Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 94

Temat: Nie otwiera sie Klapa bagażnika ?

  1. #21
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    alfa 159 8v 120km
    Postów
    171

    Domyślnie

    wymieniłem dziś akumulator, już jest ok. A może wiecie czy to że nie jest on jeszcze do końca naładowany może być powodem że minimalnie pulsują swiatła w samochodzie ?

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    kuj-pom
    Postów
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał prv87 Zobacz post
    wymieniłem dziś akumulator, już jest ok. A może wiecie czy to że nie jest on jeszcze do końca naładowany może być powodem że minimalnie pulsują swiatła w samochodzie ?
    Myślę, że to problem z alternatorem.
    159 1.9 JTDM 150KM
    wcześniej GTV6, 147GTA,156 2.0JTS i 156 1.8TS

  3. #23
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    alfa 159 8v 120km
    Postów
    171

    Domyślnie

    alternator nowy zamontowany 2 dni temu, w sumie po wymianie aku zaczeło cos pulsować ale dziś jak odpaliłem to nic nie zauważyłem - tylko że jasne jest więc ciężej trochę zobaczyć

  4. #24
    wroklan
    Gość

    Domyślnie

    Pierwszy dzień i pierwszy post na forum także witam wszystkich serdecznie.
    Nie otwierałem nowego tematu ponieważ pytanie dotyczy również kwestii bagażnika dlatego postanowiłem się podpiąć.
    A mianowicie:
    obecnie otwieranie bagażnika następuje z przycisku bądź z pilota jednak do pełnego otwarcia i tak musimy użyć rąk. Natomiast jest coś takiego jak elektryczne otwieranie/zamykanie pokrywy bagażnika bez użycia rąk. Bagażnik otwiera się na całą "szerokość" i również sam zamyka. Wiem, że np. w Variantach Passatach jest taka opcja. Czy ktoś się na tym zna i wie czy jest możliwość zastosowania takiego udogodnienia w Alfach (159)?
    Pozdrawiam.

  5. #25
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    alfa romeo 159 1.9jtdm
    Postów
    2

    Domyślnie problem z bagażnikiem i z komputerem w alfie 159

    Dobra koledzy to może pomożecie jakoś mi. Mój problem jest troszeczkę szerszy a mianowicie nie otwiera mi sie klapa bagażnika przyciskiem w podsufitce. Z kluczyka nie ma najmniejszego problemu. Ale moje pytanie jest do was inne. Macie rację że jest taka opcja jak blokada bagażnika przez komputer w menu. Ale do rzeczy mój problem jest taki że mam wrażenie,że nie otwiera mi sie jedna bądz wiecej zakladek w menu przy lewej manetce w tej gdzie podobno mozna wprowadzic ta blokade. Jest cos takiego, ze przy wciskaniu przycisku ktorys raz z rzędu widac tylko taki blysk jak by ta zakladka chciala wskoczyc a niestety nie moze. Chce zaznaczyc ze posiadam model z nawigacja i z tego co sie orientuje moge niektore funkcje wykonywac z menu nawigacji ale niestety nie mam pojecia czy te wszystkie czynnosci z nawi powielaja sie z tym co jest obslugiwane w manetce?????? To jest moje pierwsze pytanie do kogos kto sie zna i byc moze posiada taki model. A nastepne to takie czy ewentualne odlaczenie akumulatora tak jak juz tu wyczytalem moze mi pomoc???? i byc moze przywroci albo reszte zakladek menu albo chociaz otwieranie bagaznika. Nie chcial bym grzebac w podsufitce niepotrzebnie jezeli problem lezy w kompie. I jeszcze jedno pytanie, jezeli wyszło by ze to cos z kompoterem to moze ktos sie orientuje ile moze kosztowac wgranie nowego softa aby miec pelne menu i tym samym przywrocic pelne mozliwosci mojego auta. Jezeli ktos moze pomoc i byc moze mial taki problem to bym byl bardzo wdzieczny za pomoc.

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Giulia Veloce '21
    Postów
    47

    Domyślnie

    Dostępne ekrany są opisane w instrukcji - możesz łatwo sprawdzić czy masz wszystko. Manetka jest opisana w instrukcji ogólnej, a "komputer" w instrukcji do Connect Nav+. Obydwie instrukcje możesz pobrać ze strony Fiata: http://aftersales.fiat.com/ELUM/Mode...part_number=#1

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Jeśli jest wersja z nawigacją to w manetce masz bardzo ograniczone opcje. Z tego co pamiętam to możesz ustawić limit prędkości i jakieś pierdoły. Reszta w menu nawigacji. Pzdr.

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    Warto jeszcze wspomnieć ,że niektóre funkcje są dla bezpieczeństwa niedostępne w czasie jazdy.
    Sprawdzałeś na postoju?

  9. #29
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    alfa romeo 159 1.9jtdm
    Postów
    2

    Domyślnie

    Dzięki za radę tak jak mówiliście trochę pogrzebałem w navi i odblokowałem funkcję bagażnika. Teraz otwiera się przyciskiem w podsufitce i w kluczyku. Już nie muszę gasić fury jak dziad jakiś żeby do bagażnika się dostać. Dzięki!!!!!!

  10. #30
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtd 136 km
    Postów
    2

    Domyślnie

    Witam mam mały problem ze swoją Alfą 159 a mianowicie nie działa mi podświetlenie z panela sufitowego oraz nie mogę otwierać bagażnika guzikiem ze środka. Dlatego mam pytanie czy ktoś kiedyś rozbierał ten panel i w jaki sposób ponieważ nie chcę na siłę wyrwać tego panela z podsufitki

Podobne wątki

  1. [159] Klapa bagażnika się nie otwiera z kluczyka i z przycisku
    Utworzone przez bartek1204 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-11-2014, 23:04
  2. [GTV Spider] Elektryczny dach w Spierze 916. Nie otwiera się klapa schowania dachu
    Utworzone przez Angelo w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-04-2014, 18:44
  3. Sportwagon. Klapa bagażnika się nie otwiera?
    Utworzone przez Greq w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-08-2013, 12:09
  4. Klapa od bagażnika otwiera się tylko z kluczyka :/
    Utworzone przez Andrzej w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-05-2011, 16:06
  5. Tylna klapa się otwiera
    Utworzone przez speed646 w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-12-2010, 10:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory