Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy 12345678
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 80

Temat: Opony i felgi zimowe dla pakietu Ti

  1. #71
    Użytkownik Świeżak Avatar Pawel13
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    SZA
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2 JTS Q4 Ti
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał jozofek Zobacz post
    Ja mam założone 215/55/17 dzisiaj wjechałem na gubałówkę dużo śniegu i koleiny ale wszystko ok oponki się sprawdziły [emoji41]

    Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
    A mógłbyś zmierzyć u siebie odległość rantu nadkola od ziemi? Mam wrażenie że moja Alfa jest znacznie bliżej ziemi..

  2. #72
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar jozofek
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    wałbrzych
    Auto
    alfa romeo 156 1.9 jtd 156FL 2.4 JTDm 175 KM było obecnie 159 2.4JTDm Qtronic Ti
    Postów
    549

    Domyślnie

    Jak wrócę z ferii bo teraz nie mam jak

    Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

  3. #73
    Użytkownik Świeżak Avatar Pawel13
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    SZA
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2 JTS Q4 Ti
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał jozofek Zobacz post
    Jak wrócę z ferii bo teraz nie mam jak

    Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
    Odświeżam temat. Jak znajdziesz chwilę to zmierz proszę tą wysokość u siebie.

  4. #74
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Medivh
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI, 2011r. 2.0 JTDM 170 KM
    Postów
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemkoskib Zobacz post
    Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale pakiet TI to chyba raczej pakiet optyczny + obniżone zawieszenie i nie wnosi zmian w podzespoły takie jak np. hamulce.
    Myślę, że jak masz wersję 1.9 jtdm to podejdą Ci felgi zarówno 19'' i 18'' (których na zimę nie polecałbym z racji wspaniałych polskich dróg: "jedziesz dziurą patrzysz a tu nagle droga") jak i felgi 17'' i 16''. Także jak nie chcesz tracić bardzo na wyglądzie to bierz 17 w OSTATECZNOŚCI 18, ale 19na zimę, to wg mnie mijają się całkiem z celem.
    Kolego nie wprowadzaj w błąd naszych członków. Pakiet TI to owszem wizualny pakiet optyczny, ale każdy zainteresowany wie, że w TI mamy duże brembo a nie małe jak w wersjach pozostałych. Oznacza to mniej więcej tyle, że na TI nie założysz nic mniejszgo niż 17 cali a dodatkowo musisz mieć odpowiednie ET, żeby felga osadziła się na piaście.

  5. #75
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Medivh Zobacz post
    Kolego nie wprowadzaj w błąd naszych członków. Pakiet TI to owszem wizualny pakiet optyczny, ale każdy zainteresowany wie, że w TI mamy duże brembo a nie małe jak w wersjach pozostałych. Oznacza to mniej więcej tyle, że na TI nie założysz nic mniejszgo niż 17 cali a dodatkowo musisz mieć odpowiednie ET, żeby felga osadziła się na piaście.
    Też nie do końca precyzyjnie napisałeś i wprowadzasz w błąd, do tego odpisałeś na posta z przed 8 lat pod którym już wielu się wypowiedziało.

    Pakiet Ti to tak duże brembo, ale i takie dawali standardowo zawsze do wersji 2.4, 3.2, 1.75
    Do tego nie do końca dobrze sugerujesz z felgami na Brembo. Z ori felg 159/Brera to faktycznie 17" minimum ale z nie-ori to nie tylko chodzi o rozmiar i ET - często kształt ramion jest problemem nawet przy mniejszym ET. Co ciekawe kiedyś ktoś tu na forum zwracał uwagę że miał do czynienia z felgami nie-ori które wchodziły na duże brembo, a nie weszły na małe polifta.
    Podsumowując nie-ori przymierzamy, ewentualnie myślimy o dystansach, ori 17 tip-top.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #76
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    AR 159 SW, Honda Prelude 4gen
    Postów
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał Medivh Zobacz post
    Kolego nie wprowadzaj w błąd naszych członków. Pakiet TI to owszem wizualny pakiet optyczny, ale każdy zainteresowany wie, że w TI mamy duże brembo a nie małe jak w wersjach pozostałych. Oznacza to mniej więcej tyle, że na TI nie założysz nic mniejszgo niż 17 cali a dodatkowo musisz mieć odpowiednie ET, żeby felga osadziła się na piaście.
    Czy są gdzieś foty, które pokazują różnicę między tym dużym brembo a zwykłym? Po czym to poznać? Wielkość tarczy się różni? Bo do tej pory nie wiem jakie mam u siebie. [emoji39]

    "Ważniejsza od celu podróży jest radość z podróżowania" - Soichiro Honda

  7. #77
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar jozofek
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    wałbrzych
    Auto
    alfa romeo 156 1.9 jtd 156FL 2.4 JTDm 175 KM było obecnie 159 2.4JTDm Qtronic Ti
    Postów
    549

    Domyślnie

    Tak wielkość tarczy duże brembo 330 małe chyba 305

    Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

  8. #78
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    AR 159 SW, Honda Prelude 4gen
    Postów
    319

    Domyślnie

    No to u mnie jest 330 a wersja to niby sport plus. Ok, koniec OT z mojej strony.

    "Ważniejsza od celu podróży jest radość z podróżowania" - Soichiro Honda

  9. #79
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał nervousman Zobacz post
    No to u mnie jest 330 a wersja to niby sport plus. Ok, koniec OT z mojej strony.

    "Ważniejsza od celu podróży jest radość z podróżowania" - Soichiro Honda
    Bo wersja sport plus była taka tańsza wersja Ti i nie miała wszystkich elementów z Ti tzn.foteli,progów,kol, chyba nakładek na pedały. Nie pamiętam dokladnie

  10. #80
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał nervousman Zobacz post
    Czy są gdzieś foty, które pokazują różnicę między tym dużym brembo a zwykłym? Po czym to poznać? Wielkość tarczy się różni? Bo do tej pory nie wiem jakie mam u siebie.
    Mniejszy (ten z tarczą 305mm) ma jeden odpowietrznik, a większy (ten z tarczą 330mm) ma dwa odpowietrzniki.

    Cytat Napisał nervousman Zobacz post
    No to u mnie jest 330 a wersja to niby sport plus. Ok, koniec OT z mojej strony.
    A jaki masz silnik? W Sport Plus jeśli nie jest to motor 1.75 TBI to fabrycznie montowane było małe Brembo czyli z tarczą 305mm.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

Podobne wątki

  1. Felgi i opony zimowe
    Utworzone przez bercikowski w dziale GT
    Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 17:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory