Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: zbyt cieple powietrze z nawiewu - czy mozecie zrobic test

  1. #1
    nicki
    Gość

    Domyślnie zbyt cieple powietrze z nawiewu - czy mozecie zrobic test

    Czesc. Przewertowalem wiekszosc watkow o klimie i jakos nie znalazlem odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie. Mianowicie ostatnio cos mi sie wydaje, ze przy wylaczonej klimie i temp na low przy temperaturze na zewnatrz takiej jak jest teraz ok 24C i wzwyz leci mi z nawiewu zdecydowanie cieplejsze powietrze niz dotychczas. Kiedy wlaczam klime - chlodzi, zwiekszenie temperatury galka na konsoli tez dziala - w zasadzie wszystko jest ok poza tym low bez klimy. Zastanawiam sie czy nie przycial sie jakis mieszacz powietrza albo cos innego? Jak znajde czas do zrobie nawet pomiar termometrem tego co wylatuje mi z nawiewu. Moja prosba: Mozecie sprawdzic u siebie czy jest podobnie? Wystarczy przylozyc reke do kratki.

    jacek

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar m!ke
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    AR159 2.4 Q4
    Postów
    273

    Domyślnie

    Jeśli temperatura na zew. jest niższa niż 16 stopni to w manualnych ustawieniach auto dogrzewa powietrze w kabinie aż nie osiągnie 16 stopni. Dopiero później wieje chłodniejsze - utrzymując temp. 16`C W okresie przejściowym taki jak nas czeka do zimy jest to irytujące dla tych co nie lubią jeździć z nawiewami w trybie Auto. Wtedy klima w Alfie zawsze wie lepiej od kierowcy czego on potrzebuje

  3. #3
    nicki
    Gość

    Domyślnie

    Ustawienie na 16C przy wylaczonej klimie dziala tak jak piszesz, czyli jesli na zewnatrz jest chlodniej - lekko podgrzewa, jesli jest cieplej powinno wiac tylko zimnym powietrzem - to jasne. Mi chodzi o ustawienie Low przy wylaczonej klimie i nawiewie ustawionym na 2 - 3 kreski. Przy tym ustawieniu powinno wiac zupelnie zimnym powietrzem.

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Nie do końca... Skąd ma brać to zimne powietrze skoro na zewnątrz jest ciepło, a sprężarka jest wyłączona?

    LOW - przepuszcza zimne powietrze bez dogrzewania
    16, 17 itd... - dogrzewa powietrze do wybranej temp

    Tak to powinno przecież działać.
    Ostatnio edytowane przez magil ; 01-09-2012 o 11:31

  5. #5
    nicki
    Gość

    Domyślnie

    Ok, nieprecyzyjnie sie wyrazilem - nie zimne a o temperaturze otoczenia. U minie teraz wieje o kilka stopni cieplejsze (tak na oko - a raczej na reke niz na zewnatrz i oto problem.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    159SW 1.8MPi+LPG
    Postów
    57

    Domyślnie

    Niewiem jak w 159 ale w moim poprzednim Volvo tez tak było jak opisujesz a to dlatego że kanały którymi doprowadzane powietrze do kabiny nie są idealnie odizolowane od silnika i innych grzejnych elementów i przez to powietrze było cieplejesze od tego na zewnątrz. Poza tym jeszcze pozostaje kwestia subiektywności opinii, ręka w tym wypadku nie jest dobrym miernikiem, musiałbys uzyc miernika temp

  7. #7
    nicki
    Gość

    Domyślnie

    No dobra zrobilem dokladny test z termometrem przyczepionym do kratki nawiewu:
    temperatura zewnetrzna wg termometra elektronicznego 20.7 C
    temperatura zewnetrzna wg alfy 20.5 C
    nawiew ustawiony na Low i 3 kreski - klima wylaczona:
    start zimny silnik 22 C
    jazda powoli po miescie 30 minut silnik 90 C temperatura wzrosla 25.5 C
    postoj 10min temperatura 29.7 C
    jazda 120km/h 6 bieg ok 30minut temperatura spada do 25,7 C i tak zostaje

    Wniosek taki, ze roznica pomiedzy temperatura otoczenia a nawiewu to jakies 5 C podczas jazdy.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Milton Keynes
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS Sportwagon
    Postów
    13

    Domyślnie

    Witam. Mam identyczny problem. Gdy auto pracuje na włączonej klimatyzacji temperatura wywiewanego powietrza ciepłego lub chłodnego jest zgodna z wskazaniem wyświetlacza. Jeśli auto pracuje na zwykłym nawiewie jest ona wyższa o 5-8 stopni od wartości na wyświetlaczu. Przykładowo jeśli zimą ustawię zwykłe ogrzewanie na 22 stopnie to po chwili moje wywiewy zamieniają się w małe piecyki który zioną ogniem:-).
    Udało Ci się znaleźć przyczynę i wyeliminować problem? pozdrawiam

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Jeśli auto pracuje na zwykłym nawiewie jest ona wyższa o 5-8 stopni od wartości na wyświetlaczu.
    A jaka jest wtedy temperatura wewnątrz pojazdu? Zadaniem automatycznej klimatyzacji jest jak najszybsze uzyskanie zadanej przez użytkownika temperatury. Jeśli w aucie masz 11 stopni, ustawiłeś na 22, to do momentu osiągnięcia tej temperatury powietrze doprowadzane z nawiewów będzie cieplejsze.
    To samo drugi przypadek. Wartość na wyświetlaczu to nie wartość temperatury z nawiewów, tylko wartość temperatury jaka ma zostać uzyskana.

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Milton Keynes
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS Sportwagon
    Postów
    13

    Domyślnie

    Hey. Nie dodałem w moim poprzednim poście że pomiar temperatury gdy auto grzeje na klimatyzacji wykonałem po około 5-10 min od rozpoczęcia nagrzewania. Po tym okresie temperatura na wyświetlaczu jest zgodna z temperatura powietrza w aucie, także nie mam żadnych zastrzeżeń do ogrzewania czy chłodzenia klimatyzacją.
    Natomiast gdy ogrzewam na zwykłym nawiewie temperatura jest wyższa o 5-8 stopni również po okresie 5-10 min od rozpoczęcia ogrzewania. Problem w tym że nawet po 20 minutach gdy auto jest już bankowo nagrzane do żądanej temperatury wywiewy dalej zioną "ogniem". Jeśli jadę w dłuższą trasę i gdy ustawię temperaturę na 17 stopni to przez cały okres jazdy mam w aucie około 22 stopnie. Orientujesz się czy klimatyzacja ma oddzielny termometr wewnętrzny?
    Tak na marginesie choć podejrzewam że to może nie mieć związku z problemem dodam, że mam walnięty termometr zewnętrzny który w 159 bodajże jest zlokalizowany w lusterku gdyż wskazuje on zaniżoną temperaturę powietrza o około 10 stopni.
    Z góry dziękuje za wszelkie wskazówki.

Podobne wątki

  1. klimatyzacja na postoju leci cieple powietrze
    Utworzone przez MichuCiele w dziale GT
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-07-2014, 13:47
  2. Gorące powietrze z nawiewu
    Utworzone przez heweliusz64 w dziale 166
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 16-09-2013, 22:20
  3. Wymiana rozrządu ... co mozecie polecic...
    Utworzone przez Modliszka w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 04-09-2013, 02:21
  4. [159] Klima jest nabita, a z nawiewu mimo wszystko leci ciepłe powietrze
    Utworzone przez pitt24 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-06-2010, 16:10
  5. Infocenter - błędnie wyświetla w cieple
    Utworzone przez Qki w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-02-2009, 08:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory