Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: "Have engine checked" i nie ma jazdy...

  1. #1
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie "Have engine checked" i nie ma jazdy...

    Witam Szanownych Forumowiczów,

    Od kilkunastu dni jestem zadowolonym posiadaczem Alfy Romeo 159, 1.9 16V JTDm, 2007. Lecz dziś pojawił mi się ten oto problem, wg FES:

    P0202 - Wtryskiwacz 2 | BRAK SYGNAŁU
    P0203 - Wtryskiwacz cylinder 3 | BRAK SYGNAŁU

    SZCZEGÓŁY BŁĘDU:
    Obroty silnika: 2093
    Dawka paliwa: 34,2
    Pozycja pedału przyspieszenia: 35%

    Powodem tego błędu jest fakt, że ECU nie odebrało sygnału z czujnika. Błąd obecnie nie jest aktywny, ale został zapisany w pamięci. Skasuj błędy i obserwuj czy nie powrócą. Kontrolka na desce została włączona przez ten błąd.
    Poprzedzony komunikatem "have engine checked". Dalsza jazda niemożliwa, nawet po ponownym uruchomieniu zapłon na krótką chwilę uruchomił silnik, po czym ten gasł. Skasowanie błędu nic nie dało (drugi raz nie podpinałem już kompa, zapewne błąd wystąpił ponownie). Po zakupie przejechałem autkiem prawie 2 tys. km bez żadnego problemu. Przed zakupem spędziłem z nim na stacji kontroli prawie 2 godz, mechanik po podpięciu komputera stwierdził, że nic niepokojącego nie widzi. Jako, że auto w tamtym roku sprowadzone z Włoch mam podręcznik do auta - po włosku. Teraz na pewno zaopatrzę się w polski. Przebieg nieduży, 117 tys. Niby oryginalny, ale w 100% nie jest potwierdzony.

    Czy któryś z doświadczonych Kolegów jest mi w stanie rozpracować ten komunikat? Czy oznacza on wprost konieczność wymiany wadliwego wtrysku, czy może jest szansa uratowania auta w mniej kosztowny sposób? Nie chciałbym od razu prowadzić auta do serwisu, lecz w przypadku poważniejszej usterki nie zdecyduję włożyć własnych rąk pod maskę

    Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odpowiedzi,
    Maciek

  2. #2
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    P0202 - Wtryskiwacz 2 | BRAK SYGNAŁU
    P0203 - Wtryskiwacz cylinder 3 | BRAK SYGNAŁU
    Rozpocznij grzebanko od prozaicznej czynnosci jaka bedzie sprawdzenie wtyczek przy wtryskach,potrafia stracic przejscie.Wystarczy chwilowa przerwa i juz masz CHECK ENGINE.Porozginaj te piny,potrafia sie poluzowac.
    Po czym znow skasuj blad i zobacz coz bedzie dalej.

    - - - Updated - - -

    Nadto dobrze byloby abys przyjrzal sie dokladnie tej wiazce kabli ktora idzie do wtryskow.Potrafi sie przecierac od rurek klimatyzacji,badz od tego ozdobnego dekla

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Przewody sprawdzone. Z grubszych spraw, przeczyszczone i sprawdzone zostały wtryskiwacze (Examiner krzyknął to samo co FES). Wynik - bdb.

    Mechanik stwierdził więc, że może to być centralka sterująca wtryskiwaczami (tak to się fachowo nazywa?). Dowiedziałem się, że auto miało już raz naprawianą centralkę, jeszcze na gwarancji we Włoszech. Miał ktoś kiedyś z tym problem? Naprawa ma wynieść max 300 pln. Opłaca się to naprawiać czy lepiej dla świętego spokoju kupić nową?

    http://allegro.pl/komputer-sterownik...518405476.html

    A co oznacza opis w aukcji "Komputer rozkodowany" ?
    Ostatnio edytowane przez magil ; 05-08-2012 o 19:37

  4. #4
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    Pewnie moze chodzic o immobilaizer,w przeciwnym wypadku mymiana komputera na niewiele by sie zdala

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    A jak jest z wymianą sterownika? Rozumiem, że trzeba do nowego wgrać kod swojego identyfikatora i po krzyku?

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Przewody sprawdzone. Z grubszych spraw, przeczyszczone i sprawdzone zostały wtryskiwacze (Examiner krzyknął to samo co FES). Wynik - bdb.

    Mechanik stwierdził więc, że może to być centralka sterująca wtryskiwaczami (tak to się fachowo nazywa?). Dowiedziałem się, że auto miało już raz naprawianą centralkę, jeszcze na gwarancji we Włoszech. Miał ktoś kiedyś z tym problem? Naprawa ma wynieść max 300 pln. Opłaca się to naprawiać czy lepiej dla świętego spokoju kupić nową?
    Nie rzucaj się na zakup centralki, zanim
    - nie sprawdzisz dokładnie wtyczek, które wchodzą we wtryski - czasem rozchylają się tam blaszki i przestają łapać kontakt z wtryskiwaczem
    - nie wymienisz kabelków we wiązce
    Jeszcze nie miałem padniętej centralki w 159, za to problemy z kablami były - dlatego oszczędź sobie wydatków i zacznij od najprostszych rzeczy.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Przewody sprawdzone, cała wiązka była zamieniana z innym autem. Centralka wróciła pierwszy raz z naprawy. W efekcie auto odpaliło kilka razy, silnik pracował na biegu jałowym 5-10 min, po czym gasł. W chwili obecnej centralka została ponownie wysłana do serwisu, z reklamacją.

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Czy jest możliwość zmiany kolejności podłączenia wtryskiwaczy do centralki tak żeby układ mógł pracować poprawnie?

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Czy jest możliwość zmiany kolejności podłączenia wtryskiwaczy do centralki tak żeby układ mógł pracować poprawnie?
    nie ma szans, ewentualnie możesz zamienić miejscami wtryski. Cały czas na tych samych wywala błąd?

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Tak, dlatego szukam jakiegoś sposobu, żeby sprawdzić, czy to na pewno wina centralki. (serwisowi, po pierwszej niby-naprawie przestaje ufać).

    Jeśli spróbowałbym wsadzić do swojej Alfusi cudzą centralkę to i tak immobiliser zablokuje start silnika?

    Na początku chciałem tego uniknąć, ale teraz jestem coraz bardziej zdeterminowany na wizytę w ASO. Pojutrze minie 2 tygodnie jak moja śliczna stoi sparaliżowana ;]

Podobne wątki

  1. [159] Alfa 159 1.9 16V Brak mocy, problem z turbobarem, "have engine checked"
    Utworzone przez Pikarashi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 27-01-2016, 13:08
  2. [159] Pomarańczowa kontrolka silnika i " have engine checked " -
    Utworzone przez bubel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 24-01-2015, 19:23
  3. [MiTo] Change Engine Oil - problem z wyzerowaniem "poziomu degradacji oleju"
    Utworzone przez ziachu w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-01-2012, 12:32
  4. [159] komunikat "Have engine checked"
    Utworzone przez raar2 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 22-12-2011, 14:14
  5. "Engine presure low, no prceder switch off engine "
    Utworzone przez kris25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-12-2011, 00:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory