Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Błędy P0265/P0268 - co oznaczają w praktyce??

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Nemrak
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDM - 8V, 2007
    Postów
    79

    Domyślnie Błędy P0265/P0268 - co oznaczają w praktyce??

    Witam.
    Jak w temacie co te błędy oznaczają dla mnie w praktyce? Auto gaśnie:
    1.P0265 - Wtryskiwacz cylindra 2 - wysoki sygnał
    2.P0268 - Wtryskiwacz cylindra 3 - wysoki sygnał
    Proszę o pomoc

  2. #2
    volkan
    Gość

    Domyślnie

    U mnie ostatnio też pojawił się podobny problem. U większości z Was to już była sprawa bardziej zaawansowana z tego co czytam. W moim przypadku (zdarza się to głównie jak odpalam na zimnym silniku) nie zawsze ale co któreś odpalenie silnik gaśnie po kilku sekundach. Przy odpaleniu zimnego silnika slysze podejrzany dzwiek silnika, tak jakby klekot ale inny (nie wiem czy to normalne czy nie ale jak np odrazu po odpaleniu dodam gazu to dzwiek juz sie poprawia a jk nie dodam to sam sie poprawia po kilku sekundach), po czym po paru sekundach gasnie. Raz odpalilem drugi raz i to sie juz nie powtorzylo ale czasem tez sie powtarza ta sama sytuacja, dopiero jak dodam gazu tuz po odpaleniu to wtedy juz mam pewnosc ze nie zgasnie. Natomiast sam ten dzwiek tez mnie zastanawia. Wlasciciele 2.4JTDM tez tak macie na zimnym silniku? Ze pierwsze 5-10 sekund silnik wydobywa inny dzwiek, tak jakby cos nieregularnie pracowalo, ciezko mi sprecyzować. Będę bardzo wdzięczny za jakies odpowiedzi co do tego dzwieku oraz gaśnięcia. Pierwsze co to myslalem ze moze to świece...

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar grzesk
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Wodzisław Śląski
    Auto
    było Mito 1.4TB ,Brera 2.4/jest 147 GTA
    Postów
    388

    Domyślnie

    no to jeszcze dodaj,że masz wrażenie pracy na 3 garki i już możesz jechać wywalić klapy z kolektora
    Q2,K&N,BREMBO ORO,TAROX 114 CORSA,OZ ULTRALEGGERA 18',BRIDGESTONE POTENZA ADRENALIN,GOODRIDGE,SEBRING,BILSTEIN B14 PSS,MILLERS CFS

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar jusci
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    159 SW JTDm 8V 2008 nero carbonio
    Postów
    221

    Domyślnie

    8V to chyba nie ma klap w kolektorze

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar grzesk
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Wodzisław Śląski
    Auto
    było Mito 1.4TB ,Brera 2.4/jest 147 GTA
    Postów
    388

    Domyślnie

    odpowiedziałem na ten drugi post
    Q2,K&N,BREMBO ORO,TAROX 114 CORSA,OZ ULTRALEGGERA 18',BRIDGESTONE POTENZA ADRENALIN,GOODRIDGE,SEBRING,BILSTEIN B14 PSS,MILLERS CFS

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Volkan jeżeli potwierdzi się diagnoza grzeska to czeka Cię remont silnika Dopiero po zdjęciu głowicy zobaczysz co uszkodziła urwana klapa wirowa z kolektora. Sprawdź Fesem korektę wtrysków i będziesz miał pewność. Było o tym zresztą na forum pisane.

  7. #7
    volkan
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcingoleniow Zobacz post
    Volkan jeżeli potwierdzi się diagnoza grzeska to czeka Cię remont silnika Dopiero po zdjęciu głowicy zobaczysz co uszkodziła urwana klapa wirowa z kolektora. Sprawdź Fesem korektę wtrysków i będziesz miał pewność. Było o tym zresztą na forum pisane.
    Dzięki za odp. Chociaż muszę powiedzieć ze za szybko sie wystraszylem. pierwszy tydzien uzywania bylem bardzo wrazliwy na dzwieki itd, zgasl mi owszem w opisany sposob pare razy ale od kiedy Wam o tym wspomnialem to juz nic sie takiego nie dzieje. Auto odpala bez problemu i nie gasnie. Mimo to jak zacznie sie ocieplac to i tak chcialem zrobic pare rzeczy przy aucie wiec i w tej sprawie skonsultuje sie z jakims mechanikiemm i zrobie 159ce generalny przeglad. Chcialem dodac ze auto jest 2letnie i ma 64tys przebiegu wiec kurwica mnie strzeli jesli sie okaze ze cos powaznego sie dzieje z autem.

  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar cousteau79
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    AR159 SW 1.9JTDm (blu marina :)
    Postów
    189

    Domyślnie

    tak to juz jest ... ja tez jade i pierwsze co to sciszam radio i slucham co jest grane ... jak wszystko ok, a poki co tak jest, to wlaczam radio spowrotem ... zboczenie normalnie, zmaiast jezdzic i sie cieszyc to nasluchuje ... kiedy kupowalem swoje ale mam 1.9 to od razu wymonotwne byly klapki wiec ten temat mam z glowy jakby ...

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Cytat Napisał volkan Zobacz post
    Dzięki za odp. Chociaż muszę powiedzieć ze za szybko sie wystraszylem. pierwszy tydzien uzywania bylem bardzo wrazliwy na dzwieki itd, zgasl mi owszem w opisany sposob pare razy ale od kiedy Wam o tym wspomnialem to juz nic sie takiego nie dzieje. Auto odpala bez problemu i nie gasnie. Mimo to jak zacznie sie ocieplac to i tak chcialem zrobic pare rzeczy przy aucie wiec i w tej sprawie skonsultuje sie z jakims mechanikiemm i zrobie 159ce generalny przeglad. Chcialem dodac ze auto jest 2letnie i ma 64tys przebiegu wiec kurwica mnie strzeli jesli sie okaze ze cos powaznego sie dzieje z autem.
    Przy tak niewielkim przebiegu wątpię żebyś miał problem z klapami wirowymi

  10. #10
    volkan
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał cousteau79 Zobacz post
    tak to juz jest ... ja tez jade i pierwsze co to sciszam radio i slucham co jest grane ... jak wszystko ok, a poki co tak jest, to wlaczam radio spowrotem ... zboczenie normalnie, zmaiast jezdzic i sie cieszyc to nasluchuje ... kiedy kupowalem swoje ale mam 1.9 to od razu wymonotwne byly klapki wiec ten temat mam z glowy jakby ...
    Dokładnie, u mnie to samo zboczenie... Wymontowanie klapek w jakis sposob wplynelo Ci na auto? Inna kultura pracy silnika, inny dzwiek czy cos? Ma jakies pozytywne/negatywne wplywy. Jeden pozytyw to rozumiem ze usuniecia zespolu ktory ma tendencje do szwankowania a jakies inne? Dzieki za odp.

    A tak pztm widzę ze miejscowosc Wieluń, czesto przejezdzam tamtędy (jeszcze Alfą nie byłem )jadac do rodziny w Wieruszowie....

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał marcingoleniow Zobacz post
    Przy tak niewielkim przebiegu wątpię żebyś miał problem z klapami wirowymi
    No właśnie, uspokoiliście mnie panowie. Dzieki.

Podobne wątki

  1. Co oznaczają błędy P0704, P1555, P0235
    Utworzone przez norek w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-10-2016, 21:01
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-02-2014, 18:56
  3. Błędy P0560 oraz U1600 AR 156 1,8 01' co oznaczają?
    Utworzone przez wilqu5 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-06-2013, 22:25
  4. błędy! co oznaczają?
    Utworzone przez Martuś w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 17:31
  5. Błędy P0500 i P0170 co oznaczają?
    Utworzone przez michal87tg w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-05-2010, 09:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory