Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Regulacja drzwi/ szyby/ uszczelki

  1. #1
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie Regulacja drzwi/ szyby/ uszczelki

    Witam.

    Auto kupiłem powypadkowe... pytanie tylko jak mocno było walnięte? Tego nie wiem... wiem, że na pewno Alfa dostała w lewą przednią stronę- tenże błotnik nie ma emblematu Giugiaro Design oraz między nim a reflektorem jakiś dziwny wkręt wystaje.

    O ile w ogóle mnie to nie rusza to mam małą zagwostkę: uszczelka prawych przednich drzwi mocno odstaje od karoserii (ale przecieku nie ma- tylko szumi przy dużych prędkościach). Lewe przednie też, ale duuużo dużo mniej (ale tu się zdarzy jakaś kropelka z zewnątrz). Pytanie następujące: czy istnieje możliwość regulacji drzwi/ szyby/ uszczelki tak, żeby to wszystko w miarę spasować? Czy jest to niestety kwestia blacharki (i to tej "najcięższej") i nic się nie da zrobić poza naginaniem elementów?

    Tylne drzwi perfekcyjnie pasują.


    PS Jak się przy zamkniętych prawych drzwiach wciśnie uszczelkę to przez chwilę jest ok, dopóki się ich nie otworzy. Przy otwartej szybie wszystko ładnie pasuje, ale rant szyby przy zamykaniu mija się z uszczelką (jest na zewnątrz).
    Ostatnio edytowane przez AirAjti ; 19-01-2013 o 16:06
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Greciu
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    Maserati Quattroporte
    Postów
    659

    Domyślnie

    Sprawdź dokładnie czy uszczelka nie jest powyrywana od środka (mocowanie), każde drzwi mają regulacje ale w określonym zakresie, sprawdź czy przypadkiem u Ciebie regulacja się już skończyła
    Jest:
    Maserati Quattroporte V

    Były:
    AR Spider 916 / Maserati Quattroporte V / Maserati 3200 GTA / AR 159 SW JTDm / AR 156 GTA / AR 159 SW 1,9 JTDm / AR GTV 3,0 V6 24V / AR 147 1,6 TS / AR 166 2,4 JTD / AR 156 SW 1,9 JTD / Lancia Lybra SW 1,9 JTD

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar zientek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    głogów
    Auto
    159 19jtdm 150 KM Qtronic 2008 sportwagon
    Postów
    136

    Domyślnie

    Kolego co do szyby to zdejmij boczek z tych drzwi i zobacz czy prowadnica szyby jest dobrze zamontowana. Jak zdemontowac boczek znajdziesz na forum.
    Pozdrawiam.
    Krzysiek
    Moze tez byc, ze z tej prowadnicy wysunela sie uszczelka po ktorej szyba sie przesuwa.
    Ostatnio edytowane przez zientek ; 21-01-2013 o 10:39

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar sickboy
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V Distinctive 2006r
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał AirAjti Zobacz post
    Pytanie następujące: czy istnieje możliwość regulacji drzwi/ szyby/ uszczelki tak, żeby to wszystko w miarę spasować? Czy jest to niestety kwestia blacharki (i to tej "najcięższej") i nic się nie da zrobić poza naginaniem elementów?
    Z regulacją to musisz uważać. Jeżeli teraz dolna połowa drzwi czyli tam gdzie jest blacha jest dobrze spasowana do błotnika i tylnych drzwi (chodzi mi o profil i luz), jak będziesz próbował wyregulować na zawiasach żeby Ci się uszczelka lepiej schowała to możesz to zepsuć . Uszczelkę bedziesz miał ok, ale cały dół bedzie źle spasowany i będzie odstawał od sąsiednich elementów karoserii.

    Nero Provocatore - AR159
    Jedna mARka - Jeden Klub - Alfaholicy

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Dolna część drzwi jest spasowana dobrze jak na mój gust. Górna lekko odstaje (plastikowa część zasłaniająca słupek).
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar lukosław
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio 2.0 280KM
    Postów
    104

    Domyślnie

    Podepnę się trochę pod temat.

    Z tyłu mam lekko zdeformowaną uszczelkę (tą która jest w ramie samochodu, a nie tą która jest w drzwiach). Efekt jest taki, że po zamknięciu drzwi, uszelki sklejają się ze sobą i bardzo trudno się je otwiera. Niektórzy odpuszczają, bo myślą, że drzwi są zamknięte. Nie chcę też, żeby była potrzeba tak mocnego ciągnięcia za klamkę, żeby jej w końcu nie zepsuć/wyrwać.

    Próbowałem użyć płynu na bazie silikonu i czegoś tam, ale jest to rozwiązanie chwilowe. Po kilku dniach problem wraca.

    Macie może jakieś wskazówki na taki problem?

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar zientek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    głogów
    Auto
    159 19jtdm 150 KM Qtronic 2008 sportwagon
    Postów
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukosław Zobacz post
    Podepnę się trochę pod temat.

    Z tyłu mam lekko zdeformowaną uszczelkę (tą która jest w ramie samochodu, a nie tą która jest w drzwiach). Efekt jest taki, że po zamknięciu drzwi, uszelki sklejają się ze sobą i bardzo trudno się je otwiera. Niektórzy odpuszczają, bo myślą, że drzwi są zamknięte. Nie chcę też, żeby była potrzeba tak mocnego ciągnięcia za klamkę, żeby jej w końcu nie zepsuć/wyrwać.

    Próbowałem użyć płynu na bazie silikonu i czegoś tam, ale jest to rozwiązanie chwilowe. Po kilku dniach problem wraca.

    Macie może jakieś wskazówki na taki problem?
    Kolego mam tak samo z tylnymi drzwiami a uszczelki mam ok, nie mam pojecia czemu tak sie dzieje. Jak znajdziesz rozwiazanie to daj znac.
    Pozdrawiam.
    Krzysiek

  8. #8
    verbi
    Gość

    Domyślnie

    Miałem to samo z klejącymi uszczelkami z tyłu. Kupiłem teflon w sprayu i jak ręką odjął. Ja akurat przyjąłem MOTIPa bo dobre rzeczy robi.
    http://www.contakt.pl/olej-ptfe-tefl...ml-p-3897.html

Podobne wątki

  1. [GTV] uszczelki drzwi w gtv
    Utworzone przez CzysteAuto w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 02-10-2012, 08:50
  2. [155] Uszczelki drzwi AR 155
    Utworzone przez megalanca w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-06-2012, 20:14
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-08-2009, 10:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory