Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 78

Temat: brak mocy do 2000tyś 2.4jtd...

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar AlfaRomeo156
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147GTA, Spider 916 3.2
    Postów
    55

    Domyślnie brak mocy do 2000tyś 2.4jtd...

    Witam!
    Mam już dość tej Alfy. Miałem wcześniej 159tke z tym silnikiem i zero problemów...
    Ale do rzeczy:
    Alfa Brera 2006r. 2.4jtd samochód od początku zakupu miał problemy z mocą do 2000tyś obrotów i czasami problemy z zapalaniem.
    Problem z zapalaniem to pewnie wtrysk na 4cylindrze ma duże wartości w plusie mam zamiar wymienić go w przyszłym tygodniu.
    Jednak największy problem to problem z mocą wskaźnik od turbiny do 2tyś ładuje maksymalnie do 0.8bar powyżej 2tyś zaczyna ładować 1.5 po czym opada na 0.6 auto zwalnia po czym znowu ładuje i przyspiesza do 4tyś idealnie. Jak jeżdżę z obrotami powyżej 2tyś samochód dobrze przyspiesza, jeżeli obroty są mniejsze jak 2tyś to mogę wciskać gaz i długo czekać na reakcje.
    Zrobione do tej pory:
    -Wyciągnięcie filtra cząstek stałych czyszczenie i wypalanie (zanieczyszczenie 60%)
    -Czyszczenie łopatek w turbinie (nie były zapieczone)
    -wymiana przewodów do overboosta
    -podmieniany overboost z 159tki sprawnej
    -podmieniany czujnik z kolektora ssącego
    -podmieniana przepływka
    -czyszczenie egr potem wymiana na inny i zaślepka z dziurkami potem egr ze sprawnej 159
    -sprawdzenie szczelności dolotu
    na dzień dzisiejszy nie mam więcej pomysłów turbina jest oryginalna nie regenerowana z 2006r nie ma luzów.
    Proszę o jakieś porady mam fiat ecu scana to mogę sprawdzić jakieś wartości.
    Dodam, że Alfa nie pokazuje żadnych błędów na zegarach jednak pod komputerem odczytać czasami można błąd przepływki po zamianie na inną ze sprawnej 159 czy po odpięciu nie ma różnicy w mocy.
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Airen
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Była: Alfa Romeo 159SW marrone luci di bosco/Jest: Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    391

    Domyślnie

    Jak się mają klapki w dolocie?
    "For me the most important thing in a car is fun. It has to make you happy" Jeremy Clarkson

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar AlfaRomeo156
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147GTA, Spider 916 3.2
    Postów
    55

    Domyślnie

    klapki funkcjonują cały kolektor ssący miałem wyciągnięty i wyczyszczony do gołego aluminium.

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tradelux
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Brera
    Postów
    217

    Domyślnie

    Z ciekawości - za ile kupiłeś tę Brere?

    Co do problemu to sprawdź jeszcze potencjometr na pedale gazu.
    ---
    Bezwypadkowe auta na zamówienie. | Ogłoszenia: trade-lux.otomoto.pl
    Części eksploatacyjne do grupy FIAT/PSA

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    zachcialo Ci sie zmieniac 159tke a tak na powaznie to ciezka sprawa, widac ze praktycznie ogarnales potencjalne zrodla problemow...
    Zrob ten wtryskiwacz i sprawdz. Jaki masz przebieg ? turbina sie nie odzywa poza tym ze ma klopot z ladowaniem ? byc moze to kwestia geometrii / samej turbiny i jej zuzycia.
    Najczestsze problemy z dolem to z reguly egr lub kolektor.
    Ale niech sie wypowiedza mechanicy w temacie.
    Dziwne ze nie masz "checka" bo on moglby naprowadzic o co kaman.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar AlfaRomeo156
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147GTA, Spider 916 3.2
    Postów
    55

    Domyślnie

    Brere kupiłem tanio w Niemczech za 28tyś zł z oryginalnym lakierem i pełnym wyposażeniem navi, szklany dach, skóra w dwóch kolorach, poduszka na nogi pasażera, fotele w elektryce itd. przejechane ma 130tyś km książka z serwisu Alfy auto wygląda jak nowe nie zapłaciłem dużo także wiedziałem, że będę musiał dołożyć jakieś pieniądze.
    Geometria w turbinie wyczyszczona chociaż łopatki nie były zapieczone. Nie widzę zużycia oleju po przejechaniu 3tyś km turbo nie gwizda jak była wyciągnięta nie było widać jakiś luzów na wirniku nie obcierała o obudowę.
    Zauważyłem ostatnio, że czasami Brera lepiej chodzi a czasami ma taki słaby dół, że nie można ruszyć z miejsca. Najlepiej jeździ się nie schodząc poniżej 2tyś obrotów bo potem ciężko jest przyspieszyć. powyżej 2tyś obrotów jest całkiem normalne przyspieszenie jednak przy gwałtownym przyspieszaniu wskaźnik doładowania turbiny wariuje wskazówka leci do 1.5bar a potem spada na 0.6bar auto zwalnia i potem znowu przyspiesza. Co ciekawe jeżeli mam 2500obrotów to mogę świetnie przyspieszać z pełnym pedałem gazu i turbo cały czas ładuje bez odcięcia.

    - - - Updated - - -

    Jak sprawdzałem fiatecuscanem to potencjometr funkcjonuje przy wciskaniu zmieniają się cały czas wartości.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Masz kolego problemy z ciśnieniem paliwa na listwie wtryskowej - przyczyn może być kilka np. regulator ciśnienia paliwa ale też lejący wtryskiwacz....
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar AlfaRomeo156
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147GTA, Spider 916 3.2
    Postów
    55

    Domyślnie

    Błędów żadnych nie wyświetla na zegarach sporadycznie można odczytać komputerem błąd przepływomierza, auto również czasami ciężko zapala a jeden z wtryskiwaczy (4cylinder) na wolnych obrotach ma wartości nawet blisko 4 w plusie pierwszy i piąty cylinder w granicach 0.2 a drugi i trzeci w okolicach 1.2 w minusie ale powinno się to ustabilizować po wymianie wtryskiwacza z 4cylindra?
    Czyli takie zamulenie wynika ze słabego ciśnienia na listwie? Nigdzie na forum nie miał nikt problemu z zamuleniem samochodu przez uszkodzony wtryskiwacz co najwyżej nierówna praca silnika i ciężkie palenie.
    Dam znać po wymianie wtrysku jaki efekt mam nadzieje, że skończą się kłopoty z zapalaniem i słabym dołem.

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Mam podobnie:
    - auto źle odpala (długo kręci, a potem siwy dym, albo gaśnie),
    - czasem, ale nie zawsze nie mam mocy do 2000 obr/min, ale jak już złapie moc to leci jak głupi,
    - czasem, ale nie zawsze powyżej 2000 obr/min przy gazie wciśniętym do dechy obroty falują (w zakresie 300-400 obr/min), sprężarka też trochę, ale nie spada do tak niskiego poziomu jak ku Ciebie.

    EGR mam zaślepiony, ale sterowanie jest włączone (NIKT MI NIE CHCE ODPOWIEDZIEĆ, CZY TAK MOŻE BYĆ- może teraz ktoś odpowie?)
    Klap jeszcze nie ruszałem... wtryski mają słabe parametry, ale jeszcze ujdą. 1 i 3 leją najbardziej.

    Z wielką ciekawością będę przyglądał się temu wątkowi, bo wydaje mi się, że mogę mieć to samo co Ty... oczywiście jak rozwiążę problem swojego auta to natychmiast napiszę co i jak.

    Pzdr

    P.S. U mnie też pojawia się błąd przepływki sporadyczny...
    Ostatnio edytowane przez AirAjti ; 11-11-2012 o 19:32

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar AlfaRomeo156
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147GTA, Spider 916 3.2
    Postów
    55

    Domyślnie

    EGR jeżeli nie masz wyłączonego programowo to nie możesz go całkiem zaślepić bo błąd będzie wyskakiwał na zegarach?
    U mnie na wolnych obrotach egr ma otwarcie 4% a u kolegi w 156 z silnikiem 2.4 20V z 2004r. EGR na wolnych ma otwarcie duże już nie pamiętam 30% czy 60% a przy przegazowaniu zaraz zamyka do kilku procent. Nie wiem jak powinno być? muszę sprawdzić u kolegi w159 jakie na wolnych ma otwarcie EGR chyba, że ktoś pamięta?
    Jakie masz wartości na wtryskach 1 i 3 oraz są one w plusie czy w minusie?

Podobne wątki

  1. 156 2.4jtd 175km brak mocy i chumra dymu
    Utworzone przez Krzysiiekk91 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-05-2015, 16:48
  2. Po wymianie turbiny brak mocy 2.4JTD 136KM
    Utworzone przez czesioos w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-01-2015, 22:23
  3. Komputer Koszalin. Brak mocy Alfa 156 2.4jtd
    Utworzone przez Thiadrae w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-09-2013, 16:07
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-06-2013, 20:14
  5. Brak mocy i ponadto stos kodów błędów 2.4jtd
    Utworzone przez Andrzej_ w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-07-2012, 12:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory