Strona 16 z 19 PierwszyPierwszy ... 678910111213141516171819 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 181

Temat: mechanizm podnoszenia szyby

  1. #151
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MatiMatteo
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Konin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    677

    Domyślnie

    Odgrzewam temat, po demontażu tapicerki, szyba opuszcza się ale nie podnosi do końca. Zostaje szczelina 2 cm, można ręką ruszać szybę. Co jest uszkodzone, jak naprawić?

  2. #152
    Użytkownik Świeżak Avatar thomas.
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159, 1.9 JTDm 150KM 2006 r.
    Postów
    31

    Domyślnie

    To i ja spróbuję odkopać temat.
    Jestem zmuszony kupić podnośnik szyby lewy tył i pytanie, zamiennik której firmy warto zakupić? Mechanizm jakiej firmy montowany był fabrycznie?
    Znalazłem na jednej ze stron takie podnośniki:
    1. https://www.iparts.pl/czesc/podnosni...01.html#100751
    2. https://www.iparts.pl/czesc/podnosni...67.html#100751
    Ten sam producent, to samo przeznaczenie jednak cena znacząco inna, ktoś wie jaka jest różnica w tych dwóch mechanizmach?
    Będę wdzięczny za pomoc

  3. #153
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16v SW 2006r
    Postów
    197

    Domyślnie

    Cześć. Ja wymieniałem przód, i z własnego doświadczenia wiem, choć może z tyłem jest inaczej, że wymieniać tylko na oryginalny.
    Najpierw wymieniłem na nowy zamiennik i po 2 dniach wywaliłem zamiennik i wsadziłem używany oryginał. Na zamienniku szyba latała przy zamykaniu drzwi i był głuchy odgłos. Samo działanie też było dalekie od ideału. Jak szyba opuszczona była do samego dołu to linki dziwnie się układały i za każdym razem brudziły szybę Nie polecam zamienników na pewno jeśli chodzi o przód. Jeśli miałbym wymieniać tył, to też bym już nie zaryzykował z zamiennikiem. Pozdrawiam

  4. #154
    Użytkownik Świeżak Avatar thomas.
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159, 1.9 JTDm 150KM 2006 r.
    Postów
    31

    Domyślnie

    A orientujesz się czy nowe oryginalne są gdzieś dostępne lub jaka firma je produkuje? Czy w grę wchodzi tylko używany? Z używanymi niestety jest też ten problem, że nigdy nie wiadomo ile jeszcze popracuje :/

  5. #155
    Użytkownik Świeżak Avatar thrillco
    Dołączył
    08 2018
    Mieszka w
    Łaziska Górne
    Auto
    AR 159 1.8 MPI
    Postów
    54

    Domyślnie

    własnie mam rozebrane drzwi tylne lewe - urwane zaczepy i zniszczone linki. prawdopodobnie oryginalny mechanizm - producent to firma Intier - produkcji polskiej.

  6. #156
    Użytkownik Świeżak Avatar dantom147
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    53

    Domyślnie

    Witam, ja wymieniałem mechanizm szyby tylny lewy z firmy SKV cena 99 zł działa już miesiąc (sklep iparts)

  7. #157
    Użytkownik Świeżak Avatar thomas.
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159, 1.9 JTDm 150KM 2006 r.
    Postów
    31

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi. Miesiąc to niestety trochę mało żeby ocenić do końca jakość, ale dobrze wiedzieć. A szyba przy tym mechanizmie domyka się do samego końca? U mnie w poprzednim zamienniku nie dochodziła do końca, brakowało gdzieś 3 mm, nie było słychać takiego charakterystycznego dźwięku domykania.
    A jesteście może w stanie stwierdzić czym różnią się dwa podane przeze mnie mechanizmy:
    1. https://www.iparts.pl/czesc/podnosni...01.html#100751
    2. https://www.iparts.pl/czesc/podnosni...67.html#100751
    Ten sam producent, to samo przeznaczenie jednak cena znacząco inna

  8. #158
    Użytkownik Świeżak Avatar kamilos95
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti 2.0
    Postów
    134

    Domyślnie

    Ja wymieniłem ostatnio u siebie lewy tył, kupiłem firmy fast. Bardzo ładnie wyglądał jak org. Ale czas pokaże ile pochodzi, jak narazie wszystko w jak najlepszym porządku.
    Pozdrawiam.

  9. #159
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 8v
    Postów
    136

    Domyślnie

    Rzeczywiście coś jest na rzeczy z tymi mechanizmami. Kupiłem samochód z zepsutym tylnym lewym, jeździłem tak o zgrozo 5 miesięcy [emoji3] Wczoraj za to chcąc podnieść prawa tylna szybę usłyszałem ogromny hałas. Myślałem, że linka strzeliła ale jednak spadła z mocowania na slizgu. Dla świętego spokoju zamówiony zamiennik bo slizg niestety polamalem, a i same linki jakoś nie wyglądały świeżo.

    Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

  10. #160
    Użytkownik Świeżak Avatar dantom147
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał thomas. Zobacz post
    Dzięki za odpowiedzi. Miesiąc to niestety trochę mało żeby ocenić do końca jakość, ale dobrze wiedzieć. A szyba przy tym mechanizmie domyka się do samego końca? U mnie w poprzednim zamienniku nie dochodziła do końca, brakowało gdzieś 3 mm, nie było słychać takiego charakterystycznego dźwięku domykania.
    A jesteście może w stanie stwierdzić czym różnią się dwa podane przeze mnie mechanizmy:
    1. https://www.iparts.pl/czesc/podnosni...01.html#100751
    2. https://www.iparts.pl/czesc/podnosni...67.html#100751
    Ten sam producent, to samo przeznaczenie jednak cena znacząco inna
    szyba domyka się do końca, różnicę trudno stwierdzić pomiędzy tymi dwoma może chodzi o to że w jednym jest metalowa osłona tam gdzie zwija się linka a w drugiej plastikowa.Dla mnie ta droższa jest bardziej podobna do oryginału lecz po co przepłacać jak pasuje ta z firmy SKV którą ja kupiłem

Podobne wątki

  1. [159] Mechanizm elektrycznego podnoszenia tylnej szyby ...
    Utworzone przez cyborg w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 02-09-2017, 08:58
  2. Mechanizm podnoszenia szyby - pomocy!!!
    Utworzone przez Alfica w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 15-03-2016, 07:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory