Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Brak prawego światła mijania. Żarówka i bezpicznik są OK

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar klimucho
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Mińsk Mazowiecki
    Auto
    Spider 115 1.6 '87
    Postów
    189

    Domyślnie Brak prawego światła mijania. Żarówka i bezpicznik są OK

    Mam następujący problem:
    W 159 nie pali mi się prawe światło mijania. Pierwsze podejrzenie padło na żarówkę. Okazało się, że jest OK. Potem sprawdziłem bezpiecznik. Też OK.

    Czy macie może jeszcze jakieś pomysły co mogło się tam zepsuć?

    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimucho Zobacz post
    Mam następujący problem:
    W 159 nie pali mi się prawe światło mijania. Pierwsze podejrzenie padło na żarówkę. Okazało się, że jest OK. Potem sprawdziłem bezpiecznik. Też OK.

    Czy macie może jeszcze jakieś pomysły co mogło się tam zepsuć?

    Z góry dziękuję za pomoc.
    Może to banalne pytanie ale czy próbowałeś przełożyć zarówke z lewego światła? Zobacz czy przypadkiem, nie oderwał się któryś kabelek doprowadzający prąd do gniazda żarówki. Ja bym jeszcze na właczonych swiatłach poruszał troche zarówką w gnieździe może cos nie styka i trzeba spryskać preparatem poprawiajacym przewodnictwo prądu.

  3. #3
    Iwan
    Gość

    Domyślnie

    W 159 masz pewnie komputer pokładowy i wyświetla błąd, że żarówka nie pali, nie? Tym steruje taka centralka, ona mogła złapać błąd. Może być tak, że trzeba skasować błędy. W takim nowym aucie jak 159 raczej awarie po stronie wiązek z kablami się nie zdarzają, chyba, że widzisz, że było coś grzebane, widzisz jakąś nieoryginalną izolację czy coś.
    W nowszych modelach BMW dzieją się np. takie rzeczy, że po sprawdzeniu bezpieczników (na wyłączonym zapłonie ale z nieodłączonym akumulatorem) przestaje działać połowa wyposażenia m.in światła drogowe, ogrzewanie, tempomat, menu komputera pokładowego itd. Wtedy serwis albo P. Kaziu ze swoim programem musi podłączyć komputerek i skasować błędy. Pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iwan Zobacz post
    W 159 masz pewnie komputer pokładowy i wyświetla błąd, że żarówka nie pali, nie? Tym steruje taka centralka, ona mogła złapać błąd. Może być tak, że trzeba skasować błędy. W takim nowym aucie jak 159 raczej awarie po stronie wiązek z kablami się nie zdarzają, chyba, że widzisz, że było coś grzebane, widzisz jakąś nieoryginalną izolację czy coś.
    W nowszych modelach BMW dzieją się np. takie rzeczy, że po sprawdzeniu bezpieczników (na wyłączonym zapłonie ale z nieodłączonym akumulatorem) przestaje działać połowa wyposażenia m.in światła drogowe, ogrzewanie, tempomat, menu komputera pokładowego itd. Wtedy serwis albo P. Kaziu ze swoim programem musi podłączyć komputerek i skasować błędy. Pozdrawiam

    w 159 komputer nie pokaze ci przepalonej zarowki swiatel mijania,pokaze zarowke postojowych ,osw tablicy rej ale nie mijania

  5. #5
    Iwan
    Gość

    Domyślnie

    No co Ty, we wszystkich tak jest? jesteś pewien? Tosz to byłoby dziadostwo

    - - - Updated - - -

    To chyba ten Twój właśnie szwankuje tak jak mówie chociaż wiesz, ja tam nie wiem, ale to przecież byłoby bez sensu gdyby Ci nie pokazywał podstawowej rzeczy. Przecież wiemy, że trzeba brać poprawkę, bo to włosi, ale nie zrobiliby czegoś takiego! hehe

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    A jednak zrobiliKoledzy pewnie potwierdzaJak sie obudza

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    159 ma oddzielny sterownik do lamp tylko w wersji z ksenonami. Standardowe lampy nie mają sterownika który notowałby błędy, nie ma tutaj takiego przesadnego zaawansowania jak w BMW. Tam to reflektory mają zakodowany numer VIN i dochodzi do takich absurdów, że po zmianie reflektorów na używany nie działają wszystkie funkcje reflektora, trzeba przekodować numer VIN (a w najnowszych modelach nie da się tego zrobić).

    Wracając do 159 – tutaj przyczyn trzeba szukać w przekaźnikach, bezpiecznikach i w kablach (dość oczywiste wydaje się sprawdzenie masy reflektora i tego czy jest napięcie na kablach). Podejrzewam, że w 159 jest osobny bezpiecznik i przekaźnik na każdy reflektor, jak będę miał schematy pod ręką to zerknę.

    Odnośnie komunikatów o spalonych żarówkach – komunikaty nie dotyczą świateł mijania (nawet w wersji z ksenonami). Był o tym wątek i jest to pisane w instrukcji.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiu7911 Zobacz post
    A jednak zrobiliKoledzy pewnie potwierdzaJak sie obudza
    Potwierdzam u mnie tak było. Włosi pewnie pomyśleli, że brak mijania zobaczymy bez problemu podczas jazdy w nocy a brak światła postojowego będzie trudniejszy do zauważenia i dlatego zaprojektowali kontrolkę.

  9. #9
    Iwan
    Gość

    Domyślnie

    Hehe to jednak Włosi. No pewnie jahu, trzeba zobaczyć czy to nie ma plusa czy masy no i zerknąć w schemat.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar klimucho
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Mińsk Mazowiecki
    Auto
    Spider 115 1.6 '87
    Postów
    189

    Domyślnie

    Żarówki zamieniałem na samym początku. Nic to nie dało.

    Bezpiecznik jest ok, a napięcia brak.

    W 159 są oddzielne bezpieczniki na każdy rodzaj światła (mijania, drogowe itd) i dodatkowo podział na strony.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-08-2014, 23:12
  2. AR 75 2,0 T.S. brak światła drogowego prawego
    Utworzone przez Jesion w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-03-2014, 23:23
  3. Brak tylniego prawego światła AR 166
    Utworzone przez Mat85 w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-01-2014, 22:11
  4. Burczenie prawego światła w pozycji mijania
    Utworzone przez jurandw w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-03-2012, 17:38
  5. Problem- Tli się tylna lewa żarówka od światła mijania (AR 147)
    Utworzone przez Misiek21 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-07-2011, 09:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory