Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: Brera 3.2 / 1.8 / 1.7 którą wybrać

  1. #1
    nokimochi
    Gość

    Domyślnie Brera 3.2 / 1.8 / 1.7 którą wybrać

    Po krótkim przywitaniu http://www.forum.alfaholicy.org/tu_s...5543-ciao.html ,
    rozglądam się za Brerą mam kilka pytań głównie do użytkowników tego auta jaki silnik polecacie 3.2 czy 1.7/1.8 nie wiem jak to jest z tą pojemnością jedni piszą że to 1.7 drudzy że 1.8 a może to zupełnie dwa rożne silniki.
    Druga sprawa to awaryjność tego auta, na jakim poziomie (finansowym) kończy się wizyta u mechanika średnio oczywiście.
    Sprawa nr 3 czytałem że można dołożyć kompresor do silnika. Czy ktoś z was to robił jeżeli tak to jak to koszt i gdzie się trzeba udać (słyszałem że do UK ;P) .

    P.s
    Z góry odpowiem na pytania typu : Wiesz ile to pali? Tak wiem , Może diesel ? Nie dziękuje.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Cytat Napisał nokimochi Zobacz post
    1.7/1.8 nie wiem jak to jest z tą pojemnością jedni piszą że to 1.7 drudzy że 1.8 a może to zupełnie dwa rożne silniki.
    Ani 1.7, ani 1.8. To jest silnik 1750 I to chyba najlepszy wybór jeśli chodzi o Brerę.


  3. #3
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    1.7,1.8-to tak naprawde 1750
    3.2 najfajniejszy-260 koni ma moc,do tego Q4 i czego chciec wiecej
    Choc akurat dzis widzialem Brere 3.2 Q4 w serwisie,z wywalonym motorem -naciagniete lancuchy-koszt wymiany i tu prosze sobie usiasc-7000euroCo ciekawe Brera tylko 70.000km
    A tu taka mala przerobka...www.youtube.com/watch?v=emBAS8LxYu8

  4. #4
    nokimochi
    Gość

    Domyślnie

    Na alledrogo znalazłem w sumie dwie co by mnie interesowały :
    1750 - http://allegro.pl/show_item.php?item=2419223489
    1750 - http://allegro.pl/show_item.php?item=2415267609

    z 3.2 nic ciekawego nie ma na to że się pojawi małe szanse może szukać za granicą czegoś.

  5. #5
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    Pierwsza przewija sie na forum ,spojrz do dzialu nasze Belle-Brera Pafki

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Cytat Napisał nokimochi Zobacz post
    Na alledrogo znalazłem w sumie dwie co by mnie interesowały :
    1750 - http://allegro.pl/show_item.php?item=2419223489
    Jak pisze kolega wyżej to pewne auto, jednego z forumowiczów:
    http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ie_marzen.html


  7. #7
    nokimochi
    Gość

    Domyślnie

    Prześledziłem wątek, wszystko fajnie auto można powiedzieć pewne. Jednak szuka dalej 3.2 v6 poczekamy zobaczymy co przyniesie czas. Na zakup jestem przygotowany ale nie chce brać pierwszej lepszej czy kupie to dziś czy za miesiąc może dwa nie ma znaczenia traktuje ten samochód jako gadżet lub jak kto woli trzecie auto w rodzinie.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar YonasH
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Brerrrrra V6
    Postów
    1,201

    Domyślnie

    Duża awaria wersji V6 na pewno będzie bardziej kosztowna, niż w innych wersjach. Ale takie się zdarzają raz na sto lat W V6 padnie Ci dyfer za 5 klocków, w 2.4 turbina, albo wtryski od złego paliwa.
    Ja mam swoją od 2 lat, zrobiłem trochę ponad 20tys. km i póki co wydałem na nieplanowane naprawy około 2-3tys. zł. Wahacz, jakaś uszczelka różnicowego, zbiorniczek płynu do wspomagania i pompa. Padłą też maglownica krótko po kupnie, ale udało mi się zrobić to na gwarancji. Byłby dodatkowy koszt rzędu 1000-1500zł.
    Od ponad roku odzywa się u mnie koło dwu masowe. I co? I nic. Wychodzi na to, że wymienię je dopiero przy okazji wymiany sprzęgła, jak już się zużyje za rok, dwa, może trzy. (ps. do wymiany sprzęgła trzeba wyjąć silnik )
    Dźwięk, osiągi i trakcja są rewelacyjne!

    Wersja 1750 jest idealna, o ile ktoś ma w nosie brak dźwięku i odcinkę przy bodajże 5700obr.



    BURATINO - ten kompresor bajka!!! Mega modyfikacja! Wysłałem zapytanie o cenę

    ...brzmienie V6 - bezcenne!

  9. #9
    nokimochi
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał YonasH Zobacz post
    Duża awaria wersji V6 na pewno będzie bardziej kosztowna, niż w innych wersjach. Ale takie się zdarzają raz na sto lat W V6 padnie Ci dyfer za 5 klocków, w 2.4 turbina, albo wtryski od złego paliwa.
    Ja mam swoją od 2 lat, zrobiłem trochę ponad 20tys. km i póki co wydałem na nieplanowane naprawy około 2-3tys. zł. Wahacz, jakaś uszczelka różnicowego, zbiorniczek płynu do wspomagania i pompa. Padłą też maglownica krótko po kupnie, ale udało mi się zrobić to na gwarancji. Byłby dodatkowy koszt rzędu 1000-1500zł.
    Od ponad roku odzywa się u mnie koło dwu masowe. I co? I nic. Wychodzi na to, że wymienię je dopiero przy okazji wymiany sprzęgła, jak już się zużyje za rok, dwa, może trzy. (ps. do wymiany sprzęgła trzeba wyjąć silnik )
    Dźwięk, osiągi i trakcja są rewelacyjne!

    Wersja 1750 jest idealna, o ile ktoś ma w nosie brak dźwięku i odcinkę przy bodajże 5700obr.



    BURATINO - ten kompresor bajka!!! Mega modyfikacja! Wysłałem zapytanie o cenę
    Jak będziesz miał odpowiedź na temat ceny modyfikacji podziel się. Szukam szukam ... 3.2

    - - - Updated - - -

    http://allegro.pl/show_item.php?item=2429208432
    to jeszcze jest warte uwagi tylko cena/rocznik/przebieg średnio to wygląda
    @ - jeszcze raz spojrzałem na fotki i nie zauważyłem tych dwóch ostatnich / rozbiciuchy nie są godne uwagi
    Ostatnio edytowane przez nokimochi ; 20-06-2012 o 13:55

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar YonasH
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Brerrrrra V6
    Postów
    1,201

    Domyślnie

    Cytat Napisał nokimochi Zobacz post
    Jak będziesz miał odpowiedź na temat ceny modyfikacji podziel się.
    Hello,
    the complete engine build with kompressor costs 12.000.- Euro
    The suspension is about 1.200.- Euro.
    Modified brakes are available from 1800.- to 3.500.- Euro
    We need the car 4 weeks to do the modification.


    Chyba podziękuję

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał nokimochi Zobacz post
    http://allegro.pl/show_item.php?item=2429208432
    to jeszcze jest warte uwagi tylko cena/rocznik/przebieg średnio to wygląda
    @ - jeszcze raz spojrzałem na fotki i nie zauważyłem tych dwóch ostatnich / rozbiciuchy nie są godne uwagi
    "Rozbiciuch"? Przecież to drobna stłuczka. Pewnie moja była bardziej "rozbita" i o tym oficjalnie nie wiem i nigdy się nie dowiem. Ja bym ją sprawdził w dobrym ASO (polecam Twardowskiego w Warszawie; po drodze będzie można przetestować jak się prowadzi przy prędkościach 150-200 na A2).
    Jedyne co mnie zastanawia to niska cena.

    ...brzmienie V6 - bezcenne!

Podobne wątki

  1. 147 - Którą wybrać?
    Utworzone przez Polini w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-08-2014, 08:38
  2. 2.2 JTS vs 1.9 JTDM - którą Alfę wybrać?
    Utworzone przez geekboy68k w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-07-2012, 08:28
  3. którą wybrać 156 czy 147?
    Utworzone przez matti090 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-03-2008, 22:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory