Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Moja pierwsza Alfa..

  1. #1
    Gracjan87
    Gość

    Domyślnie Moja pierwsza Alfa..

    Cześć,

    Jestem u was nowy ale już niedługo mam zamiar wstąpić w wasze szeregi Obecnie rozglądam się za alfą 159 i mam kilka pytań. Szukam alfy w wersji benzynowej chciałbym ją z czasem ew. zgazować jak przyjdzie taka potrzeba.. Zastanawiam się jaką wersję wybrać. Auto będzie raczej na lata nie wymieniam auto po roku czy 2. Jakie są różnice w wersjach silnikowych od 1.8 do 2.2 (spalanie, przyśpieszenie, prędkość, ect.) Która wersja jest najlepsza w stosunku moc/zużycie paliwa. Czy wersja 1.8 nie jest za słaba na taką masę? Jaka jest różnica pomiędzy wersją 1.9 a 2.2 czy opłaca się brać 2.2 czy nie czuć różnicy pomiędzy tymi 2ma silnikami.. ? Jak z awaryjnością i częściami zamiennymi czy są ogólno dostępne i ile by kosztował przykładowy przegląd / wymiana klocków / amortyzatory itp. Powiedzcie mi na co zwrócić szczególną uwagę w tym modelu podczas oględzin pomijając standardowe zasady...


    Z góry dzięki za pomoc i wyrozumiałość jak coś nie tak napisałem to proszę o przeniesienie ew. o pomoc gdzie mogę się o takie sprawy pytać

    pozdr

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Pod podanym poniżej linkiem kolego poczytaj. Może trochę czasu Ci na to zejdzie ale zapewniam Cię, że są tam odpowiedzi na większość Twoich pytań:

    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...dy_czytaj.html

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar michałsnk
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    w Sanoku
    Auto
    W domu : Terenówka, Alfa Romeo 156 JTD 105 ps 255Nm,Berlingo 1.9D (XUD) wolnossące.
    Postów
    515

    Domyślnie

    Super ja 89 Ty 87 i tak zaczynasz 159 rewelacja i gratulacje poinformuj nas może w tym temacie jaki motor Ci odpowiada i dlaczego ?

  4. #4
    Gracjan87
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariuszoles Zobacz post
    Pod podanym poniżej linkiem kolego poczytaj. Może trochę czasu Ci na to zejdzie ale zapewniam Cię, że są tam odpowiedzi na większość Twoich pytań:

    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...dy_czytaj.html
    Dzięki już się zabieram za czytanie z tego wszystkiego nie zauważyłem tego tematu

    @ michałsnk no nie zaczynam od 4 lat jeżdzę fiatem cc najwyższa pora kupić coś bezpieczniejszego
    Ostatnio edytowane przez Gracjan87 ; 21-01-2013 o 18:40 Powód: Post pod postem

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    jak chcesz zagazowac to chyba w gre wchodzi 1.8 MPi z tego co pamietam,a jesli zle pamietam to mnie ktos poprawi.Najlepsza benzyna to chba 2.2 bo spalanie ma wzgledne i osiagi rowniez...ewentualnie 1.9 ale tych motorow chyba nie zagazujesz

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mat09
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia Veloce Ti Trofeo White
    Postów
    837

    Domyślnie

    2.2 i 1.9 mają bezpośredni wtrysk więc LPG w nich może okazać się problemem.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Czy ze względu na niewielkie przebiegi decydujesz się na benzynę ? Czy coś innego spowodowało taką decyzję?

  8. #8
    UniqueSilver
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał michałsnk Zobacz post
    Super ja 89 Ty 87 i tak zaczynasz 159 rewelacja i gratulacje poinformuj nas może w tym temacie jaki motor Ci odpowiada i dlaczego ?
    '91 i tez alfa 159

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Kattom
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1.8 MPI 140KM; AR Giulietta 1,75 TBi 240KM 8C ; AR Giulia Veloce TI 280KM CR
    Postów
    64

    Domyślnie

    Witaj,

    Do dwóch litrów w benzynie masz dwa motory: 1.8 MPI (wielopunktowy wtrysk) 140 KM i 1.9 JTS (bezpośredni wtrysk) 160 KM. Powyżej dwóch litrów masz 2,2 JTS i 3,2 V6 (oba bezpośredni wtrysk). Do gazu nadaje się właściwie tylko 1,8 MPI. Ten silnik to niezła, bezproblemowa z reguły konstrukcja GM. Używana głównie w nielekkim też Oplu Vectra czy Signum (Astra chyba też) stąd tajle tanie. Rozrząd, heble, filtry, obsługa to jak, nie przymierzając, Seicento.

    Część osób komentowała budę z tym motorem jako słabo wyposażoną. Ale ja mam brązowe skóry, tempomat, pełną elektrykę, auto AC i masę mniej lub bardziej potrzebnych detali. Możliwe, że trafiłem na unikat - ale da się.

    Zalety i wady wszystkich motorów są szeroko komentowane na forum - możesz poczytać, nie ma sensu zakładać kolejnego wątku:

    Zamierzasz kupić 159, Brerę lub Spidera? Potrzebujesz porady? CZYTAJ!

    Jak szukałem swojej to widziałem sporo padak: "bezwypadkowych" rozbitków, "używanych przez księdza w niemczech" z rocznym przebiegiem 130k km i innych tego pokroju.
    Musisz się wybrać i pooglądać. Jeden z forumowiczów może Ci pokazać historię serwisowania wozu:

    Prośba o sprawdzenie nr VIN.

    Zacząłbym od tego.

    Ja posiadam 1,8 MPI w AR159 w sedanie. Jeździ właściwie tylko po Warszawie (Mokotów, Ursynów, Centrum, Ochota, Wola). Spalanie: 10 - 11 litrów benzyny. Uważam, że to całkiem nieźle jak na wyjazdy pomiędzy 8 a 9ta i powroty między 16 a 18ta. Jak ktoś nie wie to Warszawa jest 5tym najbardziej zakorkowanym miastem na świecie w godzinach szczytu (http://www.rp.pl/artykul/941278.html). Ale ja wożę butelkę wody, gazetę czy książkę w aucie, więc mam to w d.. i się nie spinam na skrzyżowaniach. Wyścigi urządzam w innych miejscach.

    Od czasu do czasu jadę nim z Warszawy do Małopolski lub na Śląsk dać jej się przewietrzyć. Spalanie wtedy ok 8l trzymając się raczej 110-130 km/h, czasem tylko but w podłogę. Oczywiście z tym motorem i tą masą bez szaleństw, ale dla mnie wystarczająco. Wycieczka z najniższym spalaniem: Płock - Warszawa - Płock: mniej niż 6,5l. Ale to w ramach treningu na cierpliwość, hyhy.

    Chwalę sobie ten motor do jazdy po mieście. Woli niskie obroty, jest "miękki", dosyć cichy, ładnie zestrojony. Zaznaczam jednak, że mam inne samochody do różnych celów (na trasy po Europie - też 140 KM, ale ropa, do ścigania po torze - 300KM TB, na amatorski rajd - 180 KM V6 i na zlot zabytków - 76 KM ).

  10. #10
    Gracjan87
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcingoleniow Zobacz post
    Czy ze względu na niewielkie przebiegi decydujesz się na benzynę ? Czy coś innego spowodowało taką decyzję?

    Jakoś nie przekonują mnie diesle.. nigdy nie miałem (ale pracuje w wypożyczalni i mam okazje przejechać się najróżniejszymi autami i jakoś diesle mi nie pasują.. wolę kulturę pracy PB). No ale może mnie ktoś przekona.. bo wersji diesel jest więcej no i ceny też ciekawe..

    @ Kattom - Dzięki za obszerną wypowiedź Powiedz mi jak z elastycznością silnika 1.8 da się wyprzedzać bez redukcji czy nie ma mocy.. Bo nie ukrywam, że chciałem kupić większy motor.. jak już kupie to prędko nie zmienię. Mam w domu Fiata cc 39 km. i Toyote 285 km 400 nm to mam przekrój mocy i myślę że 140 km może być za mało na 159.. ale jak się mylę to mnie popraw.. (I nie zrozum mnie źle nie chodzi mi o to żeby auto fruwało ale nie chce żeby była mulasta.. chcę mieć pewność że zawsze jak będę potrzebował to moc będzie..)

    pozdr

Podobne wątki

  1. Moja pierwsza Alfa
    Utworzone przez fornakter w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-10-2015, 18:50
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-08-2014, 13:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory