Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Jak zdemontować antenę(stopkę)z dachu

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Wadowice
    Auto
    Była156 TS 1999,była147jtdm 150KM 2005,159 TiQ4 2010 159 ti 2,4 Q4 201
    Postów
    162

    Domyślnie Jak zdemontować antenę(stopkę)z dachu

    Witam.
    Stało się !! Drzwi garażowe zaatakowaly(wg zeznań Żony) dach Alfy i przy okazji uszkodziły antenę.Wie Ktoś jak zabrać się do demontażu stopki anteny ,żeby nie spowodować kolejnych uszkodzeń.Za podpowiedż będe wdzięczny.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar CodeMaker
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1,9 JTS
    Postów
    1,259

    Domyślnie

    Nie obejdzie się bez zdjęcia podsufitki...

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Bachus
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    TJE
    Auto
    AR 159 1.9 16v
    Postów
    45

    Domyślnie

    Nie trzeba ściągać całej podsufitki. Na jej końcu (od strony bagażnika) delikatnie opuść ja na dól( w jednym miejscu bądź dwóch puści klej i chyba dwa kołki). Podeprzyj czymś tak żeby klucz podszedł (najlepszy do tego wygięty oczkowy) odkręcisz jedną nakrętkę i antenę będzie można zdjąć z dachu.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    SBL
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 16V
    Postów
    26

    Domyślnie

    w SW jest tak ze musisz wypiąć osłonę przed podsufitką. Jest ona na kołkach. Potem odkręcić po jednej śrubce na strone z osłony słupków i można je odchylić, bo pod nimi chyba są kołki od podsufitki. Wyciągasz chyba z 4 albo 6 kołków które trzymają podsufitkę i możesz ja odchylić. Miejsca dużo nie ma więc chyba lepiej jeszcze jest odkręcic lampkę i rączki nad drzwiami żeby było wiecej miejsca. A antena chyba jest na dwóch nakrętkach.

    A ja mam pytanie czy antena ma jakiś wzmacniacz gdzieś na kablu, czy może do masy czy czegoś jest podłączona?? Bo od dłużeszego czasu mi źle radio odbiera. A wcześniej nie miałem z tym problemów bo nawet w mieście super odbierało. A teraz porazka. Jak wyciągnąłem radio i włożyłem gwoździa to lepiej odbierało niz na antenie

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Wadowice
    Auto
    Była156 TS 1999,była147jtdm 150KM 2005,159 TiQ4 2010 159 ti 2,4 Q4 201
    Postów
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasz er Zobacz post
    w SW jest tak ze musisz wypiąć osłonę przed podsufitką.
    Na szczęście jest to sedan,ale kolega Bachus pisze o jakimś kleju-wiecie o nim (kleju) coś więcej?

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Bachus
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    TJE
    Auto
    AR 159 1.9 16v
    Postów
    45

    Domyślnie

    Niestety jest to sedan w kombi byłoby Ci lepiej dojść ze wzg na otwierana klapę. Tu czeka Cie trochę gimnastyki. Tam na końcu tak jak napisałem podsufitka trzyma się na kołkach i w jednym bądź dwóch miejscach jest podklejona klejem do dachu. Możesz go swobodnie oderwać (jest to mały punkt) później skleisz to delikatnie. Ja odchylałem podsufitkę od dachu na szerokość paczki papierosów i już dało się podejść kluczem. Dalej się bałem ze względu na możliwe odkształcenia w podsufitce

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał tomasz er Zobacz post
    w SW jest tak ze musisz wypiąć osłonę przed podsufitką. Jest ona na kołkach. Potem odkręcić po jednej śrubce na strone z osłony słupków i można je odchylić, bo pod nimi chyba są kołki od podsufitki. Wyciągasz chyba z 4 albo 6 kołków które trzymają podsufitkę i możesz ja odchylić. Miejsca dużo nie ma więc chyba lepiej jeszcze jest odkręcic lampkę i rączki nad drzwiami żeby było wiecej miejsca. A antena chyba jest na dwóch nakrętkach.

    A ja mam pytanie czy antena ma jakiś wzmacniacz gdzieś na kablu, czy może do masy czy czegoś jest podłączona?? Bo od dłużeszego czasu mi źle radio odbiera. A wcześniej nie miałem z tym problemów bo nawet w mieście super odbierało. A teraz porazka. Jak wyciągnąłem radio i włożyłem gwoździa to lepiej odbierało niz na antenie

    Możliwe, że padła płytka zamontowana w tej w/w stopce do której jest przykręcony bat anteny. Niestety w ASO nie występuje sama i tak jak do mnie z antena gps i tel koszt coś kolo 360 PLN
    Ostatnio edytowane przez Bachus ; 20-08-2012 o 21:42

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    podkarpackie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDm
    Postów
    335

    Domyślnie

    Witam,
    Podepnę się pod temat.
    W mojej SW rozebrałem tą zaślepkę i odchyliłem podsufitkę (zaślepka na 4 bolcach z czego 2 miałem urwane i były na kleju elastycznym, a podsufitkę trzymały plastikowe kołki - nie wiem czy się ponownie nadadzą). Miejsca nie ma za wiele. Na pewno nie wejdzie zwykły płaski klucz bo mocowanie anteny jest schowana wyżej (patrząc do góry nogami jest w dołku ) niż płaszczyzna dachu. Stąd konieczność zastosowania klucza wygiętego. Czy ktoś może podać średnicę klucza bo muszę takowy zakupić a nie udało mi się zmierzyć. Proszę również o rady bo nie chce niczego uszkodzić przy odkręcaniu. Z tego co wyczułem jest to jedna nakrętka dość płaska.
    Ciekawe co będzie po odkręceniu anteny. Muszę ponoć ominąć wzmacniacz i przylutować przewód bezpośrednio do anteny bo wzmacniacz prawdopodobnie padł.
    Pozdrawiam!

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,211

    Domyślnie

    22 klucz

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yarek Zobacz post
    22 klucz
    no to żeś pojechal

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cubus00 Zobacz post
    no to żeś pojechal
    Ale, że co?
    Pytał o rozmiar. Niektórzy kluczem, inni nasadkę. Rzeczywiście kijowe dojście. Próbowałem i tym i tym. I stoję w miejscu...
    Muszę lusterkiem podejrzeć. jasio79 pisał o nasadce 22, a bodaj Czarny , że robi to kluczem.
    Pisałem "na gorąco". Chodziło mi o rozmiar. I wpisałem 22 a jest minimalna ilość znaków w poście, więc...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 28-12-2017, 23:12
  2. Wysuwaną antenę do GTV'ki :)
    Utworzone przez Barus91 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-04-2012, 06:44
  3. Jak zdemontować gumowe listwy/przetłoczenia na dachu
    Utworzone przez vanquisz w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-09-2011, 20:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory