Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Temat: Jaki kupić prostownik?

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar krzys
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Łańcut
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 1.9 jtdm SW. Jest Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDm 170ps , Honda FR-V 2.2 i-CTDI
    Postów
    53

    Domyślnie

    Od niedawna uzywam http://allegro.pl/ctek-mxs-5-0-12v-5...172058608.html
    daje radę ,posiada funkcję recon

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    55

    Domyślnie

    Chyba podobne widziałem w lidlu za niecałą stówkę.
    Ja szybko byłby w stanie naładować kompletnie rozładowany aku o pojemności 60 Ah?

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa 159 1.9JTDm 120KM
    Postów
    62

    Domyślnie

    Aku powinno ładować się prądem wartości 1/10 pojemności znamionowej, więc ładowarka o prądzie 5 A naładuje aku 70ah w trochę dłuższym czasie niż powinna. Nie wiem czy wszystkie ładowarki elektroniczne, lecz miałem przypadek z jedną, która lekko zasiarczonego akumulatora nie chciała naładować, po 12 godzinach nawet nie chciał ruszyć silnikiem, gdzie zwykły prostownik naładował go i działał jeszcze około roku.

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    55

    Domyślnie

    A jaki wpływ na akumulator ma prostownik z rozruchem

  5. #25
    Użytkownik Świeżak Avatar daw7007
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    159
    Postów
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał neptunek Zobacz post
    A jaki wpływ na akumulator ma prostownik z rozruchem
    zbyt duzy prąd ladowania może uszkodzić akumulator, ogólnie wygazowac elektrolit i w skrajnych przypadkach rozwarstwić płyty w celach
    Bezpieczniej jest ladować małym prądem i długo niż odwrotnie
    czasami po czasie ładowania można stwierdzić w jakiej kondycji jest aku , jak szybko się ładuje , a mamy akumulator duzy, to raczej stracił trochę pojemności , nie mówię tu o aku nie doładowanych, tylko rozładowanych
    Aku ogólnie jest źródłem prądowych o zmiennym oporze wewnętrznym, co oznacza ze prąd który pobiera będzie malał wraz z naładowaniem, ale jak zapewnimy bardzo duzy prąd ładowania , to nawet naładowany akumulator będzie na siłe ładowany przez prostownik, przez co elektrolit zacznie się gotować
    W przeszłości juz pare etapów miałem jeśli chodzi o prostowniki , i nie ukrywam ze tez przez własna głupotę uszkodziłem kiedyś aku własnie prostownikiem transformatorowym zostawionym na noc do ładowania, lepiej zainwestowac w elektroniczny prostownik i mieć spokojna głowe ja używam ceteka , super prostownik , wart swojej ceny , ale tez fajny jest ten z lidla, podobno to stary bosch c3 produkowany dla lidla , ale to nie potwierdzone info

  6. #26
    Użytkownik Romeo Avatar kolekszy
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Namysłów
    Auto
    AR 156 SW 1.9JTDm-jet 140km powered by
    Postów
    978

    Domyślnie

    Polecam jak kolega wyżej CTEK MXS 5.0 . Wszystkie tanie ładowarki się chowają.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Alfa Romeo 156 SW 1.9Jtd m-jet
    HONDA CBR 1000RR REPSOL

    Moja śliczna http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...jtd_m_jet.html
    Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi
    Kasowanie błędów -Namysłów i okolice pisać PW

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar khropek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała SB....
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0JTDm 170KM 07/2009
    Postów
    327

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolekszy Zobacz post
    Polecam jak kolega wyżej CTEK MXS 5.0 . Wszystkie tanie ładowarki się chowają.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Ja również posiadam CTEK MXS 5.0 nie widzę lepszej, jeszcze nie zawiodła i funkcja odsiarczania działa. Uratowalem stary akumulator, który stał 6 lat bezczynny.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  8. #28
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    70

    Domyślnie

    Postawienie na nogi 6 latka to niezły wynik.
    A czy ktoś z was użytkuje może alternator z rozruchem??
    Pytam w kontekście takiego jak ten od kraft dele z 300A: https://kraftdele.info/prostowniki/1...0a-12-24v.html
    Prąd przy rozruchu to 300A, wiec myślę, że jest w stanie postawić na nogi, nawet głęboko rozładowany akumultor?

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    55

    Domyślnie

    Gdybym miał wybierać, to szedłbym w kierunku jakiegoś prostownika mikroprocesorowego, który jest bezpieczny dla akumulatora. Dostosowuje zarówno napięcie jak i moc ładowania do aktualnego stopnia naładowania. Nie jest więc tak, że przez cały proces ładowania kaumulator dostaje takie samo napięcie i natężenie. Jeszcze, żeby takie prostowniki były w stanie naładować akumulator załóżmy w 20 min, a nie tak jak obecnie to ma miejsce np w 10h (czyli często całą noc).
    Na https://nocar.pl/blog/nocar-poleca-p...-akumulatorow/ wrzucam interesujący artykuł na temat rodzajów prostowników, tego czym się od siebie różnią.

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa 159 1.9JTDm 120KM
    Postów
    62

    Domyślnie

    Maksymalny prąd ładowania tego urządzenia wynosi 5 A, więc akumulator 70 ah będzie ładował dosyć długo.

Podobne wątki

  1. Pas przedni 166 2,4 JTD jaki kupić...
    Utworzone przez bastan w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-02-2010, 13:31
  2. [156] Akumulator - jaki kupić?
    Utworzone przez Bianco w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-07-2008, 16:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory