślnie

    Szkoda, bo w sumie nosze sie z zamiarem wymiany belli na mlodsza w kombi '09 i nie chcialbym aby cos bylo nie halo.
    Zaryzykuje i wymienie wysprzeglik zobaczymy co bedzie.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar R.Y.D.Z.U
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Brzeszcze / Wieliczka / Bieruń
    Auto
    MiTo - dzikie 78KM :)
    Postów
    945

    Domyślnie

    Moja wydaje podobne odgłosy na 5 i 6 biegu. Mechanik twierdzi że przyczyna tkwi w skrzyni, gdyż 5 i 6 bieg jest usytuowany w niefortunnym miejscu, gdzie smarowanie nie jest zbyt efektywne. Sugeruje jeździć póki nie będzie wyło bardziej. W zimie szum narasta. Ja na razie nie robię nic, poza pogłaśnianiem radio

  10. #10
    dareeq
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał FredzioPL Zobacz post
    Na 3cim niestety nie dalo sie uslyszec ale na 5 i 6niestety juz tak. Okazalo sie ze przy poruszaniu lewarkiem w lewo i prawo zmienial sie ton szumow. W takim razie lozysko? Czy jest tylko jedno?
    http://allegro.pl/lozysko-wysprzegli...356817279.html

    jeśli zmieniasz wysprzęglik to nie z tej firmy, znajomy kupił właśnie na tej aukcji, niby oryginał ale niestety tak nie jest ..
    ok 200-300 km od zmiany, podczas jazdy sprzęgło już nie odbiło i okazało się, że ten wysprzęglik jest wadliwy, nie trzymał płynu, zalał mu tarcze (koszty masakra),
    teraz założył chyba z LUK (569zł) i wszystko jest okey od dłuższego czasu ...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał R.Y.D.Z.U Zobacz post
    Moja wydaje podobne odgłosy na 5 i 6 biegu. Mechanik twierdzi że przyczyna tkwi w skrzyni, gdyż 5 i 6 bieg jest usytuowany w niefortunnym miejscu, gdzie smarowanie nie jest zbyt efektywne. Sugeruje jeździć póki nie będzie wyło bardziej. W zimie szum narasta. Ja na razie nie robię nic, poza pogłaśnianiem radio
    ten szum to łożyska do zmiany, nie jest to duży koszt (jedno łożysko ok. 200zł) tylko skrzynie wydzierać trzeba .. ale lepiej zrób wcześniej, bo później może zostać Ci tylko regeneracja (koszt 2000-2500zł)..

Podobne wątki

  1. [156] szum podczas jazdy powyzej 60km/h
    Utworzone przez marciniooo w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 22:02
  2. Szum podczas jazdy powyzej 60km/h
    Utworzone przez marciniooo w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 20:46
  3. [166] 2.5 v6 CF2 Skrzynia biegów - metaliczny szum
    Utworzone przez bussoholik w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-05-2014, 11:50
  4. [159] Huk / szum podczas jazdy 70 - 120 km/h
    Utworzone przez magil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 19-04-2014, 21:12
  5. Szum podczas jazdy
    Utworzone przez dawidek w dziale 147
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 09:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory