Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: przeładowanie/niedoładowanie turbo 159 1.9

  1. #11
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jedrek1980
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski
    Auto
    Alfa Romeo 159 Bella
    Postów
    381

    Domyślnie

    To ja troszkę inne pytanie mam.Mianowicie(nie zawsze)jadąc spokojnie doładowanie na wskaźniku dochodzi prawie na maxa i w pewnym momencie jest szrpnięcie wskazówka powiedzmy spada na 0,8 bara.A tak z ciekawości jakie macie doładowanie przy 160-180 km/h (chodzi o wskaźnik)
    BYŁ LEON by COMPSPORT
    JEST ALFA 159 SW by TUNE-UP

  2. #12
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    AR 159 1.9 120
    Postów
    120

    Domyślnie

    Cos masz ze zmienna geometria. Najprawdopodobniej turbo do czyszczenia

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    3

    Domyślnie

    Witam Jędrek,
    Mam identyczne objawy przeładowania jak w twoim samochodzie i i to w nowej turbinie. Czy może dowiedziałeś się co jest przyczyną przeładowań

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar kowal78
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    100lica
    Auto
    AR 159 Q-tronic 2009
    Postów
    1,329

    Domyślnie

    W nowej czy po regeneracji?

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    3

    Domyślnie Przeładowanie

    W fabrycznie nowej założonej miesiąc temu i przetestowanej na hamowni, wszystko było OK (wykres idealny) i po przejechaniu 4 tys km kiedy byłem znowu na hamowni okazało się że turbo zaczyna przeładowywać. Dodam że stara turbina była wymieniona z tego samego powodu. Dokładnie wygląda to tak, jadąc na 4, 5 biegu dociskając pedał gazu do końca wskazówka wędruje trochę ponad 1,4 i gwałtownie spada do 1 czasami 0,8 po czym znowu wędruje w górę i jest już normalnie. Po odebraniu samochodu z nową turbiną wskazówka wędrowała do 1,4 tam się zatrzymywała i stopniowo powoli spadała i wędrowała w górę (prawidłowa praca). Nie wywala żadnych błędów.
    Jeśli ktoś ma jakieś rady co może szwankować, albo zna przyczynę ponownego psucia się turbiny to proszę o radę lub kontakt tel 509829497.
    Ostatnio edytowane przez Robert22 ; 16-08-2016 o 21:55 Powód: Przeładowanie turbiny

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Moyset
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Lutcza, między Rzeszowem a Sanokiem
    Auto
    AR 155 2.0 TS 8V, AR Mito 1.4 TB 120KM
    Postów
    460

    Domyślnie

    W sprawie dowolnej średnicy wężyków idących do i z zaworu VGT, takiej byleby siedziały i co dasz to będzie dobre..., pozwolę się wypowiedzieć. Nie jest obojętne co damy, overboost działa na zasadzie przekładni hydraulicznej. U mnie jest tak że wężyk wchodzący do zaworu ma ok 4 mm wewnątrz a ten wychodzący 5 mm. Siedzą w aucie od nowości i co dziwne są w doskonałym stanie. Overboosta zawsze warto przeczyścić, to taka robota do piwa jak ktoś lubi. Ja swój wyczyściłem ot tak, bez powodu, a wrażenia podczas jazdy zupełnie inne, lepiej się jedzie teraz. Nadmienię, że w zaworze tragedii nie było. Klejone podobno ogarnął kolega Sedici, tak w którymś wątku wyczytałem.
    Ostatnio edytowane przez Moyset ; 16-08-2016 o 20:30

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    159 Sportwagon, 1.9JTDm, 110KW
    Postów
    1

    Domyślnie

    Hej,

    To ja dorzuce kilka informacji od siebie a propos przeładowującej turbiny.
    Trochę to trwało, zanim udało się znaleźć przyczynę, dlaczego na turbinie pojawiało się zbyt wysokie ciśnienie.
    Objawiało to się tym, że komputer sypał błędami a w przypadkach ekstremalnych zapalał kontrolkę silnika i przełączał się w tryb awaryjny.
    Na początku była regeneracja turbiny, bo do przeładowywania dochodziła też wysoka temperatura przy wysokich obrotach silnika na wyższych biegach. To udało się wyeliminować po regeneracji. Jednak przeładowanie nadal występowało.
    Panowie specjalizujący się w turbinach szukali dalej przyczyny w turbinie, co później okazało się błędem. W między czasie "stępili" turbinę przesuwając zakres pracy jej geometrii. W sumie wtedy nie było przeładowania, natomiast pojawiła się turbodziura do około 2,5k obrotów. W sumie słabo, ale bez zapalającej się kontrolki
    Po jakims czasie stwierdziłem, że z taką turbodziurą nie ma co jeździć i wróciłem do pierwotnych ustawień. Oczywiście przeładowania wróciły.
    Auto trafiło do innego specjalisty i ten okazał się warty słowa "specjalista". Najpierw podmiana overboost'a i auto jakby lepiej zaczełó reagować na pedła gazu. może to jakieś placebo, ale może rzeczywiście coś się zmieniło. Jednak zbyt wysokie ciśnienie na turbinie nadal się pojawiało. Sprawdzone zostały wszystkie wężyki i to nie było przyczyną. Podmieniono na koniec czujnik ciśnienia w turbinie. I okazało się, że to było przyczyną - turbina wcale nie przeładowywała, tylko czujnik przekłamywał Czujnik popsuł sie na tyle nieciekawie, że coś tam podawał, ale jednak z błędem.
    Teraz po wymianie czujnika auto śmiga, kontrolka się nie zapala, a ja zapomniałem o przeładowania na turbinie.

    Alfa 159, 1.9jtdm, zmapowana do 195KM.

    pozdrawiam!

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Między Brzeskiem a Nowym Sączem
    Auto
    159 SW TI 1,9 JTDM 16v @180 KM
    Postów
    41

    Domyślnie

    Hello,
    przytrafił mi się błąd przeładowania turbiny przy jakimś gwałtownym przyspieszaniu w 1.9 Jtdm 16v z 2008 roku z wyłączonym i zaślepionym EGR. Wymieniłem wężyki podciśnieniowe i przeczyściłem filterek overboosta - samego zaworku nie czyściłem bo jest klejony a nie znalazłem nigdzie info czy ktoś rozbierał te klejone i czyścił.
    Po tych zabiegach nic się nie zmieniło, auto jeździ dalej tak samo. Zrobiłem krótki log na 3 biegu i mam teraz dylemat bo coś nie jest tak z przepływomierzem i z geometrią.
    Może ktoś mi podpowiedzieć gdzie szukać problemu. A może padł przepływomierz i overboost ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	log.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	77.7 KB
ID:	232604

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Między Brzeskiem a Nowym Sączem
    Auto
    159 SW TI 1,9 JTDM 16v @180 KM
    Postów
    41

    Domyślnie

    Po podmianie na używany overboost od kolegi trochę się tu wszystko poprawiło ale dalej nie jest idealnie - czy ciśnienie oczekiwane i zmierzone od samego dołu czyli od ok 1500rpm powinno być takie same czy może to tak wyglądać jak u mnie teraz ? Dalej też nie jest idealnie z masą powietrza ale ciut lepiej. Takie wyniki mogą wskazywać na uszkodzony przepływomierz czy może na nieszczelność ? Log na 4 biegu. EGR Zaślepiony i wyłączony.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	111.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	213.6 KB
ID:	232824

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar Conda
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    ALFA ROMEO 159 2.4 JTDM Q4 SW 252KM 531Nm
    Postów
    67

    Domyślnie

    Witam.
    Mam problem z turbiną , a mianowicie wydaje mi się ze przeładowuje .Jakiś czas temu miałem wymieniany cały środek turbiny tzw. "koras". Po odbiorze od mechanika auto nie miało mocy wiec dawaj z powrotem do majstra podziałał coś ze śrubą od sterowania kierownic zmiennej geometrii było lepiej ale nie to co wcześniej .Ale ok miałem już dość jego tłumaczeń wiec odpuściłem. Jezdziłem tak jakiś czas ale nie dawało mi to spokoju i postanowiłem sam dojść do sedna sprawy. Okazało się ze w rezonatorze powietrza była dziura wielkości złotówki . Pewnie mechanik się oparł o rezonator i oderwało się mocowanie puchy co poskutkowało powstaniem tejże nieszczelności. Moje pytanie jest następujące.Czy po usunięciu tej nieszczelności turbina może pompować za dużo powietrza przez co następuje przeładowanie a w konsekwencji tego brak przyspieszenia??

Podobne wątki

  1. Alfa 156 1,9 jtd 110 KW przeładowanie turbo na 4 biegu 2005
    Utworzone przez artur200 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-02-2015, 11:27
  2. Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 02-07-2013, 07:29
  3. Niedoładowanie na niskich obrotach 1.9 JTD 150km
    Utworzone przez arquadiusy w dziale 147
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 22-05-2013, 08:28
  4. JTD, logi - turbo. Niedoładowanie?
    Utworzone przez kML w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-07-2012, 22:22
  5. JTD 16V niedoładowanie przy stabilnej jeździe
    Utworzone przez lukas.elk w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-07-2012, 17:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory