Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 47

Temat: przebiegi 1.9 JTDm

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar cousteau79
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    AR159 SW 1.9JTDm (blu marina :)
    Postów
    189

    Domyślnie przebiegi 1.9 JTDm

    sluchajcie, nie wiem czy juz watek był, moze gdzies przy okazji czegos ale czy ktos moze sprobowac pokusic o oszacowanie czy usrednienie rocznego przebiegu alfy z silnikiem 1.9 JTDm. chodzi bardziej oczyiwsice o wasze doswiadczenia i odczucia niz konkretne statystyki (chyba ze takowie istnieja )
    Rozstrzał jak wiadomo jest potezny ... w roczniku 2008 od 112k do 180k w 2009 od 80k do 150k badz wiecej ... ale cyz należy przyjąc ze rocznie to 40k? mnie? wiecej?
    pytam bo sam juz nie wiem ... widze fajna alfe (1.9JTDm 150KM) i 2008 z przebiegiem ok 140k ... i od razu sie nasuwa mysl "cos tu smierdzi?"

    jezeli juz byl watek to prosze o przekierowanie z checia poczytam ...

  2. #2
    Użytkownik Embrion Avatar karolski
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 jtdm 16v
    Postów
    13

    Domyślnie

    Jak zawsze to ''zależy''. Ja mam swoją od drugiego właściciela (znajomego, auto z polskiego salonu), 2007 rok i na tą chwilę mam 90 tys. km. Sam przejeżdżam między 12, a 15 tys. km. rocznie.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolski Zobacz post
    Jak zawsze to ''zależy''. Ja mam swoją od drugiego właściciela (znajomego, auto z polskiego salonu), 2007 rok i na tą chwilę mam 90 tys. km. Sam przejeżdżam między 12, a 15 tys. km. rocznie.


    Dokładnie tak.
    Ja kupowałem swoją 2 lata temu. rocznik 2007 z polskiego salonu i miała 187tys.
    Ja w dwa lata dobiłem do 227tys czyli robię 20tys. rocznie.... a poprzedni właściciel robił 60tys. rocznie )
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar cousteau79
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    AR159 SW 1.9JTDm (blu marina :)
    Postów
    189

    Domyślnie

    to malutko ze tak powiem ... marzy mi sie ta alfa i sprawie mysle ja sobie do dwoch tygodni ... aktulanie cisne clio z 2004 i juz ma 240k przebiegu wiec twoj to prawie ze sladowy mileage ja rocznie robie jakies 25-30k stad tez moje pytania o wasze doswiadczenia bo juz oczoplasu dostaje od tych ogloszen.
    super forum btw ...

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tasiek
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    159 1.9 JDTM 8v '07
    Postów
    457

    Domyślnie

    W 6 tygodni zrobilem swoja 159 juz ponad 6000, wiec naprawde trudno to usrednic, kupujac od pierwszego wlasciciela mozna sie jakos zorientowac ile jezdzi, gdzie pracuje itd, ale w komisie to zawsze niewiadoma.

  6. #6
    Użytkownik Embrion Avatar karolski
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 jtdm 16v
    Postów
    13

    Domyślnie

    cousteau79, czy to auto wisi na serwisie ogłoszeniowym? Jeżeli tak to wrzuć linka, może któryś z kolegów będzie mógł powiedzieć coś więcej na temat tej fury.

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar cousteau79
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    AR159 SW 1.9JTDm (blu marina :)
    Postów
    189

    Domyślnie

    i tu jest caly dylemat bo wiekszosc znakomita ogloszen to handlarze i wiadomo " garazowany, oryginalny przebieg , bez wypadkowy bla bla bla ..." mam ze dwie czy trzy na oku i jestem klientem snujacym teorie spisku ze handlarze i serwisy trzymaja sztame bo pewnie w jakies czesci przypadkow tak wlasnie jest ...

    chocby i takie ogloszenie :
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-m-j...C24759870.html

    niby wszystko super ... w spec jakiej szukam ale interesuje mnie co tu jest nie tak ... pierwsze co mi sie rzuca to przebieg ... drugie to te obudowy lusterek ale to najmnijeszy z tych problemow ... vinu kolo nie podal wiec nie ma jak sprawdzic oryginalnosci ale dryndne do niego i jakos to uzyskam ...

    ech sie wkrecilem w te alfy

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    159 SW 2.4 JTDm
    Postów
    297

    Domyślnie

    Średnią policzyć się da, tylko nijak ma się to do kupowania samochodu. To, że przeciętnie polak zarabia coś tam koło 3k na miesiąc to nie znaczy, że możesz na tej podstawie szacować zarobki sąsiada
    U mnie, jak sądzę realny przebieg to 185kkm mojego w tym 10k przez pół roku. Rocznik 2006

  9. #9
    MarekK
    Gość

    Domyślnie

    Zwróć uwagę standadowo na stan pasów, kierownicy, nakładek na pedały... jak zbyt ładne, to wiadomo, że wymienione do sprzedaży, jeśli ztyrane to przebieg wątpliwy.
    Tutaj samo pranie tapicerki nic nie da.
    Co do nr VIN. Jeżeli sprzedający odmawia podania nr VIN bo coś tam, to znaczy, że kręci i jest na rzeczy. Handlarze wolą odpuścić sobie dociekliwego klienta, niż pozwolą odkryć całą prawdę o jego historii. Znajomy ostatnio kupował merca i włosy się uniosły po wydobyciu z niego nr VIN.

    A w temacie przebiegów silnika 1,9 JTDM.
    Jaki jest znany max przebieg bez naprawy całkowitej???

  10. #10
    Użytkownik Ogier Avatar cousteau79
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    AR159 SW 1.9JTDm (blu marina :)
    Postów
    189

    Domyślnie

    tak wiem pytanie moze niz gruszki ni z pietruszki ale znajac nature ludzi z gatunku handlarzy i im podobnych (nie uogolniajac i nie obrazajc wszystkich) doszukuje sie czegokolwiek m.in. przebiegow "przygotowanych" pod kupujacych bo np srednia wyjdzie 25-30k rocznie i to juz juz niby ok ale ...
    chyba sie za duzo naczytalem i naogladalem bo juz leb mi peka a termin kupna sie zbliza ...

Podobne wątki

  1. Przebiegi w v6,
    Utworzone przez Hexinio11 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 02-04-2015, 20:22
  2. Przebiegi :)
    Utworzone przez mariwa21 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 23-03-2013, 21:35
  3. [159] Małe przebiegi
    Utworzone przez karolek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 17-08-2012, 13:29
  4. wasze przebiegi..
    Utworzone przez lukas w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 12-02-2007, 10:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory