Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Jeden xenon nie świeci

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar emisieq81
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    159SW 1.9 JTDm 150KM 2009
    Postów
    127

    Domyślnie Jeden xenon nie świeci

    NO i pierwszy problemik
    otóż wróciłem z trasy i zobaczyłem że nie świeci mi xenon(lewy) od strony kierowcy, podpiąłem się pod kompa i nie mogę połączyć się z tą lampą-wyskakuje błąd bym sprawdził kabel itp, druga (od pasażera, połączono bez problemu aczkolwiek był taki błąd http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...7dce295ad.html

    dodam że zamieniłem jeszcze dla pewności żarniki i żarnik z lewej lampy odpalił bez problemu w prawej, ten z prawej jednak w lewej nie więc na myśl mi przetwornica przyszła

    drugi błąd (ABS) zasilanie centralki - o co może chodzić ??

    CZy macie jakieś pomysły co mogło się faktycznie stać,
    jak sprawdzić ewentualnie tą przetwornicę ??
    Pewnie by lampę wyciągnąć to zderzak w dół ??

    pozdrawiam i liczę na pomoc

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Sprawdź wtyczkę oraz bezpiecznik tej lampy. Jak się nie mogłeś połączyć MES'em to oczywiste, że żarnik dobry tylko co innego padło. Przetwornik nie ma komunikacji.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    temat o ksenonach już był kolego...
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...e_ksenony.html
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar emisieq81
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    159SW 1.9 JTDm 150KM 2009
    Postów
    127

    Domyślnie

    kolego alces1 czy ty zawsze taki mądry byłeś - raczej nie , choćby ten temat który mi proponujesz - sam zadajesz pytanie innym o xenony choć już takie tematy były. Nie odbieraj tego jak atak , tylko zrozum, że zakładając nowy temat liczyłem na pomoc kolegów alfaholików, którzy siedzą dłużej w temacie 159; napomnę że zanim założyłem ów temat to spędziłem łącznie 2,5 godz na przeszukaniu zarówno naszego forum, jak i googlowałem sobie wiele wątków związanych z xenonami i nie znalazłem tak naprawdę konkretnej odpowiedzi. Dodam że za każdym razem jak mam jakiś problem czy to z samochodem czy innym sprzętem, pierwsze co to googluję,przeglądam forum itp sprawdzając czy ktoś nie miał podobnego problemu i może coś poradzić tak by bez sensu nie marnować pieniędzy w warsztacie/serwisie - wolałbym samemu próbować rozwiązać problem.

    Z góry zakładasz że wszyscy są leniami i ciężko im wpisać w wyszukiwarkę parę słów. A propos Kolego w dziale 159/Brera/Spider jest 111 stron , 2214 tematów - w tej chwili jestem na 61 stronie, czytam wszystkie bo jestem zawirusowany dłużej niż Ci się zdaje.

    Najwidoczniej najlepszym rozwiązaniem będzie na przyszłość wpisywać w nowym temacie :
    *Zapewniam iż przed założeniem nowego tematu, dogłębnie przejrzałem tematy z naszego forum + inne zaprzyjaźnione fora + elektroda + ........ i nie znajdując satysfakcjonującej odpowiedzi( lub w ogóle odpowiedzi na zaistniały problem, który mógł pojawić się mi pierwszemu na świecie ) postanowiłem założyć nowy wątek za co z góry przepraszam że śmiem zabierać głos mając tak niską rangę na forum i tak małą ilość postów, ale zakładam temat jak mam problem itp, a nie by pisać dla pisania(* nie mam zamiaru głupio się udzielać by nabijać dobie ilość postów)


    Mimo wszystko kolego serdecznie Cię pozdrawiam i czytam nadal Twoje posty

    pozdrawiam wszystkich z zasypanego śniegiem Racka
    Przemek,
    do tej pory zafascynowany forum, chęcią pomocy przez klubowiczów, a teraz trochę zniesmaczony założeniem że nie chce mi się szukać


    Poszukuję dokumentacji(rysunków) jak zdemontować zderzak tak by nic nie uszkodzić, byłbym wdzięczny
    Ostatnio edytowane przez emisieq81 ; 11-01-2013 o 20:25 Powód: :

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    emisieq81, ale powiedz o co Ci chodzi?
    Chciałem Ci pomóc, wskazując jedn z niestety wielu tematów, pod który mógłbyś się podpiąć, ale widać zadziałało to na Ciebie jak płachta na byka.
    Reszty Twojej wypowiedzi pod moim adresem nie będę komentował, ale jest mi po prostu przykro.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar emisieq81
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    159SW 1.9 JTDm 150KM 2009
    Postów
    127

    Domyślnie

    przesadziłem może z wypowiedzią, może wystarczyło napisać krótko przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi.
    alces1,alfaholicy Przepraszam i pozdrawiam

  7. #7
    Wrath
    Gość

    Domyślnie

    Emisieq - i jak? Przetwornica padla? Mam dokladnie to samo. Pomigal mi ABSy itd...i padla lampa. Okazalo sie, ze w srodku jest woda. Wymontowalem, wysuszylem ale niestety nic to nie dalo. Wszystkie bledy Absu znikly w momencie zdechniecia lampy. Zastanawiam sie teraz czy w ciemno kupowac lampe zprzetwornica czy jeszcze cos sprawdzac- FES sie nie laczy ze sterownikiem.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    159 1.9 JTDm & 2.0 Cougar ;-)
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał emisieq81 Zobacz post
    przesadziłem może z wypowiedzią, może wystarczyło napisać krótko przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi.
    alces1,alfaholicy Przepraszam i pozdrawiam
    emisieq81 - przyzwyczaj się, ja ostatnio jak zadałem pytanie to tylko wyczytałem w odpowiedzi "koleś szukaj", a po chwili mi całkowicie usunęli temat, mimo iż nigdzie nie był on rozwiązany, ani w tym stopniu jaki poruszyłem, opisany. Nikt mi także nie wskazał podobnego tematu i oczywiście rozwiązania musiałem szukać po innych forach. Chłopaki moderatorzy - rozumiem dbanie o porządek, bo sam jestem właścicielem i administratorem wielu tematycznych serwisów, ale po co zatem jest forum, skoro odezwać się nie można gdy ma się problem i gdy nie ma nigdzie rozwiązania? Pewnie i ten temat zaraz też Ci usuną, ale pozostawiam moderatorom ten wpis by przeanalizowali czy o to właśnie chodzi w tym wszystkim, czy może forum jest od tego by dyskutować...

  9. #9
    Użytkownik Ogier Avatar Andree
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    159 SW 1,9
    Postów
    188

    Domyślnie

    Czyżby zrobiło się tu gorzej jak za komuny?

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wrath Zobacz post
    Emisieq - i jak? Przetwornica padla? Mam dokladnie to samo. Pomigal mi ABSy itd...i padla lampa. Okazalo sie, ze w srodku jest woda. Wymontowalem, wysuszylem ale niestety nic to nie dalo. Wszystkie bledy Absu znikly w momencie zdechniecia lampy. Zastanawiam sie teraz czy w ciemno kupowac lampe zprzetwornica czy jeszcze cos sprawdzac- FES sie nie laczy ze sterownikiem.
    na allegro jest koleś, który naprawia przetwornice, ale nie wiem czy nie taniej wyjdzie kupić używkę.

Podobne wątki

  1. [159] Żarniki ok, przetwornice ok, a xenon nie świeci.
    Utworzone przez Proxim@Ar w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-07-2015, 20:16
  2. Xenon nisko świeci AR 147
    Utworzone przez Bartol w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 31-05-2015, 14:08
  3. [159] Xenon wysoko świeci - sam się przestawił
    Utworzone przez gsmfon w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-04-2015, 20:54
  4. Xenon czasem się nie świeci FL
    Utworzone przez Piotrekx w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-05-2012, 20:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory