Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Have engine check + brak mocy

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar rysiek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0 200KM
    Postów
    191

    Domyślnie Have engine check + brak mocy

    Mam problem z moją 159. Dziś rano bez żadnych zapowiedzi po odpaleniu silnika pojawiła się kontrolka "Have Engine Check".

    Miałem zimą podobną przygodę, ale wtedy było -20, i jak się okazało problem był z kiepskim paliwem. Wtedy mimo, że kontrolka się zapaliła auto śmigało jak zawsze jednak dla świętego spokoju wymieniłem pompę paliwa.

    Dziś było inaczej. Pojawiła się kontrolka i auto nie przyspiesza, turbo kreci max do 0,8 bar, i to bardzo powoli. Nie mam problemów z odpalaniem - auto na 20 odpaleń, może 2 razy zgasło zaraz po odpaleniu. (choć to też nietypowe). Problem zauważyłem koło 10 rano, potem przejechałem nim ok. 5-7 km i po kilku godzinach nie zniknął.
    Jutro będę wciskał auto do serwisu, ale żeby uprzedzić większe wydatki chciałbym zapytać co obstawiacie i na co zwrócić uwagę?

    Alfa z 2009 ma 65k i niestety jest już po gwarancji. Wczoraj zrobiłem nią ok.100 km, tankowałem kilka dni temu więc problem złego paliwa raczej nie wchodzi w grę. Dzięki za odpowiedź.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kmaro
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTDm 150 KM
    Postów
    48

    Domyślnie

    U mnie podobnie i tez chyba koło 10 pojawił się ten problem... Chyba jakaś telepatyczna zmowa alf opisałem swój problem w topicu niżej. Zatankowałem paliwo dzisiaj, przejechałem kilkadziesiąt kilometrów i pojawił się właśnie ten sam błąd. Dodatkowo zaczął wariować wskaźnik paliwa i świeci się obecnie na pomarańczowo i wskazuje 0 w baku. Komputer pokładowy nie pokazuje średniego, chwilowego spalania paliwa. Silnik przeszedł w tryb awaryjny, co skutkuje brakiem mocy. Możliwe żeby padł jakiś czujnik paliwa? Jutro mechanik :/ Chyba poproszę o jakiś rabat bo ostatnio coś często ich odwiedzam

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar prymie
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    kraków
    Auto
    AR 156 2,4 JTD '00 AR 159 2,4 JTD '06 AR Giulia Veloce Q4 2,0 '17
    Postów
    674

    Domyślnie

    Rysiek, można wziąć kryształową kulę i zacząć czary... Ile czujników w aucie, tyle przyczyn wyskakiwania kontrolki. Trzeba podpiąć komputer, odczytać błąd i już o tę wiedzę można coś kombinować. Może np. DPF nawalać (choćby czujnik ciśnienia różnicowego) albo może przepływomierz, wtryski, czujnik położenia wału... Nie masz dojścia do lapka z kablem?

    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '00 - sprzedana
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm '06 - sprzedana
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 '17

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar rysiek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0 200KM
    Postów
    191

    Domyślnie

    Sprawa wyjaśniona. Okazało się że kuna przegryzła czujnik temperatury wejścia turbosprężarki. Polutowali mi to na miejscu, auto śmiga jak wcześniej. Uff a już myślałem, że będzie wymiana EGR.

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Krotoszyn
    Auto
    Alfa romeo 159sw 1.9JTDm 150km 2006r
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał rysiek Zobacz post
    Sprawa wyjaśniona. Okazało się że kuna przegryzła czujnik temperatury wejścia turbosprężarki. Polutowali mi to na miejscu, auto śmiga jak wcześniej. Uff a już myślałem, że będzie wymiana EGR.
    Witam, ten kabel to taki cięki dwu żyłowy przechodzący przy miarce poziomu oleju??? mam podobny problem i szykam przyczyny wieczorem postawiłem Auto a rano wyskoczył bład....

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Powodów pojawienia się "checka" jest mnóstwo... Nie ma co wróżyć z fusów, bez kompa się nie obejdzie.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar rysiek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0 200KM
    Postów
    191

    Domyślnie

    Aras66552: W tym temacie jest kontynuacja problemu: http://www.forum.alfaholicy.org/159_...u_turbiny.html

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Robalgis
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 SW 1.9 16v JTD 2006, Fiat 126p 1988, Ducati Monster 695 2007, AR 145 1.4 TS 1998 (2005-2010)
    Postów
    228

    Domyślnie

    Podłączę się pod temat. Podczas wyprawy wakacyjnej na przejściu granicznym w Korbielowie, przy odpaleniu auta wyskoczył check engine, brak jakichkolwiek niepokojących oznak, postanowiłem dojechać do miejsca wypoczynku. Na miejscu zdjąłem na jakiś czas minusową klemę, check zniknął, spokojnie wróciłem z urlopu do domu. Jest sens podłączać się pod kompa, tj. czy jeśli check już się nie świeci, komputer pamięta kod błędu?

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robalgis Zobacz post
    Podłączę się pod temat. Podczas wyprawy wakacyjnej na przejściu granicznym w Korbielowie, przy odpaleniu auta wyskoczył check engine, brak jakichkolwiek niepokojących oznak, postanowiłem dojechać do miejsca wypoczynku. Na miejscu zdjąłem na jakiś czas minusową klemę, check zniknął, spokojnie wróciłem z urlopu do domu. Jest sens podłączać się pod kompa, tj. czy jeśli check już się nie świeci, komputer pamięta kod błędu?
    Najpewniej kody błędów są zapamiętane. Pewnie błąd przy ponownym uruchomieniu silnika już nie wystąpił. Warto zobaczyć co się stało.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar haps
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 2.0 jtdm sport plus
    Postów
    74

    Domyślnie

    u mnie to samo..
    mam błędy sondy lambdy i jeszcze jakieś:
    P0130 lambda senson electrical diagnosis
    P1131 (lambda 1 signal upstream)
    P0131 oraz P2084 (czujnik temp przed filtrem cząstek stałych)

    jak wyskoczył check to auto jeździło normalnie, ale wczoraj kompletnie osłabło i ciężko było wkręcić silników do 2krpm..

    zobaczymy, co mechanik powie..na chwilę obecną mówi, że przepływka, egr, dpf wszystko w porządku..

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy, problem z turbiną - check engine
    Utworzone przez blazejsj w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 17-07-2018, 07:24
  2. [159] Pomocy!!! CHECK ENGINE + HILL HOLDER + VDC + gaśnie w czasie jazdy, brak mocy
    Utworzone przez nowy jestem w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 31-08-2016, 15:47
  3. [159] Check Engine i spadek mocy
    Utworzone przez Pawell1885 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 20-04-2016, 04:29
  4. AR 1.6 TS 105KM mryga Check Engine i brak mocy do 2tys.
    Utworzone przez miedziu w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 07-03-2013, 18:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory