Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: przeładowanie/niedoładowanie turbo 159 1.9

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    457

    Domyślnie przeładowanie/niedoładowanie turbo 159 1.9

    Witam, ostatnio mam troche problemów z moją alfą:/ a mianowicie po wizycie w myjni auto nagłe zamuliło a silnik szarpał.
    Mysłałem ze moze woda dostała sie do filtra, ale co się pózniej okazało jednak nie. Nastepnego dnia również strasznie mulił
    (Wizyta na torze Tychy podczas zlotu ) do tego stopnia ze cięzko było sie nim poruszac-komp. nie pokazywał zadnych błędów
    nastepnie za kilka dni było już lepiej ale odczuwałem szarpanie silnika.
    wkońcu stało sie zapaliła sie kontrolka silnika auto przeszło w tryb awaryjny. Na serwisie wykasowali błąd-przeładowanie Turbo
    auto jest chipoane w v-tech Kraków na 180km. dzwoniłem do nich ale oni twierdzą ze to jakas awaria silnika:/
    egr mam sprawny i czysty,przepływka też, zastanawiam sie moze to czujnik turbiny albo overboost??
    miał ktos podobny problem???

  2. #2
    criss
    Gość

    Domyślnie

    albo też zacinające sie kierownice w turbinie

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał criss Zobacz post
    albo też zacinające sie kierownice w turbinie
    To samo pomyślałem.
    Zacznij od sprawdzenia turbiny.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar zientek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    głogów
    Auto
    159 19jtdm 150 KM Qtronic 2008 sportwagon
    Postów
    136

    Domyślnie

    podlacze sie pod temat, jak sprawdzic te kierownice??

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    457

    Domyślnie

    jutro wykręce overboost i spróbuje wyczyscic mam nadzije ze jest rozbieralny :/
    dam znac jak poszło

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar ernest159
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    były 156 FL 1.9 JTD, 159 1.9 JTDm ,159 2.4 JTDm,159 2.4 210 Ti
    Postów
    504

    Domyślnie

    najpierw zobacz wężyki podciśnieniowe ( pompa vacuum - overboost, overboost - turbina), później overboost ( wyczyść na początek filterek) a jak nie to kierownice.
    159 2.4 JTDm 2006 DPF out+ wirus 229KM 520 Nm http://www.forum.alfaholicy.org/album.php?albumid=1287
    159 2.4 JTDm 210KM Ti 2008 DPF,EGR out+wirus https://drive.google.com/folderview?...2s&usp=sharing

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    457

    Domyślnie

    Witam, wyczysciłem filterek w overboost bo niestety mam wersje nie rozbieralną, wyczyściłem również czujnik na kolektorze-mega zabrudzony:/

    pierwsze wrażenie z jazdy wszystko ok alfa ciągnie żadnych szarpnięć, zastanawia mnie jedna rzecz na którą wczesniej nie zwróciłem uwagi, a mianowicie jak depnę gaz do podłogi wskazówka turbo dość długo utrzymuje się trochę ponad przedostatnią kreską, wiem ze po v-tech ta charakterystyka się zmieniła ale nie wiem czy to nie przeładowanie:/ błędy nie wyskakują jutro mam zamiar wymienić wężyki, już kupiłem tylko są troszkę węższe i zastanawiam się czy mogą takie być???

  8. #8
    criss
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bami159 Zobacz post
    Witam, wyczysciłem filterek w overboost bo niestety mam wersje nie rozbieralną, wyczyściłem również czujnik na kolektorze-mega zabrudzony:/

    pierwsze wrażenie z jazdy wszystko ok alfa ciągnie żadnych szarpnięć, zastanawia mnie jedna rzecz na którą wczesniej nie zwróciłem uwagi, a mianowicie jak depnę gaz do podłogi wskazówka turbo dość długo utrzymuje się trochę ponad przedostatnią kreską, wiem ze po v-tech ta charakterystyka się zmieniła ale nie wiem czy to nie przeładowanie:/ błędy nie wyskakują jutro mam zamiar wymienić wężyki, już kupiłem tylko są troszkę węższe i zastanawiam się czy mogą takie być???
    skoro nie wywala przeładowania to go niema sam napisałeś że mapa zmieniona więc swoją tolerancje na przeładowanie też ma. Co do wężyków jeśli tylko nałożysz je na króćce to mogą być ważne żeby były wzmocnione bo jeśli nie to przy podciśnieniu będą sie same zasysały czyli będzie brak podciśnienia do overboost a z niego do zmiennej geometrii turbiny.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar ernest159
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    były 156 FL 1.9 JTD, 159 1.9 JTDm ,159 2.4 JTDm,159 2.4 210 Ti
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał bami159 Zobacz post
    utro mam zamiar wymienić wężyki, już kupiłem tylko są troszkę węższe i zastanawiam się czy mogą takie być???
    Mogą być, ja założyłem wężyki o średnicy 3,8mm ( kupiłem w serwisie Boscha - 10 zł za metr), a były chyba ok. 5mm. Teraz jest nawet szybsza reakcja na wciśnięcie gazu.
    159 2.4 JTDm 2006 DPF out+ wirus 229KM 520 Nm http://www.forum.alfaholicy.org/album.php?albumid=1287
    159 2.4 JTDm 210KM Ti 2008 DPF,EGR out+wirus https://drive.google.com/folderview?...2s&usp=sharing

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    457

    Domyślnie

    po czyszczeniu filterka w overboost, czujnika w kolektorze plus nowe wężyki jest prawie normalnie, ALE od czasu do czasu jak zdejmuje nogę z gazu minimalnie szarpnie silnikiem i słychac taki charakterystyczny dzwiek:/(jakby sie cos cofało)
    czy ktos może mi napisać dokładne objawy zapieczonej kierownicy?? i jak można to sprawdzić czy to na pewno to??
    to jest już grubsza sprawa i pewnie sam tego nieogarne
    ewentualnie dobrego mechanika z okolic Tychów:///

Podobne wątki

  1. Alfa 156 1,9 jtd 110 KW przeładowanie turbo na 4 biegu 2005
    Utworzone przez artur200 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-02-2015, 11:27
  2. Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 02-07-2013, 07:29
  3. Niedoładowanie na niskich obrotach 1.9 JTD 150km
    Utworzone przez arquadiusy w dziale 147
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 22-05-2013, 08:28
  4. JTD, logi - turbo. Niedoładowanie?
    Utworzone przez kML w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-07-2012, 22:22
  5. JTD 16V niedoładowanie przy stabilnej jeździe
    Utworzone przez lukas.elk w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-07-2012, 17:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory