Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Blue&me USB update error 10

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sedan 2006r. 1.9 JTDm 150km, bez navi
    Postów
    15

    Question Blue&me USB update error 10

    Witam mam problem z aktualizacją systemu blue&me ponieważ wyskakuje mi komunikat: USB UPDATE ERROR 10. Chce wgrać aktualizację 5.5. Posiadam Alfe 159 w sedanie, system bez nawigacji. Co może być przyczyną problemu?.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar R.Y.D.Z.U
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Brzeszcze / Wieliczka / Bieruń
    Auto
    MiTo - dzikie 78KM :)
    Postów
    945

    Domyślnie

    tego nie wiedzą najstarsi górale, ani pewnie w ASO - mam to samo, dobrze że nie wydupiło poprzedniej wersji i B&M jakoś działa

  3. #3
    gALL
    Gość

    Domyślnie

    Masz zla wersje upgreadu lub za szybkiego/za duzego pena. Znajdz jakiegos pendriva do 1GB, sformatuj, wrzuc ze strony B&M programik co sam rozpozna jaka masz wersje B&M, wsadz to do USB w aucie, potem odczytaj zapisane dane na stronce B&M, wrzuc plik aktualizacyjny ktory odpowiada rozpoznanemu B&M i zacznij update i czekaj, czekaj, czekaj az zasygalizuje koniec update'u. Potem wrzuc wersje 5.6 i powinno dzialac.

    Tez mialem problem z tym bledem, okazalo sie, ze pen jest za szybki dla B&M.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar R.Y.D.Z.U
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Brzeszcze / Wieliczka / Bieruń
    Auto
    MiTo - dzikie 78KM :)
    Postów
    945

    Domyślnie

    ja wgrywałem na zabytkowej toshibie 1GB i d..pa - poprzednia wersja, która działa w aucie była wrzucana na tym samym penie

  5. #5
    n3lly
    Gość

    Domyślnie

    U mnie to samo, już bym mógł doktorat napisać o tych aktualizacjach a próbowałem już na >10 pendrive'ach.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar CINEKX81
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    LIBIĄŻ
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.0 280 2019, ALFA ROMEO 159 1.9 JTDM 16V EX HIGH SPORT 2009
    Postów
    465

    Domyślnie

    Cytat Napisał gALL Zobacz post
    Masz zla wersje upgreadu lub za szybkiego/za duzego pena. Znajdz jakiegos pendriva do 1GB, sformatuj, wrzuc ze strony B&M programik co sam rozpozna jaka masz wersje B&M, wsadz to do USB w aucie, potem odczytaj zapisane dane na stronce B&M, wrzuc plik aktualizacyjny ktory odpowiada rozpoznanemu B&M i zacznij update i czekaj, czekaj, czekaj az zasygalizuje koniec update'u. Potem wrzuc wersje 5.6 i powinno dzialac.

    Tez mialem problem z tym bledem, okazalo sie, ze pen jest za szybki dla B&M.
    mógłbyś dać jakieś dokładniejsze namiary na ten programik co rozpozna wersje blue&me?

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Wszystkie informacje na temat update'ów Blue&Me są na stronie tegoż systemu.

    Ja się póki co pałuję z domontowaniem tego dziadostwa do mojego autka- czy ktoś z Was ma może jakieś doświadczenie lub minimalną wiedzę, która mogłaby mi pomóc?
    Tutaj opisuję wszystkie pytania/ wątpliwości: http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ml#post1112708
    Proszę bardzo o pomoc!
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Saimonse
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    3-CITY
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16 V 2007 Q-T | eks : AR 147 16 V TS 88 kW 2006
    Postów
    104

    Domyślnie

    W pewnym momencie (prawdopodobnie przy rozładowaniu akumulatora) przestał mi działać system głośnomówiący. Przy próbie włączenia wyskakuje mi komunikat 'ENGLISH LANGUAGE NOT AVAILABLE". Przy włożeniu pendrive'a z muzyką odtwarza go ale nie działają wszystkie funkcje. Próbowałem już update do 5.5 i do 5.6 ale cały czas wyskakuje mi USB UPDATE ERROR 10. Postępowałem zgodnie z instrukcją oraz z zaleceniami, które znalazłem w internecie. Formatowanie pena na FAT32 i nie tylko. Nie pomógł nawet ten sposób :

    http://www.alfaowner.com/Forum/ice-a...-solution.html

    Macie jeszcze jakieś inne propozycje ? Mega zależy mi żeby b&m hulało jak trzeba.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Saimonse Zobacz post
    W pewnym momencie (prawdopodobnie przy rozładowaniu akumulatora) przestał mi działać system głośnomówiący. Przy próbie włączenia wyskakuje mi komunikat 'ENGLISH LANGUAGE NOT AVAILABLE". Przy włożeniu pendrive'a z muzyką odtwarza go ale nie działają wszystkie funkcje. Próbowałem już update do 5.5 i do 5.6 ale cały czas wyskakuje mi USB UPDATE ERROR 10. Postępowałem zgodnie z instrukcją oraz z zaleceniami, które znalazłem w internecie. Formatowanie pena na FAT32 i nie tylko. Nie pomógł nawet ten sposób :

    http://www.alfaowner.com/Forum/ice-a...-solution.html

    Macie jeszcze jakieś inne propozycje ? Mega zależy mi żeby b&m hulało jak trzeba.
    ,

    Można w ASO


    A co do error 10 to przerobiłem chyba 30 pendrivow i lipa

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Saimonse
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    3-CITY
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16 V 2007 Q-T | eks : AR 147 16 V TS 88 kW 2006
    Postów
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał paweltbu Zobacz post
    ,

    Można w ASO


    A co do error 10 to przerobiłem chyba 30 pendrivow i lipa
    No skoro piszę tutaj to chciałbym uniknąć ASO i uszczuplenia portfela o co najmniej 150 PLN. Może ktoś znalazł jakieś rozwiązanie ?


    edycja : ok. udało się. b&m działa. wgrałem po prostu język angielski. niestety zaktualizować do wersji 5.6 dalej nie mogę (wyskakuje dalej error 10). Języka polskiego też nie chce załadować...
    Ostatnio edytowane przez Saimonse ; 12-06-2015 o 17:05

Podobne wątki

  1. Jakie żarówki? Bosch Xenon Silver vs Osram Cool Blue vs Philips Blue Vision?
    Utworzone przez dyymianek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 12-01-2016, 15:11
  2. Cd error
    Utworzone przez polkop w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-06-2013, 13:38
  3. [Giulietta] Czy jest jakiś update Blue&Me Nav ?
    Utworzone przez Edivip w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-12-2012, 14:41
  4. [159] Blue&Me - 'error 10' przy próbie aktualizacji
    Utworzone przez bikerserwis w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-06-2012, 14:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory