Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Usuwanie odprysków na lakierze

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Indy
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 Distinct., 2.4 JTDM, 210KM
    Postów
    110

    Domyślnie Usuwanie odprysków na lakierze

    Witam, chciałbym się dowiedzieć, czy macie może jakieś sposoby na pozbycie się drobnych odprysków na lakierze.
    Moja wiedza w tym temacie jest bardzo pobieżna.
    Interesują mnie zarówno te sposoby trwałe typu zaprawka jak i tymczasowe w postaci wosków koloryzujących, a może znacie jeszcze jakieś inne ?

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Maikel
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    ALFA ROMEO 159, ASTRA II
    Postów
    333

    Domyślnie

    Mogę si coś powiedzieć w kwestii zaprawek co do wosków koloryzujących nie jestem zwolennikiem ...
    A więc żeby wykonać zaprawkę po pierwsze potrzebujesz lakier bazowy jak i bezbarwny możesz kupić np. gotowy zestaw do zaprawek (pojemność około 25ml) wtedy posiada on ok odtłuszczacz bazę i bezbarwny do tego papierki ścierne do przygotowania powierzchni, albo poprostu dorobić po numerze l setkę lakieru w każdym sklepie z lakierami samochodowymi ...już komponenty to możemy przystąpić do wykonania zaprawki to też można wykonać na parę sposobów :
    możesz odtłuścić powierzchnie np benzyną ekstrakcyjną zrobić kropkę małym pędzelkiem i gotowe ....to prostsze i szybsze rozwiązanie oraz trochę trudniejsze
    możesz zrobić zaprawkę pędzelkiem bazy potem bezbarwny tak żeby utworzył się taki wzgórek jak wyschnie zaklejasz go na większej powierzchni taśmą papierową bierzesz malutki klocek z papierem ściernym szlifujesz po taśmie w miejscu gdzie jest ten wzgórek aż przeszlifujesz taśmę w miejscu gdzie jest ten wzgórek aż powierzchnia będzie równa zrywasz taśmę i polerujesz to miejsce gdzie była zrobiona zaprawką metoda trochę trudniejsza ale efekty dużo lepsze zaprawka praktycznie nie widoczna ........mam nadzieję ze choć trochę pomogłem ...

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    159 1.9 JTDm 16v
    Postów
    1

    Domyślnie

    Ja do swojej zamierzam w ASO kupić jakiś uzupełniacz, nie wiem jak to się dokładnie nazywa, ale gdzieś już na forum widziałem o tym informację. Sprzedają chyba komplet 2x5ml (kolor i baza?).

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    Zaprawka robiona do krawędzi papieru zawsze bedzie widoczna. Druga sprawa zeszlifowac to też trzeba umieć bo moment nie uwagi i przetrzesz stary lakier obok. Zaprawki na masce to ciężka sprawa bo to duża płaska powierzchnia na której wszelkie niedociągnięcia widać. najłatwiej będzie zrobić jak kolega pisał dorobic lakier i pędzelkiem do zaprawek zrobic kropki. Jak chcesz się juz bawić bezbarwnym to radze nim pomalowac całą maskę a nie tylko miejsce zaprawki. Wtedy nie bedzie nic widac. ( ale to raczej juz tylko lakiernik bo sam tego nie zrobisz) Albo jak się juz uprzesz to kupujesz rozcieńczalnik do cieniowania matujesz powierzchnie wokół zaprawki robisz zaprawkę ( kolorem ) poza obrys koloru wyjeżdzasz bezbarwnym i na krawedziach bezbarwnego ( bez oklejania taśmą ) na tzn " odkurzu" pryskach tym rozpuszczalmnikiem który wzera się w stary lakier łącząć go z nowym. W ten sposób jestes w stanie zgubć przejście.

Podobne wątki

  1. [159] lakierowanie odprysków na masce i zderzaku - spasowanie, dobór koloru
    Utworzone przez losdamianos w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 04-06-2015, 12:23
  2. Zamalowanie małych odprysków
    Utworzone przez Scorpio w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-05-2014, 15:56
  3. rysy na lakierze
    Utworzone przez Wili w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-09-2010, 12:07
  4. Farba olejna na lakierze :/
    Utworzone przez piotr9008 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-02-2010, 11:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory